пʼятницю, 26 квітня 2024 р.

«Чорнобиль – біль і скорбота України»

Чорнобильська катастрофа — це серйозна екологічно-соціальна подія, що сталася внаслідок вибуху та подальшого руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Ця станція розташована на території України, тодішньої Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, що призвело до повного знищення реактора та викиду значної кількості радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Цей викид порівнюють з потужністю 300 атомних бомб, скинутих на Хіросіму. 

Чорнобильська аварія вважається найбільшою подією в історії ядерної енергетики до аварії на АЕС "Фукусіма-1" як за кількістю жертв і постраждалих, так і за економічними збитками. Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над значною частиною світу, забруднюючи території СРСР, Європи та США. Близько 200 000 людей були евакуйовані з районів, забруднених радіацією.

Після аварії влада спочатку намагалася замовчувати масштаби трагедії, проте після з'явлення повідомлень про радіаційні забруднення в інших країнах, таких як Швеція, почалася евакуація населення з забруднених районів. Близько 130 000 жителів Київської області були евакуйовані, а понад 600 000 людей отримали радіаційне опромінення, переважно ліквідатори аварії. Навколо Чорнобильської АЕС була створена 30-кілометрова зона відчуження. Підходи до розуміння причин аварії і її наслідків різняться, і до цього дня існує розбіжність в інтерпретації події.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала книжково-ілюстративну виставку «Чорнобиль – біль і скорбота України» до дня Чорнобильської трагедії, щоб детальніше ознайомитися з подіями цієї катастрофи. 
 
Баран В. К., Даниленко В. М. Україна в умовах системної кризи (1946 - 1980-і рр.) - К., Видавничий дім «Альтернативи», 1999. - 304 с. Тема розкрита на сторінках 250 - 255.

Даєн Л. А. Чорнобиль - трава гірка: Док. повість: Для серед. та шк. віку/Худож. оформл Ю. С. Ботнара. - К.: Веселка, 1988. - 176.: іл.

Енциклопедія історії України: У 10 т. / Редкол.: Смолій В. А(голова) та ін. - К. : Наук. думка, 2013. Тема розкрита на сторінках 561 - 564.

Історія України. В. Ф. Верстюк, О. В. Гарань, О. І. Гуржій та ін.; під ред. Смолія В. А. - К., «Альтернативи», 2002. - 472 с. Іл. Тема розкрита на сторінці 386.

Петровський В. В., Радченко Л. О., Семенко В. І. Історія України: Неупереджений погляд: Факти. Міфи. Коментарі / В. В. Петровський, Л. О. Радченко, В. І. Семенко. - Вид. 2-ге, випр. та доп. - Х.: ВД «Школа», 2008. - 608., [18] арк. іл. Тема розкрита на сторінках 483 - 485.

Немає коментарів:

Дописати коментар