пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

Книги фонду. В.Губа "Київ - серце України"

Губа В.П. "Київ – серце України!»: збірка музичних творів на вірші українських і зарубіжних поетів/композитор Губа Володимир: науковий редактор Чистяк Дмитро. - К.: Саміт-книга, 2020.-288с.

До нотного видання увійшли музичні твори визначного українського композитора Володимира Губи, написані у співавторстві з відомими київськими поетами Дмитром Павличком, Олексієм Довгим, Валерієм Курінським і Дмитром Чистяком, здебільшого присвячені столиці нашої Держави. Також у збірці представлено цикл «Срібне століття бельгійської поезії», створений митцем за поезіями бельгійських поетів-символістів Е. Верхарна, М. Метерлінка, Ш. Ван Лерберга і М. Тірі, який неодноразово виконувався провідними артистами.



Книги фонду. Л.Брюховецька "Українська анімація"

Брюховецька Л., Канівець А. Українська анімація: збірник статей / Лариса Брюховецька, Анастасія Канівець. – Київ: Фенікс, 2018. – 264с.

Видання висвітлює надбання найвідоміших українських режисерів анімації з популярним аналізом їхньої творчості, важливих історичних періодів розвитку української анімації та розглядом найбільш яскравих як маловідомих, так і пізнаваних та улюблених стрічок. Цю ж книжку можна вважати першим у часи Незалежності, достатньо плідним і серйозним, кроком на цьому шляху.

В «Українській анімації» достатньо чітко окреслено віхові точки її поступу: від виникнення до сьогодення. У фокусі уваги опиняються найважливіші історичні події, факти і постаті, доречно й емоційно ілюстровані свідченнями і роздумами самих митців.

Уже з перших сторінок видання формується уявлення про виникнення і розвиток школи української анімації, про її постаті та особистості. Автори подають чіткий взаємозв’язок поколінь, передачу творчого надбання, традицій і досвіду від покоління до покоління, з самих початків становлення і до нинішнього дня. Кращі традиції української анімації продовжують сучасні режисери, успішні і визнані у світі. 

У виданні є портрети відомих режисерів анімаційного кіно України: Ніни Василенко, Ірини Гурвич, Алли Грачової, Давида Черкаського, Володимира Дахна, Євгена Сивоконя, Єфрема Пружанського, Бориса Храневича, Степана Коваля, Олега Педана, Олександра Шмигуна і Манука Депояна.

Читач матиме змогу не тільки дізнатися про факти біографії і творчості митців, а й ознайомитись з їхніми спогадами, міркуваннями про професію і свідченнями про власну творчість, адже окремі статті доповнені інтерв’ю з ними і спогадами учасників творчого процесу.



Відеопрезентація меморіального куточка "Час вибрав їх..."

Війна на сході України або війна на Донбасі — це збройний конфлікт, розпочатий російськими загонами, які вторглися у квітні 2014 року на територію українського Донбасу після захоплення Російською Федерацією Криму, серії проросійських виступів в Україні і проголошення «державних суверенітетів» ДНР та ЛНР. Конфлікт має характер міжнародного і став продовженням російської збройної агресії проти України. За географічним масштабом є локальним і охоплює частини Донецької і Луганської областей України.

