середа, 30 жовтня 2024 р.

«Кімнатні улюбленці»

У бібліотеці для дорослих №13 з 21 жовтня діє виставка фоторобіт "Кімнатні улюбленці" читачки нашої бібліотеки, мешканки Відрадного, фотографа-аматора Тетяни Гришакової. 

Кожна картина відображає авторське бачення краси й гармонії природи. Яскраві світлини в тонованих рамках з різнобарвними зображеннями квітів у вазонах неабияк тішать око, справляють незабутні враження, зачаровують та заспокоюють. Наша виставка вже знайшла своїх вірних шанувальників та поціновувачів такого виду мистецтва серед читачів та відвідувачів бібліотеки. 

Бажаючих побачити роботи мисткині запрошуємо за адресою: проспект Відрадний, 14/45, телефон для довідок: 044-497-73-04.



«Серце в Україні: Пісні туги і надії»

Чергове заняття клубу пісні "Надія" бібліотеки для дорослих №13, яке відбулося 29 жовтня, ми присвятили мільйонам українців, які були змушені непередбачувано покинути свої теплі обжиті домівки та їхати від загарбницької жорстокої війни росії в інші області, в інші країни. 

Там, на чужині, любов до Батьківщини переростає в невимовну тугу і велику сонцесяйну мрію повернутися на свою землю, до рідного дому. Адже всі справжні українці є справжніми патріотами своєї держави. Такі сповнені драматизмом емоції виливаються з українських пісень даної тематики. Але стверджувальні позитивні сподівання піднімають настрій і бадьорять. 

Глибокі переживання переселенців там і наші світлі бажання зустрічі тут - це ще одне нагадування про те, що нам є за що боротись, докладати максимум зусиль, допомагати нашим мужнім воїнам ЗСУ йти впевнено до повної перемоги над окупантом.



вівторок, 29 жовтня 2024 р.

«Чи легко фейкам тебе обманути?»

Бібліотека для дорослих №13 підготувала цікаву та корисну презентацію про фейк, як його розпізнавати і як уникнути. Презентацію також можна проглянути на нашому ютуб каналі «Бібліопідвальчик на Відрадному». 

неділя, 27 жовтня 2024 р.

«Бібліотека пише радіодиктант єдності»

Як і всі гідні українці, як і всі бібліотеки Солом'янки, колектив бібліотеки для дорослих 13 ЦБС Солом'янського району м. Києва долучився до Всеукраїнської акції написання "Тотального диктанту" Всеукраїнської єдності, приуроченого Дню української писемності та мови. Це найбільший український флешмоб, який попри складні умови тривожного сьогодення, писав кожен, поважаючий себе і гідний носити ім'я "українець". 

Вже багато років поспіль ми вдосконалюємо свої знання з рідної мови і об'єднуємося навколо вірної справи написання диктанту. Адже буде мова-буде Україна. 

субота, 26 жовтня 2024 р.

«Екскурсія до бібліотеки»

Плідний день у нашої бібліотеки для дорослих №13. Напередодні осінніх канікул до нас на екскурсію завітали четвертокласники загальноосвітньої середньої школи №174. Ми залюбки познайомили дітей з робочими технологічними деталями бібліотеки: з процесом запису, абонементом та читальною залою, фондом бібліотеки, каталогом, у якому порядку стоять на полицях книги, як вони зашифровані, на який термін видається література, для чого необхідні нам книжки і читання. Школярі охоче записались в ряди читачів бібліотеки, отримали читацькі квитки та вподобані книжечки.

А далі ми рушили до етнокімнати-музею предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою" бібліотеки, де детально розповіли про автентичні експонати: відомі і не дуже. Чемні дітки просили дозволу запитати про ті чи інші речі і уважно слухали відповіді. Не по роках дорослих їх загартував час. Тривога завадила провести наш захід до кінця. Дітлахи поспішно пішли в укриття. Але ми неодмінно зустрінемось, адже бібліотека така важлива у житті кожного і для навчання, і для розвитку, і для життя у мирному майбутньому.  






«Маленькі українці»

Гарна традиція є у нашої бібліотеки для дорослих №13: не тільки ми запрошуємо до себе на заходи, а й маємо бажаючих, які хочуть познайомитись з нашим Бібліопідвальчиком на Відрадному. 

Сьогодні, 25 жовтня, до нас на гостину завітали вихованці ЗДО №630. Вони з сигнальними прапорцями подолали неабияку відстань і широкий шляхопровід, щоб потрапити до храму книги. Чудові малята у вишуканому патріотичному вишитому вбранні з цікавістю в оченятах заполонили наші зали. 

