14 лютого люди всього світу відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині кохання. Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих.
Це свято любові, свято найкращого почуття, яке дає сили і натхнення, радість і захоплення. Кохання - це незвичайне почуття, завдяки якому кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібною. Воно окрилює, дає силу і сміливість для здійснення вчинків.
До Дня Святого Валентина бібліотека 13 підготувала тематичну виставку "Ти в життя моє убоге зіркою яскравою ввійшла".
Конвіцький Т. Хроніка любовних подій. - Львів: Урбіно, 2012. - 224 с.
Дія цього сповненого романтичної ностальгії твору відбувається в довоєнному Вільні, а історія першого кохання переплітається з Історією, коли в повітрі вже відчувається запах пороху й звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме війна. Юний випускник гімназії Вітек готується стати славетним лікарем, щоб люди забули про його незаслужено звинуваченого в розтраті чужих грошей батька-самогубця. Та напередодні випускних іспитів усі плани перекреслює перше всепоглинаюче кохання...
Річмонд М. Шлюбний договір. - Харків: Ранок, 2019. - 496 с.
Вона - Еліс, молодий юрист, яка подає великі надії. Він -Джейк, успішний психотерапевт. Разом вони чудова закохана пара, попереду у якої блискуче майбутнє. Та одного дня вони бездумно підписують один договір, і життя летить шкереберть. Захоплива і дуже оригінальна історія випробування кохання.
Тисячна С. Міні-моно-мело-драма про кохання. - К.: Фенікс, 2018. - 416 с.
Драматичні твори цієї книжки, доволі різноманітні, поєднує прагнення віднайти сенс існування Всесвіту взагалі, і кожної певної Долі у ньому - окремо. Вони всі про те, що лише нескінченна людська гра у взаємовідносини, де б вона не відбувалася - у власній душі, чи у найманому житлі, на міжповерхових сходах, чи в громадському транспорті, в суперовій фотостудії, чи на бувалій цирковій арені... або просто неба, у навколишньому середовищі, - гідна того, щоб називатися життям. А найголовнішим, на думку автора, є те, що кожне слово у цій грі, вимовлене воно чи замовчане, все одно - про любов.
«Кохай мене звичайно й просто» - цей на перший погляд невибагливий рядок, що належить талановитому, але майже не відомому широкому читацькому загалу поету Богдану-Ігорю Антоничу, якнайкраще відображує тему цієї збірки, до якої увійшли чудові ліричні вірші українських поетів. Поезії, що розповідають про любов та ненавість, радість та смуток, пристрасті та ревнощі, і сьогодні, як сто і двісті років тому, бентежать наші душі і підносять їх до незбагненних вершин людяності.
Немає коментарів:
Дописати коментар