пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Відеочитання "Замки і палаци Криму" з книги Анни Третяк "Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні".

Третяк А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. - К.: Авіаз, 2016. - 240 с.

Пропонуємо вашій увазі книгу «Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні», яка познайомить юних читачів з Україною. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місця. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі. Книга розрахована для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

В цікавій розповіді ви дізнаєтесь історію створення замків і палаців Криму. 



Еріх Фромм "Втеча від свободи".

Еріх Фромм - видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки "Мистецтво любові" та ще низки праць, які вважаються класичними у психології.

Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: "Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей". Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості?

Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості.

Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи?

Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм?

Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля?

І чи справді свобода має дві форми - хорошу й погану?

Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання.



Метт Рідлі "Геном".

Стрімкий розвиток генетики впродовж останніх десятиліть називають не інакше як революційним. Метт Рідлі у своїй книзі «Геном» просто і доступно подає історію генетики, починаючи від перших здогадок про існування генів та завершуючи приголомшливим проривом, спричиненим розшифруванням структури ДНК молекулярними біологами Вотсоном і Кріком.

Від хвороби Гантінгтона до раку, від застосування генної терапії до жахів євгеніки, автор аналізує наукові, філософські та моральні аспекти, що постають внаслідок картування геному. Ці дослідження допоможуть зрозуміти значення цього наукового відкриття для нас, наших дітей і людства загалом.



четвер, 29 квітня 2021 р.

Йде Великдень по Землі.

2 травня 2021 року православні християни всього світу святкують світлий Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Людство святкує Воскресіння Христове вже більше двох тисяч років. Його обряди, що виконували наші пращури з сивої давнини, передаються з покоління в покоління,  багато з них відтворюються і в наш час.

До Великодня бібліотека №13 підготувала святкову полицю "Йде Великдень по Землі".

Брати Капранови. Веселих свят. - К.: Зелений пес, 2014. - 80 с.

Свято - це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята - історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави і багато малюнків та іншої корисної інформації.                                                                                  Тема "Великдень" розкрита на 24 с.                                          

Українці: Свята. Традиції. Звичаї / уклад. І. Коверець. – Донецьк: Альфа-Прес, 2004. - 304 с.

У книзі висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв і пов’язаних з ними атрибутики, символіки – з давніх часів до наших днів, розкрито багатство, образність, співучість української мови. Книга розрахована на всіх, кого цікавить духовне надбання українського народу, важливою складовою частиною якого є традиційно-побутова культура.                                                              Тема "Великдень" розкрита на 150 с.                   

Мацко І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи. - К.: Саміт - книга, 2019. - 208 с.

Українці - нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення - українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.                                            Тема "Великдень" розкрита на 40 с.     

Артюх Л. Українська кухня і народні традиції. - К.: Балтія - Друк, 2016. - 224 с.

Справжній український червоний борщ, пампушки з часником, галушки зі сметаною, вареники з капустою цінуються і мають своїх прихильників по всьому світу. Українська кухня завжди відрізнялася своєю ситністю і різноманітністю. Оскільки українці здавна були працьовитим народом, то й харчуватися вони повинні були повноцінно і калорійно. Для кожної пори року характерні свої страви. Так само, як і до кожного великого календарного свята господиня готувала особливу ритуальну їжу: кутю та узвар - на Різдво, паску і крашанки - до Великодня, вареники та млинці - на Масляну. Книга відкриє перед вами кулінарні секрети справжньої української «господині».              Тема "Великдень" розкрита на 113 с.          

Пори року - К.: Авіаз, 2012. - 96 с.

До читаночки увійшли твори українського фольклору, письменників-класиків та сучасних авторів. Всі твори розподілено за порами року. Тема "Різдво Христове" розкрита на 18 с.                

Українські традиції та звичаї / авт.-упоряд. В. М. Скляренко, А. С. Шуклінова. – Х.: Фоліо, 2006. – 318 с.

Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни — на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цьому виданні.                                                                 Тема "Великдень" розкрита на 148.       

Українська святочна картка. - К.: Барви, 2009. - 213 с.

Вміщено репродукції поштових карток 1900-1939 років, а також видання сучасні, включно з виданнями української діаспори. Для філокартистів, видавців, студентів мистецьких закладів, широкого кола поціновувачів українського мистецтва.                                       Тема "Великдень" розкрита на 182 с.                               

Шкода М. Традиції і свята українського народу. - Донецьк: БАО, 2007. - 384 с.

У нашого народу є таке повір'я: той, хто зрікся батьківського звичаю, карається ганьбою та забуттям. Сьогодні, в епоху роз­будови національної держави, вкрай важливо відновити історичну пам’ять, повернути українців до тих святих начал, що є наріжним каменем національної свідомості. Повернення давніх традицій і впровадження традицій новітніх — один зі шляхів державного поступу. Книжка розповідає про календарні свята України: державні, церковні, професійні та родинні. Безліч цікавих фактів, захоп­лива манера розповіді роблять видання справжнім подарунком для всіх шанувальників вітчизняної культури.                                                      Тема "Великдень" розкрита на 89 с.          


середа, 28 квітня 2021 р.

Книжкові цікавинки про людину.

А чи все ми знаємо про нас як людей? 

Дослідження, яке ламає усталені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг би бути зовсім іншим.

Долучіться до історичної розвідки і вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення.