Ми із задоволенням провели для них екскурсію бібліотекою і власноствореним музеєм предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою" та познайомили з дитячими книжечками сучасних українських письменників. 

Нашу першу зустріч з дітками ми приурочили Дню української писемності та мови. Презентували їм "Абетку переможців" І. Павлюка та авторського колективу. Хто з малечі вчив з нами віршики про літери, а хто і впевнено називав їх. А потім всі хором відгадували загадки про абетку. Неабияк захопив хлопчиків та дівчаток майстер-клас з розмальовки літер алфавіту.


Ну і, звісно, всі отримали світлину на пам'ять, а бібліотека ще й нових маленьких читачів.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

«Поклик на допомогу»

Якщо мова стосується волонтерства або допомоги ЗСУ, за першим покликом на допомогу завжди приходять наші користувачі - майстрині жіночого клубу рукоділля "Відрада" бібліотеки для дорослих 13. Добре діло ріднить, піднімає настрій і об'єднує. Ось і цього разу, 24 жовтня, на занятті кипіла робота з виготовлення прихваток і підставок під філіжанки чи горнятка з гарячими напоями для благодійного ярмарку по збору коштів на допомогу нашим захисникам. 

Дружньо знесли тканину, розкроїли, вирізали та зшили на раритетній швейній машині - експонаті музею предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою" бібліотеки. Активно і з позитивом, відповідально і з доброю душею вкладаються рукодільниці у свою справу. З вдячністю нашим мужнім військовим за можливість зустрічати новий день. 

Якщо є охочі взяти участь у доброчинах, завжди вам раді за адресою: проспект Відрадний, 14 /45, телефон для довідок: 044-497-73-04. 




четвер, 24 жовтня 2024 р.

«Пишу українською, розмовляю українською»

Напередодні великого свята українського народу у бібліотеці для дорослих 13 відбулися поетичні читання "Пишу українською, розмовляю українською" в рамках заходів до Дня української писемності та мови, в якому взяли участь як користувачі бібліотеки так і мешканці Відрадного.
Українська мова — потужний символ нашої ідентичності, культури та національної свідомості. А для кожного з нас  — це те життєдайне джерело, з якого ми черпаємо свою енергію, життєву силу, що передається віками з покоління в покоління.
Захід проведено з метою ознайомлення учасників зі святом, об'єднання їх навколо нашого мовного скарбу, розвитку і збагачення мовлення, виховання любові та гордості за рідну українську мову, збереження її, зміцнення та примноження. 
Нехай українське слово лунає впевнено, чисто і незалежно! 

середа, 23 жовтня 2024 р.

«Голос осені»

Як завше, у вівторок, 22 жовтня відбулося дійсно тепле заняття клубу пісні "Надія" бібліотеки для дорослих №13 у привітно-затишному осінньому парку "Відрадний". Така сонячна погода, бажання донести перехожим наш українсько-патріотичний настрій, підбадьорити їх, а нам це вдалося, спонукали провести зібрання посеред чудової яскравої природи нашого району і відпочиваючих та запросити нових користувачів до бібліотеки. По обігрітому осонням краєвиді лились пісні про нашу рідну Україну, її працьовитий дружній народ, який виборює свою волю у горнилі жорстокої війни, про щастя народитися і жити на нашій землі.

Такі виїздні заняття дарують глибоке емоційне піднесення і слухачам, і учасницям клубу, адже було висловлено та почуто щирі слова вдячності за нашу українську пісню. Бажаючих долучитися до нашого клубу пісні запрошуємо за адресою: проспект Відрадний,14/45, телефон для довідок: 044-497-73-04. 


понеділок, 21 жовтня 2024 р.

«В ім’я миру та розвитку»

«В ім’я миру та розвитку» — це важливе гасло, яке відображає сутність Міжнародного дня ООН, що відзначається 24 жовтня. У сучасному світі, де конфлікти та насильство часто стають буденністю, поняття миру набуває особливого значення. Мир — це не лише відсутність війни, а й стан суспільства, в якому панують справедливість, рівність і повага до прав людини.

В умовах україно-російської війни питання миру стає особливо актуальним. Війна призвела до численних людських трагедій, руйнувань та страждань. Україна бореться за своє право на незалежність і територіальну цілісність, в той час як мільйони людей опинилися у складних умовах. У таких обставинах важливо не лише прагнути до зупинки насильства, але й активно працювати над відновленням справедливості та примирення.

