Книжкові новинки

Книжкові новинки бібліотеки - 2024 








Орися Демська. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга.- Х.: Віват, 2023. - 304 с.                         
На культурній мапі модерної української мови є дві важливі точки: Бад-Емс, звідки указом намагались переконати світ, що української мови немає, не було і бути не може, і Страсбург — точка, де 21 березня 2022 року українська отримала статус майбутньої офіційної мови Європейського Союзу.

Орися Демська розповідає про зародження й розвиток української мови від індоєвропейської прамови до наших днів, її взаємодію з іншими мовами, історію взаємозбагачень, непримириме протистояння з російською і перебіг лінгвоцидів, із яких вона все ж таки вийшла переможницею.

Доступно про формування української державності і національної ідентичності через мову і завдяки мові. 



  Олена Максименко. Пряма мова. Хроніки захисту. - Харків: Віват, 2023. - 304 с.    
Як кажуть американці, freedom is not free, свобода не безкоштовна. Тож рано чи пізно ворог, який століттями прикидався то «братом», то «визволителем», мав пролити кров українців. А ми — сплатити «рахунок». Відтак ця війна стала однією з фаз становлення України, бо воювати доводиться і з окупантом, і з упередженнями. Вона показала, скільки всього нам ще треба зробити, і що свобода — найвища цінність.

До збірки увійшли історії людей різної статі, віросповідання, національності, різного фаху і віку, але зі спільним знаменником у цінностях і меті. Дехто з них звично продовжує свою боротьбу на фронті, наближаючи одну на всіх перемогу. Декого з них вже немає в живих, але їхні історії, безцінні волокна загального полотна, мають жити вічно.


Володимир Лис. Максим Гонтар: роман. - Харків: Орбіта, 2023. - 416с.

Володимир Лис — український прозаїк, драматург, журналіст. Лауреат Коронації слова, Гранд-Коронації та інших літературних конкурсів. Автор численних творів різноманітних жанрів.
У його новому романі «Максим Гонтар» укотре переплітаються історичне минуле й сучасність, індивідуальні людські долі представників різних поколінь і суспільно значущі процеси, вічні цінності та новітні технології. Головний герой — молодий інтелектуал-нонконформіст, історик, науковець і публіцист, справжній патріот, який не лише на словах відстоює свої принципи, а й власними вчинками доводить вірність прадавнім героїчним традиціям свого народу. Відносини батьків і дітей, пошук свого місця в житті, розділене та нерозділене кохання, щира дружба й підступна зрада, пам’ять і забуття — ось далеко не повний перелік проблем і ситуацій, розв’язання яких розгортається на сторінках роману. Складні перипетії міжособистісних стосунків, роздуми, почуття й переживання персонажів твору, наших сучасників, проходять випробування часом і суворою реальністю подій в Україні ХХІ століття, коли їм урешті-решт самим доводиться творити історію та ставати її часткою…



Дмитро Поджоджук. Код нації. - К.: "Пам'ятки України", 2023. - 432 с.

Попри заяви лідера «Імперії зла», нації не бувають штучним утворенням. Історичне й культурне підґрунтя – це так званий геном, код нації. Україна вражає своїм вродженим різноманіттям і багатством. Жителі Слобожанщини й Волині різняться побутом, фольклором, проте мають спільні мислення, світогляд і систему цінностей. У цьому і є сутність нашого народу: незважаючи на відмінності, ми єдині – і тілом, і душею.
Гуцульщина – один із небагатьох країв, якому вдалось зберегти предковічну автентичність. Карпатами вона немовби відгороджувалась від чужоземців аж до середини ХХ століття. Тому традиції й досі побутують серед народу й не втрачають своєї значимості. Ця книга есеїв присвячена духовному відродженню України крізь призму Гуцульщини. Основним автором і героєм збірки є Дмитро Пожоджук – визнаний класик національної гуцульської вишивки, заслужений майстер народної творчості України, відомий письменник і
журналіст, громадсько-політичний діяч, етнограф, фольклорист, писанкар, краєзнавець.


Валентина Розуменко. Лютий рік незламності. - К.: Креативна агенція "Артіль", 2023.- 400с.

«Лютий рік незламності» — це книга реалістичних, доленосних історій очевидців, які перебували в окупації під час воєнних злочинів широкомасштабної збройної агресії країни-загарбника росії проти України. Оповіді героїв, які пережили жорстоку окупацію, голод, холод, втрату рідних — це свідчення представників нескореного народу про масові звірства знавіснілих рашистів, які обстрілювали і бомбардували наші міста й села, чинили геноцид українському народу. Та попри все, герої книги не втрачають віру в ЗСУ і надію в нашу Перемогу. 

Ця книга максимально наблизить читача до тих реалій, які пережили цивільні, витримавши окупацію, адже душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про військових чи взагалі про війну. Водночас сповнить гордістю за волелюбний український народ, який за лічені години знову самоорганізувався, створивши паралельний волонтерський рух майже у всіх селах і містах України, щоб допомагати нашим захисникам і цивільним, які тікали від жахіть війни.


Міла Іванцова. Мир і війна. - К.: Ваш автограф, 2023. - 312с.

Міла Іванцова, авторка 8 романів та 5 збірок оповідань має титул «Золотий письменник України». ЇЇ прозу читачі називають «терапевтичною».

Авторка не пише «солодких» історій, зазвичай її сюжети – це наше з вами життя, правдиве, як воно є – з радощами й печалями. Але навіть пишучи про важке, Міла Іванцова не депресує читача, а навпаки – ніби підставляє йому плече.

Ця збірка оповідань цілком відповідає кредо авторки, хоча в ній перетасувалися дуже різні історії – і про мирне життя, і про війну. Проте всі вони добрі й людяні. Про нас із вами.

Немає коментарів:

Дописати коментар