У книзі доктора Юваля Ноя Харарі, професора кафедри історії Єврейського університету в Єрусалимі "Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього" ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з автором будете розмірковувати про численні «Чому?». 

Як дослідження генома змінює наші уявлення про минуле людства? Про це йдеться в наступному виданні. 

Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки — починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї — мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність?

У своїй книзі «Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК» дослідник Девід Райх описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК.



Андрей Хадановіч "Таткові нотатки".

Відеочитання від бібліотеки №13 книги А. Хадановіча "Таткові нотатки".

Хадановіч А. Таткові нотатки. - К.: Грані-Т, 2011. - 56 с.

А чи знаєте ви, чому скрипить гойдалка? Або чому огірки колючі? Або як правильно шукати рукавички? Або чому шкарпетка – не шкарп’ятка? І ще відповіді на тисячі найрізноманітніших запитань, які неодмінно виникають у кожнісінької дитини? А татко – знає! На те він і татко, щоб усе на світі знати, все вміти і з усім весело і красиво дати раду. Навіть якщо його при цьому й обіллє фонтан, або ж доведеться виносити сміття… на ракеті! «Таткові нотатки» одного з найяскравіших сучасних білоруських поетів Андрея Хадановіча – це весела, хвацька, задириста, а водночас напрочуд розумна і по-справжньому висока дитяча поезія. До того ж, українською вірші Хадановіча «переспівав» відомий дитячий поет і такий же «бешкетний татко» Іван Андрусяк.



Магія Великодня.

Великодній відеомайстер-клас "Магія Великодня" допоможе родині оригінально вбрати стіл. Створюємо разом веселу святкову атмосферу.



вівторок, 27 квітня 2021 р.

Ю.Буйських "Колись русалки по землі ходили... Жіночі образи української міфології".

Здавна й дотепер українці вірили в русалок, відьом та потерчат, вважали, що «нечистий» дух передчасно померлих змушує їх «ходити» після смерті й шкодити живим, а лісами сновигають звабники-перелесники.

Доля та Смерть в уявленнях людей були цілком реальними істотами, які мали жіночу подобу, так само як Пропасниця та Чума, Неділя і П’ятниця… Розмаїття надприродних створінь, чиє походження, вигляд і функції тісно пов’язані із повсякденням людей, становить складну систему міфологічних уявлень населення України.

Ця книжка — поєднання наукової інтерпретації міфологічних вірувань і уявлень українців та «живих» усних текстів, записаних авторкою Юлією Буйських від носіїв традиції в різних регіонах України. Традиційні жіночі постаті української міфології проаналізовані разом із такими явищами культури, як народна релігійність і народна медицина.

Книжка Ю. Буйських "Колись русалки по землі ходили... Жіночі образи української міфології" орієнтована на широку читацьку аудиторію та буде цікавою кожному, хто прагне поглибити свої знання з української культури.



Вікторина "Міста України з красномовними назвами".

Нудьгуєте? Пропонуємо помізкувати.

Вашій увазі вікторина бібліотеки 13 "Міста України з красномовними назвами".

неділя, 25 квітня 2021 р.

Луцій Анней Сенека "Діалоги".

В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських "Діалогах" видатний римський мислитель-стоїк Сенека, блискучий майстер емоційного афористичного письма у живій бесіді з читачем радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.


субота, 24 квітня 2021 р.

Пам'ять про Чорнобиль незгасна.

26 квітня, українці відзначають річницю аварії на Чорнобильській АЕС - найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасності. В цей день на ЧАЕС прогриміли вибухи, які зруйнували четвертий енергоблок станції.

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян. Аварія на ЧАЕС — найбільша катастрофа за всю історію ядерної енергетики, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. 

Ми з вдячністю схиляємо голови перед  мужністю і героїзмом героїв – ліквідаторів, яка вражає та захоплює, стає прикладом наступним, врятованим поколінням. Адже ціною власного життя та здоров’я без вагань та роздумів, усвідомлюючи всю складність ситуації, нехтуючи власною безпекою, вони ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС, щоб зберегти життя мільйонів людей у нашій державі та на всій планеті.

До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії бібліотека №13 підготувала виставку-осмислення "Пам'ять про Чорнобиль незгасна".


Плохій С. Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи. - Харків: Бібколектор, 2019. - 396 с.

Ця книга є першою історією Чорнобильської катастрофи від вибуху 26 квітня 1986 року до закриття станції у грудні 2000-го. Чим для України був Чорнобиль? Національною трагедією, величезною психологічною травмою, важкою ношею для економіки. Чорнобиль вибухнув не тільки через помилки персоналу, нехтування правилами безпеки і проблемами з конструкцією реактора, але також через систему, яка обгородила ядерну енергетику завісою секретності. Радянська система не дозволяла поширювати інформацію про попередні аварії навіть серед фахівців. Це зробило нову масштабну аварію неминучою. Сьогодні реактори чорнобильського типу вже не будують, але авторитарні режими, які тримають повний контроль над інформацією, усе ще існують. Нам є чим поділитися зі світом стосовно досвіду Чорнобиля, але є над чим задуматися і самим.

Гудов В. 731 спецбатальйон. - К.: Зірка, 2008. - 158 с.