Герої, військовики, захисники за покликом серця, воїни за силою духу відважно стали до оборони своєї Батьківщини.
По всій Україні люди низько вклоняються тим, хто досі стоїть на обороні рідної землі та гідно захищає її від ворога.
Вшановуючи мужність і героїзм оборонців незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави пропонуємо вашій увазі відеопрезентацію меморіального куточка "Час вибрав їх...".
Музичний супровід - пісня у виконанні лауреата фестивалю "Пісні, народжені в АТО" В'ячеслава Купрієнка "Нас чекають" (слова Т. Яровицина, музика В. Купрієнко).
Є. Положій. П'ять секунд, п' ять днів. Роман. - К. : Нора - Друк, 2016.-176с.
П’ять секунд, п’ять днів, п’ять років, вічність — такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя — у Вільних профспілках, на обох Майданах — бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в “Іловайський котел”. Тяжко поранений, у складі групи з тринадцяти бійців, намагається вижити в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити.
Але коли старий товариш — народний герой, той, хто разом з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває...
Лойко С. Аеропорт. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016.-376с.
Головна книга про війну, якої не повинно було бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали.
Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.
Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.
Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.
«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
Музика М. Савур-могила: Військові щоденники. - К. : ДОВЖЕНКО БУКС, 2019.-316с.
Савур-Могила... незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.
Положій Є. Іловайськ. - Харків: Фоліо, 2016.-380с.
"Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.
Орел І. Хроніка одного батальйону. - Харків: Фоліо, 2016.-178с.
Автор книги з перших днів збройного конфлікту захищав рідний Донбас у складі батальйону "Айдар". Правда про ці події досить суперечлива. Але суспільство має знати, що насправді відбувалось на Донбасі. Письменник без прикрас відтворює події 2014 року, без емоцій та власних оцінок відображує хронологію становлення батальйону "Айдар" та усіх суміжних подій. Війну не можна прикрашати. Вона така, як є...
Цаплієнко А. Книга змін. - Харків :"Клуб Сімейного Дозвілля", 2016.-256с.
Приголомшливі оповіді відомого військового тележурналіста. Репортера захопили кримські бойовики. Попереду бетонні стіни, голод, тортури.
Як він вирвався на волю?.. Що насправді відбувалося в Дебальцевому?
Погляд зсередини...
Добровольчі батальйони /Катерина Гладка... - Харків :Фоліо, 2017.-325с.
Книга розповідає історію добровольчих батальйонів, що врятували країну. Автори розказують про вояків, які добровільно пішли захищати Україну навесні 2014-го року.
Книга містить репортажі, спогади вояків, командирів, міністрів. Це була кропітка робота. Над нею працювали декілька авторів. І все для того, щоб майбутнє покоління знало і пам’ятало, хто боронив Батьківщину від російського агресора.
Дорожко Г. Філософія АТО: українські етюди: збірка оповідань. - К. :Саміт-книга, 2017.-200с.
Автор прожив на Донбасі понад п’ятдесят років. І навіть тепер, переїхавши до столиці, він часто навідується туди, хвилюючись за долю своїх земляків. Ця книга - його спроба на історіях простих людей розібратися, чому так сталося і що відбувається зараз. Але головне в його творах - це люди, його брати-українці, які на собі відчули трагедію цього часу.



Патріотичні читання "Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі"

Без любові до Батьківщини, готовності оберігати її честь і славу, захищати її свободу, незалежність і цілісність людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю. Тож виховувати патріотизм необхідно з дитинства.

Цієї мети ми і прагнули досягнути з колективом ДНЗ 398. Напередодні дати вшанування пам'яті захисників України, які загинули за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави бібліотека провела разом із маленькими вихованцями садочка патріотичні відеочитання про рідну землю, її історію, козаків, захисників, символи, любов до України, до найближчих людей. Бо це серцевина кожного з нас, основа нашої активної позиції.


четвер, 26 серпня 2021 р.

"Розум і серце нашого народу"

Іван Якович Франко (1856 - 1916) - знакова постать вітчизняної та світової історії й культури.

Поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч.
І. Франко – автор близько 6000 творів, серед яких 10 поетичних збірок, 1 збірка поем (усього їх 50), 10 творів великої прози і близько 100 малої, понад 3000 публіцистичних статей.
27 серпня відзначаємо 165-річчя від дня народження українського поета.
Бібліотека 13 приурочила знаменній даті виставку-філософію "Розум і серце нашого народу".
Т. Гундорова "Невідомий Іван Франко
: Грані Ізмарагду" Передм. М.Жулинський. - К. :
Либідь 2006 р.- 360 с.
У книзі подаються вибрані твори Івана Франка, які супроводяться розлогими статтями-коментарями про основні аспекти культурної феноменології письменника. Вперше в українському літературознавстві розглядається цілісність культурного, філософського й художнього мислення Франка та описуютьсяосновні поняття етико-естетичного універсуму Франка, його культурні символи, маски та образи. В центрі уваги – символічна автобіографія письменника, гностичні колізії творчості, культурний синтез, натурфілософія і антропологія Франка.
І. Франко. Земле, моя всеплодющая мати
[Текст] : Вiршi, оповiдання, казки: Для молодшого та середнього шкiльного вiку / Франко, Іван Якович ; Упоряд., передм. Н.Вишневської. - К. : Веселка, 2000. - 400 с.
Вiршi, оповiдання, казки класика української літератури Івана Яковича Франка (1856-1916), що вивчаються за шкільною програмою
І. Франко. Три міхи хитрощів та інші казки : Для дітей молодшого шкільного віку / Франко, Іван Якович. Худож. С.В.Овчаренко. - Харків : Ранок, 2015. - 60 с. Захоплюючі казки створив для дітей видатний український письменник Іван Франко. Він писав про тварин, але, звісно, мав на увазі людей. Автор прагне, щоб маленький читач замислився над тим, як слід жити на світі.
І. Франко. Фарбований Лис та інші казки : Для дітей молодшого шкільного віку / Франко, Іван Якович. Худож. С.В.Овчаренко. - Харків : Ранок, 2015. - 60 с.
Чудові казки для дітей видатного українського письменника Івана Франка.
І. Франко. Поезія; Іван Вишенський; Мойсей; Перехресні стежки / І.Я. Франко. – Київ: Наук. думка, 2007. – 432 с.
У збірку ввійшли твори письменника, які своєю високою художністю, струнким і захоплюючим сюжетом заслуговують високої оцінки і належать до кращих доробків письменника.
І. Франко. Великий Каменяр: проза та драматургія Івана Франка / І.Я. Франко; упоряд. А.А. Чічановський. – Київ: Грамота, 2006. – 672 с. – Серія: Шкільна бібліотека.
Хрестоматію складають повісті, оповідання, драматичні твори та публіцистичний нарис «Леся Українка» видатного українського письменника Івана Франка.
М. Ткачук. Лірика Івана Франка: до 150-річчя від дня народження Івана Франка: Монографія /Передм. А. Толстоухова. - К.: Світ Знань, 2006.-296с.
У книзі висвітлюється дискурсивна практика Івана Франка - лірика. По-новому розглядається онтологія творчості митця, художня картина світу, пропонується цілісний аналіз таких збірок поета, як «Баляды и розказы», «З вершин і низин», «Зів’яле листя», «Мій Ізмарагд», «Із зднів журби», «Semper tiro», «Давнє і нове» «Із літ моєї молодості». Висвітлюється суб’єктна організація текстів, наявність у поетичному творі декількох суб’єктів, зокрема «Ausstrahlungen des Ichs» («Я-випромінювального» і «Я-випромінюваного»), структура ліричного героя-екзистенціала. Проаналізовано замовчувані вірші із циклів «Жидівські мелодії» «Україна», в яких поет порушував питання державності українського народу. На цій основі окреслюється поетична індивідуальність І. Франка, характер його модерністського дискурсу і внесок поета в розвиток української та європейської лірики епохи. Для студентів-філологів, учителів-словесників, широке коло читачів.


середа, 25 серпня 2021 р.

30-та річниця незалежності України. Святкування в парку "Відрадний"

Велике свято нашої країни. 30-річчя незалежності України. Парк "Відрадний" і бібліотеки Солом'янки зустрічають гостей.

Серед яких нами запрошені українські літератори Інна Ковальчук, Леся Пронь та Тетяна Кудінова з поетичними читаннями та творчим спілкуванням із читачами. Майстер- клас "Вітаємо тебе, наша країно незалежна!" і патріотичні розмальовки від бібліотеки 13.
Дітлахи активні, завзяті та майстровиті. За майбутнє нашої держави ми спокійні. Зі святом!


неділя, 22 серпня 2021 р.

Моя Україна – єдина та вільна!

День Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР «Акту проголошення Незалежності України».

До Дня Незалежності України бібліотека №13 провела цікавий патріотичний онлайнмайстер-клас "Моя Україна – єдина та вільна!".                                    



четвер, 12 серпня 2021 р.

Небеса блакитні, сяють з глибини, а пшеничні й житні, мерехтять лани.

                     

День Державного Прапора України — свято держави, присвячене одному з її символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.

