среда, 23 ноября 2022 г.

Горде і величне слово «Жінка».

                           

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками має на меті підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу. Його окремою ціллю є підкреслення факту, що розмах та істинна природа проблеми часто є прихованими, замовчуваними, табуйованими.

Насильство проти жінок одночасно є як причиною так і наслідком гендерної нерівності. Це широко розповсюджене та поширене порушення реалізації прав людини, головна перешкода на шляху досягнення гендерної рівності. 

Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен із нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, - вселити в них надію, що вихід є.

Подолання проблем ґендерного насильства є серйозним викликом для українського суспільства. До цієї теми необхідно звертати увагу всіх верств населення, щоб сформувати в суспільстві непримиренне ставлення до цього явища.

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками бібліотека №13 провела онлайнмайстер-клас "Горде і величне слово «Жінка»".


Комментариев нет:

Отправить комментарий