У цій книзі - спогади ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року. Найнебезпечнішу і важку роботу довелося їм виконувати, що б заглушити вибухнувший четвертий реактор, знизити рівні радіації. Вони зробили великий подвиг - за сім місяців після вибуху прибрали тонни радіоактивного сміття і грунту, дезактивували гектари площ всередині і навколо реакторів, знизивши радіоактивний фон в десятки і сотні разів. Завдяки виконаній роботі відселення людей обмежилося 30-кілометровою зоною. Мета книги - донести до читачів, як все відбувалося.

Радіація. - М.: Світ, 1988. - 79 с.

Книга являє собою огляд даних, зібраних Науковим комітетом з дії атомної радіації при ООН за 30 років його діяльності. Розглянуто питання впливу радіації на життєдіяльність, гранично допустимі дози, а також спостерігаються рівні радіоактивності в навколишньому середовищі і продуктах харчування. Книга розрахована на широке коло читачів.

Алексієвич С. Чорнобиль: хроніка майбутнього - К.: Факт, 1988. - 194 с.

Книга білоруської письменниці Світлани Алексієвич - це художньо-документальне дослідження тих психологічних, гуманітарних наслідків Чорнобильської катастрофи, які досі перебували поза громадською увагою. Шляхом опитування людей різних поколінь і професій, в чию долю так чи інакше війшов Чорнобиль, авторка створює вичерпну картину "пост-катастрофічного" суспільства, котра не залишить байдужим жодного читача.

Даєн Л. Чорнобиль - гірка трава. - К.: Веселка, 1988. - 176 с.

Ця повість про начальника воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Петровича Телятникова і його товаришів-пожежників, які грізної ночі 26 квітня 1986 року першими вийшли на поєдинок з вогненною стихією і погасили пожежу на станції, про людей мужніх, до кінця відданих своїй справі, своєму священному обов'язку. 

Алексієвич С. Чорнобильська молитва - К.: Комора, 2016. - 288 с.

Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.


"Чорний біль нашої землі" - до Дня пам'яті Чорнобильської трагедії.

 Ліна Костенко (2019р.) 

 Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…

Цей день такий ласкавий.

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

Це солов’їна опера, Ла Скала!

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

Тут ті бузки проламують тини.

Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

Але кленочки проросли крізь ґанки.

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв. 40 с., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я.

Почався новий відлік українського часу.

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.

Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

На момент аварії в приміщенні 4-го енергоблоку перебували 17 працівників. Під завалами загинув старший оператор реакторного цеху Валерій Ходемчук. Удень 26 квітня від опромінення помер наладник Володимир Шашенок. 11 працівників одержали дози опромінення. Від променевої хвороби всі вони померли до 20 травня 1986р. Ще 14 осіб із персоналу станції одержали дози, що спричинили променеву хворобу 3-го та 4-го ступенів.

Наступного дня після аварії урядова комісія ухвалила рішення про негайну зупинку 1-го і 2-го енергоблоків та евакуацію населення Прип’яті (так званої 10-кілометрової зони).

Чорнобильська трагедія засвідчила неготовність державної верхівки  підпорядкувати політичні інтереси гуманістичним цінностям життя і здоров’я людей.

Щоб продемонструвати, буцімто ніякої небезпеки радіації немає, партійне керівництво не відмінило першотравневу демонстрацію. На Хрещатик за п’ять днів після аварії вивели сотні тисяч людей, в тому числі школярів. Наступного дня всі газети рясніли парадними повідомленнями. 

Увечері 1 травня вітер з Чорнобиля повернув на Київ. У місті почав стрімко підвищуватися радіаційний фон. 2 травня радянське керівництво ухвалило рішення про евакуацію населення з 30-кілометрової зони навколо Чорнобильської атомної станції – на 6-й день після аварії. 

На той час керівництво Радянського Союзу проголосили гласність і відкритість. Однак надзвичайна ситуація на ЧАЕС засвідчила фальшивість гасел. Розуміючи, що екологічна катастрофа такого масштабу матиме негативні наслідки для комуністичного режиму, керівництво СРСР обрало курс на її замовчування. Уся інформація про Чорнобильську катастрофу одразу опинилася під ідеологічним контролем КПРС і КГБ.

Українська діаспора після аварії на ЧАЕС виявила високу громадянську позицію та активність у світі. Вона організовувала демонстрації, готувала звернення до урядів західних держав, збирала матеріали про трагедію. Закордонний провід Української головної визвольної ради у вересні 1986 року доклав значних зусиль, аби питання Чорнобиля внести на розгляд ООН.

На вкрай обережні поради від міністра охорони здоров’я щодо заходів безпеки спромоглися аж 9 травня!

Хронологія подій:

1977 року запустили перший блок Чорнобильської АЕС.

2 роки пропрацював четвертий енергоблок ЧАЕС –  на повну потужність його запустили 1984 року. Це був “наймолодший” і найсучасніший реактор.

2 дні світ нічого не знав про вибух.

30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби протягом кількох місяців з моменту аварії.

500 тисяч людей померли від радіації, за оцінками незалежних експертів.

8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.

90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.

Понад 600 тисяч осіб стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.

2293 українських міст і селищ із населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.

200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.

10 днів – з 26 квітня до 6 травня – тривав викид активності із пошкодженого реактора на рівні десятків мільйонів кюрі на добу, після чого знизився у тисячі разів. Фахівці називають цей період активною стадією аварії.

11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС.

400 видів тварин, птахів і риб, 1200 видів флори продовжують існувати в “зоні відчуження”, де через істотне та катастрофічне забруднення повітря, ґрунтів і вод заборонено проживати людям.

