четвер, 23 листопада 2023 р.

Голодомор - акт геноциду.

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ сторіччі українці пережили їх три: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Голодомор, який став національною катастрофою, мав на меті знищити українську націю. Протягом 1932-1933 років вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені. У пікові місяці щохвилини в Україні помирало 24 людини. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.

Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. 

З метою вшанування світлої пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховування в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизму, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих бібліотека №13 провела майстер-клас "Голодомор - акт геноциду" для учнів 3Б класу школи №54 до Дня пам’яті жертв голодоморів. Діти дізнались історію цієї події та на майстер-класі замішували і випікали власноруч хліб із житнього борошна. Вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання та всі разом заспівали Гімн України.      












Немає коментарів:

Дописати коментар