Українське синьо-жовте сполучення - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Поширеним є трактування синього як символу мирного неба, а жовтого – символу пшениці, а тому мирної праці та достатку. Інше тлумачення пояснює жовте як символ Творця, Бога-Отця і взагалі – Вищу Духовність, синє ж – це все земне, тобто свобода вибору.

Нагадаємо, що Державний Прапор України — полотно із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів із співвідношенням ширини до його довжини 2:3. Державний прапор — одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. 

Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

До Дня Державного Прапора України бібліотека №13 підготувала виставку-панораму "Небеса блакитні, сяють з глибини, а пшеничні й житні, мерехтять лани".    

100 відомих символів України. - Харків: Фоліо, 2007. - 511 с.

Сьогодення - це міст з минулого в майбутнє. Державність молодої української держави розвивається. Так, наприклад, остаточна версія герба ще не затверджена. У книзі можна познайомитися з історією символіки тих роздроблених держав, об'єднуючим началом яких була Україна в минулому. Цікава також і історія створення символів, трактування поєднання кольорів. Представлені старовинні герби і прапори окремих міст і областей України. Кожен символ - як витвір мистецтва, над його створенням працювали майстри художнього мистецтва.                                                                                          Тема "Державний прапор України" розкрита на 13 с.

Мірошнікова В. Моя Україна. Ілюстрована енциклопедія для дітей. - Харків: Септіма, 2010. - 80 с.

Звідки походить назва «Україна»? Чим славні Карпати? Які державні символи України? Які свята відзначають в Україні? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете на сторінках енциклопедії «Моя Україна». Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу та мистецтво. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати і про що розповідати іншим. Книга стане у пригоді школярам, а також всім, хто бажає поширити свої знання про Україну.                              Тема "Державний прапор України" розкрита на 67 с.

Бібік Н. Зростаймо громадянами. Розповідь про Конституцію України. - К.: Веселка, 2000. - 87 с.

Навчальний посібник створено для курсу, що входить до навчального плану початкової школи. У ньому розглядаються загальні питання (що таке держава, демократія, громадянський обов’язок і права людини, нація і національні меншини, закон і державні символи тощо) і конкретні статті Конституції України, передбачені для вивчення молодшими школярами.                                                                      Тема "Державний прапор України" розкрита на 49 с.

Україна. - Харків: Фоліо, 2008. - 319 с.

Енциклопедія “УКРАЇНА” містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя України, докладно і цікаво розповідає про історію, символіку, звичаї, традиції українського народу, розвиток науки, економіки, освіти, культури, літератури і мистецтва нашої країни.                                                                            Тема "Державний прапор України" розкрита на 73 с.

Дванадцять місяців. - К.: Веселка, 2015. - 199 с.

Багато поколінь українських дітей виросли із цим щорічником, адже перша книга під такою назвою побачила світ понад півстоліття тому. І кожне нове видання було і, сподіваємося, буде справжнім подарунком для читача, незважаючи на вік. Вірші, казки, оповідання, науково-пізнавальні і документальні розповіді, різноманітні цікавинки дозволять і дітям, і дорослим здійснити мандрівку столицею України, завітати до київських храмів, музеїв, театрів, навчальних закладів, дізнатися про минуле і сучасне міста, а також про те, як багато важив Київ у житті видатних українських митців.                                            Тема "Державний прапор України" розкрита на 125 с.  

Конституція України: чинне законодавство зі змінами та доповнене. – К.: ПАЛИВОДА А. В., 2018. - 76 с.                                                        Тема "Державний прапор України" розкрита на 40 с.

пʼятниця, 6 серпня 2021 р.

Вероніка Мосевич "Ґардаріка. Таємниця забутого світу".

5 серпня 2021 року у Центральній бібліотеці Солом'янки, що на Освіти, 14а, відбулася презентація історико-пригодницького роману Вероніки Мосевич «Ґардаріка. Таємниця забутого світу». Бібліотека №13 із задоволенням приєдналася до цієї цікавої, творчої та пізнавальної зустрічі. Дякуємо колегам та пані Вероніки за тепле спілкування та чудовий настрій.