26 квітня–жовтень 1986 року Чорнобильська АЕС не працювала. У жовтні 1986-го 1-й і 2-й енергоблоки було знову введено в експлуатацію, у грудні 1987 року відновив роботу 3-й. 4-й енергоблок не запрацював.

1991 рік – на 2-му енергоблоці сталася пожежа, внаслідок якої була заблокована робота цього реактора.

Грудень 1995 року – підписання меморандуму між Україною та країнами “Великої сімки” і Комісією Європейського Союзу, відповідно до якого почалася підготовка програми повного закриття станції.

15 грудня 2000 року – Чорнобильську атомну електростанцію зупинено повністю.

Вересень 2010-го – закладка фундаменту під новий саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, у квітні 2012-го стартувало будівництво арки, що мала накрити “Укриття”, у жовтні 2011 року на майданчику комплексу “Вектор” почалося будівництво Централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання.

29 листопада 2016 року  завершили насування арки над 4-м енергоблоком.

Ми будемо пам'ятати героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка за мить випалила усе живе.

Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців, які першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки.   

Дякуємо за подвиг! Вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!



пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

А.Курков – сценарист, романіст, казкар.

23 квітня святкує свій день народження Андрій Курков — сучасний український письменник, журналіст, кіносце­нарист, один з найбільш цікавих і прославлених діячів сучасного українського літературного процесу. Він написав понад 20 книг, серед яких є як дорослі романи, так і казки для дітей. Курков є автором понад 20 сценаріїв для художніх та документальних фільмів. Його твори об’єднує непередбачуваність сюжету, ірреальне в житті звичайних людей, неповторні характери героїв. Всі книги Андрія Куркова відрізняються яскравими персонажами і поглинаючими, захоплюючими сюжетами. За сценаріями цього письменника створено вісім кінофільмів, а в 2014 році він був нагороджений Орденом Почесного легіону Франції.

До 60-річчя від дня народження українського письменника Андрія Куркова бібліотека №13 підготувала книжкову полицю "А.Курков – сценарист, романіст, казкар".                   

Курков А. Сірі бджоли. - Харків: Фоліо, 2018. - 300 с.

У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє  - пенсіонер сорока дев'яти років  Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого - сепаратисти. Головна турбота Сергійовича - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл - всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни. Зібравшись у дорогу, бджоляр і сам поки не уявляє, які випробування чекають на нього і на його бджіл. Після не зовсім вдалої зупинки біля Запоріжжя він вирішує їхати з бджолами до  Криму, до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з'їзді бджолярів. Він навіть уявити собі не може, що літо, проведене в Криму, навчить його не довіряти не тільки людям, а й власним бджолам.

Курков А. Бікфордів світ. - К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. - 378 с.

«Бікфордів світ» - це дуже серйозна та дуже сумна казка, сюжет якої складно переказати. Головні її теми - пам'ять і страх. Пам'ять про дитинство, розчарування у реальному світі, побоювання будь-яких змін, відсутність бажань, комплекс провини і безсилля перед життям. Роман жорсткий, абсурдний, проте цілком логічний. Ми всі прив'язані до бікфордового шнура в цьому вибуховому світі й тягнемо його за собою все життя.

Курков А. Садівник з Очакова. - Львів: Апріорі, 2012. - 280 с.

У романі Андрія Куркова «Садівник з Очакова» непримітне, на перший погляд, татуювання на плечі одного з героїв призводить до розгадки таємниці, яку понад півстоліття зберігав будинок в Очакові. Варто 30-річному Ігорю надіти знайдену там стару міліцейську форму, як ця форма перестає бути старою, і він опиняється в 1957 році в Очакові, де на нього чекають сюрпризи з минулого...

Курков А. Остання любов президента. - Харків: Бібколектор, 2018. - 570 с.

«Остання любов президента» — майже детективна історія, яка сталася з людиною, що прийшла на вершину влади і заплатила за це своїм серцем у прямому та переносному сенсі. У президента чуже серце, більш того, це серце можна зупинити в будь-яку хвилину. Хто за цим стоїть і кому це вигідно? Що може врятувати президента і повернути йому здатність відчувати і любити?...

Курков А. Різдвяний сюрприз. - Харків: Фоліо, 2019. - 715 с.

До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова — «Різдвяний сюрприз» та «Моя улюблена різниця» — і великий роман «Шенгенська історія». ...21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас — до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе...

 

Кросворд. Прикметники. Відповіді.

Друзі! Для перевірки своїх знань бібліотека №13 пропонує вашій увазі відповіді до кросворду про прикметники. 


Клінт Емерсон "100 життєво важливих навичок".

Ми живемо у складний час. Непередбачуваність чекає на кожному кроці. 

Опинитись у небезпеці чи стати жертвою катастрофи може будь-хто, у будь-яку мить, перебуваючи у будь-якому місці - чи то у найвіддаленішому куточку світу, чи на власному подвір'ї.

Шанси на виживання залежатимуть передусім від того, як добре ви розумітимете, в чому полягає загроза.

Зорієнтуватися у разі небезпеки вам допоможе  посібник - американський бестселер - Клінта Емерсона "100 життєво важливих навичок", що містиь практичні поради та інструкції, якими у своїй діяльності послуговуються працівники спецслужб. Подані у ньому відомості значно підвищать імовірність вашої перемоги незалежно від того, з якою саме небезпекою вам доведеться зіткнутися.

