22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...». Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя.
Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. У День партизанської слави вшановують відважних українських патріотів, які відстоювали і продовжують відстоювати нашу свободу.
З метою розширення знань про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху, виховування патріотичних почуттів, любові до України, пошану до тих, хто боровся за батьківщину бібліотека №13 підготувала виставку-пам’ять "Рух опору" до Дня партизанської слави України.
Брати Капранови. Мальована історія незалежності України. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.
Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Тема "Партизанська визвольна війна" - 74-75 с.
Коваль М. Україна в Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах (1939-1945рр.) - К.: "Альтернативи", 1999. - 336 с.
Дванадцятий том 15-томного видання «Україна крізь віки» присвячений ратному та трудовому внескові українського народу в розгром третього рейху. Книга призначена для широкого кола читачів.
Тема"Підпільно-партизанський "другий фронт" розкрита на 256-273 с.
Кормич Л. Історія України - К.: Алерта, 2004. - 407 с.
Автори цього підручника складали його з урахуванням сучасних досягнень в історичній науці як в Україні, так і в світі. Предмет історії – це суспільство в усій його повноті, взаємозв'язку, взаємообумовленості його компонентів – матеріального, економічного, соціального життя та людини – в природному, соціальному, історичному контексті. Глибоке й професійне вивчення історії стало нагальною потребою. Однією з найважливіших функцій вітчизняної історії є формування світогляду громадянина, патріота своєї батьківщини. В підручнику розглянуть основні періоди формування території, суспільства і держави України та політичні, економічні, соціальні і духовні проблеми її розвитку.
Тема "День партизанської слави" - 348 с.
Україна в Другій світовій війні. - К.: Український інститут національної пам'яті, 2015. - 28 с.
Українці в Другій світовій війні. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
Тема "Партизанська визвольна війна" - 18 с.
Уривалкін О. Історія України - К.: КНТ, 2007. - 436 с.
Автор на базі новітніх джерел та досліджень, як вітчизняної, так і зарубіжної історичної науки, пропонує читачам посібник з історії України кінця XVII — початку XXI століття. У виданні проаналізовано події політико-соціального, економічного характеру, особливості духовного розвитку суспільства, взаємини України з сусідами, викладено динаміку боротьби за державність, успіхи та втрати на цьому шляху. Посібнику властиві неупередженість, об'єктивність поглядів, прагнення оптимально поєднати факти і тенденції.
Тема "День партизанської слави" - 274 с.
Немає коментарів:
Дописати коментар