Міжнародний день ООН надає можливість звернути увагу на глобальні виклики, з якими стикається людство. Сталий розвиток, боротьба з бідністю, захист прав людини — це ті цінності, які необхідно захищати та поширювати. В Україні та в усьому світі ми маємо зосередитися на підтримці мирних ініціатив, які можуть призвести до стабільності та процвітання.

Важливо, щоб країни світу об'єднали зусилля для вирішення конфліктів дипломатичним шляхом, запобігаючи ескалації насильства. Необхідно підтримувати міжнародні норми та закони, які сприяють захисту громадянського населення та гуманітарним принципам. 

Сьогодні, в контексті війни, наше прагнення до миру стає не лише моральним імперативом, але й умовою виживання. Взаємодія між країнами, міжнаціональне співробітництво і розуміння — це ті основи, на яких можна будувати стабільне майбутнє. Тож у цей день закликаємо всіх до дій «в ім’я миру та розвитку», спільно працюючи на благо всього людства.

четвер, 17 жовтня 2024 р.

«Дике літо в Криму»

Зірка Мензатюк народилася 21 жовтня 1954 року в селі Мамаївцях Чернівецької області. Писати почала у другому класі, коли написала розгорнутий переказ про ліс. Після закінчення школи вступила на факультет журналістики Львівського університету, де здобула червоний диплом. Після роботи кореспондентом у газеті «Радянська Україна» вона присвятила себе дитячій літературі.

З 1995 року є членом Національної спілки письменників України, а з 1997 року веде рубрики в дитячому журналі «Соняшник». Її перша книга «Тисяча парасольок» вийшла у 1990 році. Серед інших відомих робіт — «Арніка», «Мільйон мільйонів сестричок», «Наші церкви» «Київські казки» та «Макове князювання». 

Зірка Мензатюк отримала кілька літературних премій, зокрема імені Лесі Українки та Наталі Забіли, а її казки вчать дітей цінностей української культури.

Бібліотека для дорослих №13 хоче вам продемонструвати художній витвір «Дике літо в Криму» до 70-річчя від дня народження Зірки Захаріївни Мензатюк.

«Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п'ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони... 

У процесі розслідування Наталочка відкриває не лише таємниці минулого, але й глибокі соціокультурні зв’язки між українцями та кримськими татарами. Кожна нова знахідка на пляжі або в лісі підштовхує її до роздумів про історію свого народу та про важливість дружби і взаємопідтримки. Дружба між дітьми стає справжнім щитом проти небезпек, які чатують на них, а також ключем до розуміння важливих життєвих уроків про сміливість, гідність і пам’ять. Чи вдасться Наталочці розкрити таємницю срібного пояса та зберегти дружбу, коли небезпеки стають усе ближчими?


Мензатюк Зірка. Дике літо в Криму. Пригодницька повість. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019, вид. 2-ге. - 192 с.:

До прочитання «Дике літо в Криму» Зірки Мензатюк, запрошуємо в Бібліотеку для дорослих №13.

вівторок, 15 жовтня 2024 р.

«Місцева демократія: довіра і прозорість»

День інформації до Європейського тижня місцевої влади  організовується для підвищення обізнаності про важливість місцевого самоврядування, його принципи та виклики, а також для зміцнення довіри між громадянами та органами влади. Цей захід може включати презентації, обговорення, майстер-класи та інші заходи, що сприяють просуванню прозорості в ухваленні рішень на місцевому рівні, участі громадян у громадському житті та боротьбі з корупцією.

Європейський тиждень місцевої демократії зазвичай ініціюється Радою Європи і покликаний заохотити громадян до активнішої участі в житті їхніх місцевих громад.


Демократія — це форма правління, за якої влада належить народу. Основний принцип демократії полягає в тому, що всі громадяни мають рівні права брати участь у прийнятті рішень, які впливають на суспільне життя. В демократичних країнах влада здійснюється через вибори, де громадяни обирають своїх представників.

Демократія виявляється у таких аспектах:

1. Вибори — регулярні, вільні та чесні вибори дозволяють громадянам обирати своїх представників.

2. Права людини — гарантуються основні свободи, такі як свобода слова, зібрань, преси та віросповідання.

3. Прозорість влади — урядові рішення та дії є відкритими для громадськості, щоб уникнути корупції та зловживання владою.

4. Плюралізм — існує можливість виражати різні думки, утворювати політичні партії, громадські організації.

5. Розподіл влади — законодавча, виконавча та судова гілки влади функціонують незалежно, контролюючи одна одну.

6. Громадянська участь — громадяни мають можливість активно брати участь у процесах прийняття рішень через голосування, референдуми, петиції тощо.

Демократія також спрямована на забезпечення справедливості, рівності перед законом і дотримання прав кожного члена суспільства.