К. Емерсон - упродовж двадцяти років брав участь у спецопераціях як співробітників Агенства національної безпеки, боєць 3-го та 6-го елітного батальйонів BMC США. 

Його 100 життєво важливих порад не потребують розуміння чи застосування "високих технологій", адже складні інструкції - це останнє, що вам знадобиться у небезпечній ситуації.

Тож ви з легкістю навчитеся того, як:

-зробити запас для повсякденного носіння

-уникнути засідки

-вибратися з автомобільного багажника

-звільнитися від кайданок

-виготовити саморобний респікатор

-обманути систему цифрової індикації

-перемогти у ножовій бійці

-вижити під час вибуху гранати.



Кросворд. Синоніми. Відповіді.

Друзі! Напередодні ми вам запропонували розгадати кросворд на тему синонімів.

Сьогодні пропонуємо відповіді-підказки, щоб ви перевірили свої знання.



четвер, 22 квітня 2021 р.

Кросворд. Синоніми.

Цікавою розвагою і розминкою для знань і пам'яті був і є кросворд.

Почнемо з найпростішого. З усім відомих синонімів.

Нагадуємо.

Сино́німи (грец. συνώνυμος — «однойменний») — слова однієї частини мови, різні за звучанням і написанням, які мають дуже близьке або тотожне лексичне значення. Синоніми використовують для підвищення виразності мови, що дозволяє уникати одноманітності. Наприклад: проживати — мешкати, бажати — хотіти, башта — вежа.


 

Томас Гілланд Еріксен "Сміття і люди".

Актуально!

Якщо ми не хочемо, щоб наші онуки плавали серед островів сміття, необхідно гармонійно вписати нашу життєдіяльність в природний кругообіг.

Книжка знаного норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена "Сміття і люди" — це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів.

Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід'ємну рису людського способу існування.

Мало хто знає зазвичай, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об'єм відходів, аніж об'єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання — ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним.

У цій книжці ідеться про хаос і порядок, загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе.



Кросворд. Прикметники.

Прикметник - це частина мови, що виражає ознаку предмета і відповідає на питання який? чий? (зелений, мудрий, сміливий).

За характером ознаки, яку вони виражають, морфологічними і словотворчими особливостями прикметники поділяються на якісні, відносні і присвійні.

Оскільки якісні прикметники виражають ознаки, що можуть виявлятися більшою або меншою мірою, вони мають ступені порівняння: вищий і найвищий.

Вищий ступінь порівняння вказує, що в одному предметі ознака виявляється більшою мірою, ніж в іншому.

Найвищий ступінь порівняння вказує, що ознака виявляється найбільшою мірою. Кожен із ступенів має дві форми: просту і складену.

Проста форма найвищого ступеня порівняння утворюється за допомогою додавання до прикметника вищого ступеня префікса най- (міцніший- найміцніший).

Складена форма вищого ступеня порівняння утворюються за допомогою додавання до прикметника слів більш-менш (швидкий- більш швидкий (менш швидкий).

Бібліотека №13 пропонує для школярів цікавий кросворд про прикметники у вищому і найвищому ступенях порівняння, що відповідають визначенням, які подані у завданні  (тиснути на цифру).

середа, 21 квітня 2021 р.

Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди.

У Всесвітній день Матері-Землі ми всі, хто живе на нашій планеті, маємо нагоду замислитися про власну відповідальність за стан довкілля та шанобливе ставлення до планети, екології, земельних ресурсів. Адже у цьому суть нашого буття і процвітання. 

То ж нехай над кожним з нас буде ясне небо над головою, яскраве сонечко, спів пташок, дзюрчання джерел з кришталевою водою, плеса чистих річок та безкрай морів, виднокіл полів, безмежжя лісів та життєдайна сила родючих грунтів як знак поважного і відповідального ставлення до планети, щоб зберегти її скарби для наступних поколінь.

Це, насамперед, завдання для дорослих.

А для малечі ми підготували відеомайстер-клас з анімацією "Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди" з виготовлення аплікації макету Землі у віночку з метеликів.



Природа – душа Всесвіту.

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту довкілля, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Наша Земля - найкраща серед планет Всесвіту. Зберегти її для майбутніх поколінь - ціль нашого життя. Плекаймо її. Оберігаймо. Не засмічуймо.

До Всесвітнього дня Матері-Землі бібліотека №13 підготувала виставку-застереження "Природа – душа Всесвіту".


Географічні відкриття. - К.: Махаон-Україна, 2010. - 128 с.

Книга розповість читачеві про подорожі і великі географічні відкриття, починаючи з давніх часів, як відбувалося поступове розселення людей на нашій планеті, відкриття нових материків і до наших днів. Книга розрахована для школярів молодших класів, але також буде цікава як дорослому читачеві, так і зовсім маленьким. 
Тема "Всесвітній день Землі розкрита" на 54 с.

Живий світ. Енциклопедія. - М.: Росмен, 1994. - 128 с.

Енциклопедія "Живий світ" сповнена цікавих фактів про життя рослин і тварин. Вона складена за принципом єдності природи, навколишнього середовища і середовища проживання. У ній особлива увага приділяється взаємодії живих істот один з одним і з нескінченно мінливим світом природи. У книзі міститься кілька сотень чудових ілюстрацій і докладних схем. Все це разом з численними пізнавальними таблицями, словником і повним покажчиком робить її незамінною довідковою книгою для дітей.
Тема "Всесвітній день Землі розкрита" на 4 с.

