четвер, 26 листопада 2020 р.

Стражденний біль голодної країни

28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. 

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього”. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР і Кубані. Радянська влада злочинно замовчувала факт голоду як в Україні так і за кордоном. Моральний обов’язок держави та суспільства перед минулими та наступними поколіннями – вшановувати пам’ять жертв трагедії. 

До Дня пам’яті жертв голодоморів бібліотека №13 презентує відеочитання від української поетеси, лауреата літературних премій, члена НСПУ, прозаїка, перекладача, літературного критика, автора дев'яти збірок поезій Інни Ковальчук. Авторка продекламувала свій вірш "Вклонюся свічкам" та хвилиною мовчання вшанувала пам'ять жертв голодоморів.



Немає коментарів:

Дописати коментар