четвер, 29 квітня 2021 р.

Йде Великдень по Землі.

2 травня 2021 року православні християни всього світу святкують світлий Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Людство святкує Воскресіння Христове вже більше двох тисяч років. Його обряди, що виконували наші пращури з сивої давнини, передаються з покоління в покоління,  багато з них відтворюються і в наш час.

До Великодня бібліотека №13 підготувала святкову полицю "Йде Великдень по Землі".

Брати Капранови. Веселих свят. - К.: Зелений пес, 2014. - 80 с.

Свято - це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята - історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави і багато малюнків та іншої корисної інформації.                                                                                  Тема "Великдень" розкрита на 24 с.                                          

Українці: Свята. Традиції. Звичаї / уклад. І. Коверець. – Донецьк: Альфа-Прес, 2004. - 304 с.

У книзі висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв і пов’язаних з ними атрибутики, символіки – з давніх часів до наших днів, розкрито багатство, образність, співучість української мови. Книга розрахована на всіх, кого цікавить духовне надбання українського народу, важливою складовою частиною якого є традиційно-побутова культура.                                                              Тема "Великдень" розкрита на 150 с.                   

Мацко І. Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи. - К.: Саміт - книга, 2019. - 208 с.

Українці - нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення - українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя.                                            Тема "Великдень" розкрита на 40 с.     

Артюх Л. Українська кухня і народні традиції. - К.: Балтія - Друк, 2016. - 224 с.

Справжній український червоний борщ, пампушки з часником, галушки зі сметаною, вареники з капустою цінуються і мають своїх прихильників по всьому світу. Українська кухня завжди відрізнялася своєю ситністю і різноманітністю. Оскільки українці здавна були працьовитим народом, то й харчуватися вони повинні були повноцінно і калорійно. Для кожної пори року характерні свої страви. Так само, як і до кожного великого календарного свята господиня готувала особливу ритуальну їжу: кутю та узвар - на Різдво, паску і крашанки - до Великодня, вареники та млинці - на Масляну. Книга відкриє перед вами кулінарні секрети справжньої української «господині».              Тема "Великдень" розкрита на 113 с.          

Пори року - К.: Авіаз, 2012. - 96 с.

До читаночки увійшли твори українського фольклору, письменників-класиків та сучасних авторів. Всі твори розподілено за порами року. Тема "Різдво Христове" розкрита на 18 с.                

Українські традиції та звичаї / авт.-упоряд. В. М. Скляренко, А. С. Шуклінова. – Х.: Фоліо, 2006. – 318 с.

Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни — на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цьому виданні.                                                                 Тема "Великдень" розкрита на 148.       

Українська святочна картка. - К.: Барви, 2009. - 213 с.

Вміщено репродукції поштових карток 1900-1939 років, а також видання сучасні, включно з виданнями української діаспори. Для філокартистів, видавців, студентів мистецьких закладів, широкого кола поціновувачів українського мистецтва.                                       Тема "Великдень" розкрита на 182 с.                               

Шкода М. Традиції і свята українського народу. - Донецьк: БАО, 2007. - 384 с.

У нашого народу є таке повір'я: той, хто зрікся батьківського звичаю, карається ганьбою та забуттям. Сьогодні, в епоху роз­будови національної держави, вкрай важливо відновити історичну пам’ять, повернути українців до тих святих начал, що є наріжним каменем національної свідомості. Повернення давніх традицій і впровадження традицій новітніх — один зі шляхів державного поступу. Книжка розповідає про календарні свята України: державні, церковні, професійні та родинні. Безліч цікавих фактів, захоп­лива манера розповіді роблять видання справжнім подарунком для всіх шанувальників вітчизняної культури.                                                      Тема "Великдень" розкрита на 89 с.          


Немає коментарів:

Дописати коментар