Клімов А. Із безодні часів. Ілюстрована енциклопедія для дітей. - Харків: Ранок, 2004. - 128 с.

Ілюстрована енциклопедія для дітей у віці від 8 до 12 років. Містить інформацію про розвиток життя на землі, походження людини, історії та культурі. Можна використовувати як цікавий дитині довідник для роботи над шкільним курсом, а так само для розвитку інтересу до природничих наук. Система розташування інформації в книзі корисна для навчання самостійного користування довідковою літературою, а зміст може бути цікаво і дорослим. 
Тема "Всесвітній день Землі розкрита" на 6 с.

Сіменс Р. Породи і мінерали. - Львів: Арт-медіа, 1997. - 62 с.

Чудові кольорові фотографії каміння, копалин, мінералів, кристалів дають читачу унікальну можливість проникнення  в суть еволюції і складу Землі.
Тема "Всесвітній день Землі розкрита" на 6 с.

Олійник Я. Географія. - К.: Знання, 2006. - 455 с.

Навчальний посібник містить програму з географії для вступників на економічні, географічні та інші спеціальності вищих навчальних закладів, а також відповіді на кожне питання. Автор дає загальний географічний огляд земної кулі, детально розкриває зміст фізичної та економічної географії України. Значна увага приділяється висвітленню сучасної економічної і соціальної географії. Наводиться економіко-географічна характеристика 22 країн Європи, Азії, Америки, Африки і Австралії. Розраховано на випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, абітурієнтів, які складають вступний іспит з географії на економічні та географічні спеціальності вищих навчальних закладів, учителів, усіх, хто цікавиться географією.
Тема "Всесвітній день Землі розкрита" на 20 с.

Свинко Й. Геологія. - К.: Либідь, 2003. - 480 с.

Розглянуто форму, будову й походження Землі. Описано геодинамічні процеси й характер формування найважливіших мінералів гірських порід, а також структурні елементи земної кори та їх розвиток. Викладено основи історичної геології, закономірності утворення й поширення корисних копалин, зокрема в Україні. Приділено увагу сучасному етапові розвитку геологічного середовища - його охороні та раціональному використанню. Для студентів географічних спеціальностей виших навчальних закладів.


Книжкові цікавинки про час.

До царини наукових інтересів норвезького вченого Трюльса Вюллера належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Але відверто попереджає: не варто чекати на нього однозначної, ба навіть чіткої відповіді. Час керує нашим життям. Усе на світі відбувається в часі – від минулого через теперішнє й у майбутнє.

Але що таке час? Без зайвої полемізації та з великою відданістю предметові автор у своєму виданні "Що таке час" малює збалансовану картину теперішнього стану розуміння проблеми у світлі як філософії, так і фізики, антропології, історії, літератури та релігії та ілюструє свої роздуми ситуаціями з повсякденного життя.

***********************************

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об'єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, - не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв'язків із простором, великими швидкостями та гравітацією.

Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: «час плине»? Як можна описати поняття зараз?

Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете в книзі Р. Мюллера "Фізика часу. Усе відбувається зараз".



Відеоказка "Колобок".

Для найменших поціновувачів українських народних казочок - наш анімаційний "Колобок".

Вмощуйтеся зручненько. Буде цікаво.

Дослухайте уважно до кінця і дайте відповіді на запитання, які ми вам поставили під час завершення відеорозповіді.



вівторок, 20 квітня 2021 р.

Мортімер Адлер та Чарльз Ван Дорен "Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання".

Книга М. Адлера та Ч. Дорена "Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання" - найкращий та найпопулярніший у світі порадник із розуміння прочитаного тексту для вибагливих читачів.

Це видання вперше побачило світ в 1940 році і відтоді вийшло понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Перероблене та доповнене новим матеріалом, воно пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти - від початкового до систематичного поверхового та ознайомчого і так аж до швидкочитання.

Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погляду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора.

Цей посібник також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів - практичних книг, художньої літератури, п'єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи на читання, якими ви зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі навички, розуміння та швидкість.



Кирило Булаховський "Цікаве мовознавство".

Запрошуємо читачів у  неймовірний і чарівний світ мовознавства.

У книзі Кирила Булаховського "Цікаве мовознавство" ви дізнаєтесь, що таке мова, скільки мов є на світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато іншого.

Значну увагу приділено українській мові – нашому з вами духовному багатству. Крім української, згадано десятки інших мов, наведено багатий ілюстративний матеріал, у тому числі призабуту українську лексику, приклади з фольклору та художньої літератури.



Вікторина про рідну мову.

Школярики, агов, хто кмітливий, розумний, ерудований? Нумо, доведіть свої знання з рідної мови! Стартуємо?

субота, 17 квітня 2021 р.

Ерік Шмідт і Джонатан Розенберг «Як працює Google».

А ви читали книгу «Як працює Google» Еріка Шмідта і Джонатана Розенберга? Якщо ні, то вона є у нашому фонді. 

Коли автори цього видання лише починали працювати у Google, вони були певні, що знають усе про успішний бізнес. Утім швидко переконалися, що помиляються: в епоху інтернету варто дотримуватися зовсім інших правил його ведення. Йдеться в першу чергу про сучасні погляди на корпоративну культуру, кращі стратегії пошуку і найму талановитих співробітників, про принципи спілкування і прийняття рішень, упровадження інновацій і досягнення революційних зрушень.

Неабияке значення для бізнесу має відкритість корпоративних комунікацій і системи прийняття рішень. Книга розкриває секрети трансформування сучасного бізнесу, коли доступною стає будь-яка інформація, мобільні пристрої дають змогу спілкуватися незалежно від часу і місця перебування, а хмарні обчислення забезпечують доступ до необмежених ресурсів.

Автори діляться прийомами залучення до компанії найнепередбачуваніших і разом з тим найбільш геніальних та ефективних службовців, так званих кмітливих креативників, а також доводять, що іноді досягти найамбітнішої цілі вкрай просто, оскільки вона приваблює найкращих спеціалістів і найбільше стимулює.

За даними «New York Times», «Wall Street Journal», «USA Today» та Асоціації книговидавців США, видання стало бестселером одразу, щойно побачило світ. Переклав українською Юрій Гордієнко.



Членкиня жіночого клубу "Лада" бібліотеки 13.

Розповімо вам сьогодні про ще одну надзвичайну членкиню жіночого клубу "Лада" бібліотеки 13  Лесю Романівну  Скулимовську, яка багато років пропрацювала в дитячому садочку.

Маючи велику душу, неабияке добре золоте серце,  віддаючи свої лагідність і вміння нам, пані Леся прийшла у клуб і влилася рідною людиною. Яскраві вишиванки і все, що створювалося її невтомними руками, викликало неабияке захоплення. А вишиті рушники, серветки неодноразово були експонатами наших виставок і мали великий успіх у відвідувачів.

Мріємо про знову гамірні та копіткі заняття в клубі.

А коли заходить мова про Лесю Романівну, чудову господиню, домівка якої потопає у квітах, то згадка завжди супроводжується милим теплом.

Нам таланить на неймовірних і щедрих душею людей.


Природа - джерело життя і краси.

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року. Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

День довкілля дозволяє реально оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямку збереження та відновлення довкілля. Сьогодні екологічні проблеми є одними з найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї цивілізації й, зокрема, нашої країни. 

До Дня навколишнього середовища бібліотека №13 презентує вашій увазі екотолоку "Природа - джерело життя і краси" зі світлинами минулорічних днів чистого довкілля.           



пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

Цікава розповідь про павуків.

Хочете вірте, а хочете ні, але я ось в такому дорослому віці вірю в легенди.

Колись моя бабуся розповідала мені, ще на той час маленькій дівчинці, таку історію.

Коли Мати Божа з немовлям втікала від юдейського царя Ірода, то забрела, ховаючись, в старий хлів. А павуки так заплели те місце, де вона заховалась, павутинням, що її ніхто не знайшов. Тому,  застерегла мене бабуся, що павуків вбивати не можна. З того часу, коли я бачу павука, згадую ту давню розповідь і, дійсно, не зачіпаю його, а зазвичай проганяю.

Сьогодні, любі малята, ми вам розповімо, гортаючи дитячий журнал з фонду бібліотеки "Ведмедик Баррі", саме про павуків.




Деніел Гоулман "Емоційний інтелект".

Залежність між інтелектом і життєвим успіхом зрозуміла і майже аксіоматична.

А як впливає на життєві здобутки емоційна сфера людини?

Які емоційні складники передусім формують нашу долю?

Чи можна (і як саме, якщо так) виправити емоційні моделі, закладені в людині, коли вони гальмують її рух до кращого?

І взагалі, чи реально об'єднати два слова - "емоційний" та "інтелект" - і не дістати суперечність?

Відповіді на ці питання дає основана на науковій базі й водночас легко написана для широкої аудиторії книжка Деніела Ґоулмана - один із безперечних психологічних бестселерів останніх десятиліть.

Деніел Ґоулман – американський письменник, психолог та науковий журналіст, який протягом 20 років працював у «New York Times» та розповідав про мозок.

Прочитати книгу «Емоційний інтелект» варто усім, хто цікавиться саморозвитком та особливостями емоційного інтелекту.

Книга «Емоційний інтелект» Д. Ґоулмана після виходу в світ майже півроку протрималася у списках бестселерів «New York Times», а все завдяки важливим відкриттям, які вона зробила для звичайних читачів. Найцікавіше те, що книга розповість про закономірності між вашим емоційним інтелектом та успіхом у житті, тож рекомендуємо прочитати «Емоційний інтелект» Деніела Ґоулмана.

У книзі ви також знайдете факти про походження, виникнення та роботу емоцій, а також про низку психологічних експериментів, які демонструють, як емоції працюють. Автор показує, як емоції зароджуються на фізіологічному рівні та проявляються назовні, як вони впливають на наше життя. Деніел Ґоулман розповідає про способи контролю емоціями, дає поради, які знадобляться кожному з нас у повсякденному житті. Емоційний інтелект – важлива складова людської мудрості та виваженості, тому його варто тренувати в собі та вчитися керувати власними емоціями.



Юрій Голик "Нескінченність не для слабаків".

Ця книга про менеджерів екстра-класу, які ніколи не прагнули потрапити на держслужбу, але з примхи долі стали управлінцями і змусили систему давати фізично відчутний результат.

Ця книга про кілька тисяч втілених проектів.

Ця книга про кожного з більш ніж декількох тисяч людей, завдяки яким усе стало можливим.

Це книга про те і про тих, у кого вийшло. Ця книга про людей, яким не все одно.



Культурна пам’ять стольного граду.

День пам’яток історії та культури відзначається в Україні, згідно з Указом Президента № 1062/99 від 23 серпня 1999 року, щорічно 18 квітня. У липні 2000 року набув чинності Закон «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті. 

Нині в Україні нараховується 1399 міст і селищ і більше 8 тисяч сіл з цінною історико-архітектурною спадщиною. У столиці, зокрема, на державному обліку перебуває 675 пам’яток, із яких 390 – загальнодержавного, тобто національного значення. Два комплекси – собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями і Києво-Печерська Лавра занесені ЮНЕСКО до Списку світової спадщини.

Наша українська земля володіє унікальними об`єктами культурної спадщини, які мають тисячолітню історію та є надбанням та окрасою світової культури. Ці пам’ятки захоплюють, дивують, надихають –  несуть генетичну пам'ять української нації, і наш обов’язок зберегти ці святині для наших нащадків.

Столиця України хоч і не є однією з найдавніших у світі, вона несе в собі масу таїнств, загадок і, звичайно ж, у зв’язку з насиченою історією міста, на його території розташовано безліч історичних та архітектурних пам’яток. Це древні собори, пам’ятники, парки, навчальні заклади, що збереглися з середньовіччя до наших часів і інші споруди, які не мають аналогів у всьому світі. 

До Дня пам’яток історії та культури бібліотека №13 підготувала книжково-ілюстративну виставку "Культурна пам’ять стольного граду".      



середа, 14 квітня 2021 р.

Дитячі пісеньки від клубу пісні "Надія" бібліотеки №13.

Агов, малятка! Співати будемо?

Нумо разом з нами!

Для вас дитячі пісеньки "Пиптик" О. Шевченка про маленьку сіру мишку та українську народну "Жили у бабусі" про двох гусаків співає бібліотекар А. Яхно.




Шарль Перро "Червона Шапочка".

Милі малята, сьогодні ми вам пропонуємо послухати казочку Шарля Перро "Червона Шапочка" із дитячого журналу "В гостях у казки", який передплачує наша бібліотека 13.

Адже ви всі любите казки. Чи не так?

Слухайте уважно. А згодом дайте, будь ласка, відповіді на запитання.

1. Чому всі називали дівчинку Червоною Шапочкою?

2. Які гостинці матуся попросила віднести бабусі?

3. Де жила бабуся?

4. Кого дівчинка зустріла в лісі? 

5. Як Сірий Вовк проник у хатинку бабусі?

6. Чому бабуся лежала в ліжку?

7. Що вовк зробив із бабусею?

8. Як сірий розбійник обдурив Червону Шапочку?

9. Хто проходив повз хатинку бабусі?

10. Як дроворуб урятував бабусю та Червону Шапочку?


Барбара Кантіні "Мортіна та вередливий кузен".

Відеочитання від бібліотеки №13 книги Б. Кантіні "Мортіна та вередливий кузен".

Кантіні Б. Мортіна та вередливий кузен. - Харків: Школа, 2019. - 48 с.

Мортіна та її найкращий друг — пес Смуток породи левретка-альбінос живуть із тітонькою Домовиною і цілісінькі дні бавляться з привидами на Покинутій віллі. Та одного дня Мортіну спіткала неприємність. Ні з того ні з сього діти з селища, друзі Мортіни, завітали на віллу, бо отримали загадкові запрошення. І це саме тоді, коли тітонька Домовина десь зникла. А тут ще й де не взявся страшенно вередливий кузен Ділберт, який приїхав їх провідати.


вівторок, 13 квітня 2021 р.

Дмитро Карпачов "Як дати дитині все без грошей і зв’язків".

Книга «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» — це 7-тижневий тренінг, який поліпшить ваші стосунки з дитиною, навчить вас взаємодіяти, чути свою дитину і розуміти її. Вправи, наведені в кожному розділі, допоможуть закріпити навички усвідомленого батьківства та виведуть вас на новий рівень відносин в сім’ї та в суспільстві.

Батьки бажають своїй дитині тільки кращого: щоб вона стала успішною та реалізувалася в житті. Але чи думають вони, що найкраще саме для їх дитини? У той час як вони реалізують свою потребу в званні кращого батька, їхні діти «страждають» від батьківського виховання та заборон.

Найбільш часте питання, з яким батьки приходять до психолога — це слухняність. І всі скарги можна звести до однієї: «Він мене не слухається!». Батьки кажуть таким тоном, ніби дитина скоїла злочин і вони не знають що робити. І в 99% випадків проблема неслухняності вирішується через розмову психолога не з дитиною, а з батьками!

Іноді батьки настільки вживаються в роль вихователя, що навіть не замислюються над тим, які є позитивні якості у їх дітей. А саме розуміння позитивних якостей своєї дитини дає ресурс для успішних взаємин в сім’ї.

Книга «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» допоможе вам правильно та успішно спілкуватися з дитиною. Як висловлювати любов до неї, як виховувати без тиску і вимог, як сприймати дитину повноцінною особистістю і при цьому зберегти мир і спокій в родині.

Ця книжка – ключ до розуміння, що з дитиною можна і треба домовлятися. Коли батьки чують подібне – вони дуже дивуються. Вони ж хотіли, щоб психолог щось зробив з дитиною і вона вмить стала слухняною, а виявляється, що з нею потрібно домовлятися.

Нехай ваша дитина стане вашим щастям!