#бібліотеки_Соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному #бібліотека_онлайн #бібліотека_і_карантин #свята_події
Хочете дізнатися про сьогоднішній день - 13 квітня 2020 року - яке нині свято, які традиції, прикмети, хто іменинники і що в цей день не можна робити? Читайте нашу підбірку фактів.
Сьогодні світ відзначає День народження тролейбуса і Всесвітній день рок-н-ролу. У Таїланді настав Сонгкран – Тайський Новий рік 2020.
За православним народним календарем, 13 квітня вшановують святого Іпатія. Йому моляться про вагітність і просять вилікувати від безпліддя. Також до святого Іпатія звертаються, якщо в матері мало молока або у породіллі кровотеча. Великий понеділок відкриває Страсний тиждень. Страсна седмиця (нарівні з першим тижнем) – час найсуворішого посту. Що їсти у Страсний тиждень?
З понеділка по четвер чергується сухоїдіння з прийомом їжі без масла. А страсна п'ятниця передбачає повну відмову від їжі. У Велику суботу знову можна їжу без олії. Зараз, в умовах карантину, до питання обмеження їжі потрібно підходити особливо обережно, пам'ятаючи про імунітет. 13 квітня є такі прикмети на погоду: сонячний день – до теплого літа, ранковий туман стелиться– до дощу, на землю падає – до сухої погоди, дощ зранку – до мокрого літа, вода в річці піниться – до дощу, у берези і клена соку додалося – до потепління, березовий сік несмачний – до хорошого врожаю хліба.
Щоб захистити будинок від пожежі – за повір'ям, потрібно на Іпатія спалити якийсь непотріб.
Традиції Страсного тижня наказують, що у Великий понеділок у будинку потрібно закінчити всі великі домашні справи, включаючи прибирання і ремонт.
У цілому, Страсний тиждень по днях виглядає так: з понеділка по середу – закінчують всі роботи в будинку, саду і городі, у Чистий четвер печуть паски і фарбують яйця, у Страсну п'ятницю не можна нічого: ні їсти (пам'ятаємо про імунітет!), ні пити (тут згадуємо умови карантину про "пити рідину!), ні працювати, ні веселитися – тільки моляться і думають про духовне, у Велику суботу закінчують все, що не закінчили за тиждень: дофарбовують яйця, печуть паски, хто не встиг – і починають освячувати паски і яйця, неділя – Великдень 2020.
За народними повір'ями, 13 квітня не можна подружжю злитися один на одного і сваритися, інакше сім'ю чекає біда.
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ.
У 2014 році Урядом України оголошена антитерористична операція на сході України. У 1991 році група Londonbeat очолила американський чарт, на вершину хіт-параду забралася її пісня І've Been Thinking About You. У 1967 – зазвучала пісня Something Stupid, записана Френком Сінатрою в дуеті зі своєю дочкою Ненсі очолила чарт США.
У 1967р. – відбувся перший виступ Rolling Stones за залізною завісою в Варшаві.
У 1960 році Франція здійснила випробування ядерної бомби в пустелі Сахара.
У 1944 році під час Кримської операції війська 4-го Українського фронту визволили від фашистів місто Сімферополь.
У 1943 - у Вашингтоні відкрили меморіал Томаса Джефферсона.
У 1940 році розпочався другий етап депортації жителів із західних областей України, в результаті якого були виселені майже 320 тис. осіб.
У 1924 році в Греції заснований футбольний клуб АЕК.
У 1923 році відбулося урочисте відкриття в Лондоні стадіону Умілі. У 1928 – в Києві відбулася прем'єра фільму Олександра Довженка Звенигора.
У 1870 році в Нью-Йорку відкрився знаменитий Музей мистецтв «Метрополітен».
У 1814 році німецький математик Карл Вітте отримав ступінь доктора філософії в віці 12 років.
У 1204 році учасники програми 4-го хрестового походу взяли та розграбували Константинополь.
13 квітня народилися такі знаменитості:
У 1963 році - Гаррі Каспаров, російський шахіст, 13-й чемпіон світу з шахів.
У 1941 році - Майкл Стюарт Браун, відомий американський лікар і біохімік. Разом з Джозефом Голдштейн отримав Нобелівську премію з медицини і фізіології 1985 року (за дослідження спадкової гіперхолестеринемії і відкриття рецептора ліпопротеїнів низької щільності).
У 1892 році - Роберт Уотсон-Уатт, шотландський фізик, винахідник радара.
У 1888 році Джон Хеммонд, американський інженер, розробник перших FM-радіо і музичних інструментів, так само відомий як "батько радіоуправління".
У 1748 році - Джозеф Брама, англійський винахідник, який винайшов гідравлічний прес. Поряд з Вільямом Армстронгом, він вважається одним із засновників гідротехніки.
У 1519 - Катерина Медічі, королева Франції, одна з найвпливовіших осіб Франції в період воєн між католиками і гугенотами.
У 1506 - П'єр Фабер, французький теолог, засновник Ордена єзуїтів.
У 1887 році — український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист, художник кіно Іван Кавалерідзе.
У 1934 році — циркова артистка, дресирувальниця Наталія Дурова.
У 1946 — український, російський актор Леонід Яновський ("Капітан Пілігрима", "Назар Стодоля" , "Українська вендета" , "Роксолана" та ін).
У 1949 році — український поет, критик, літературознавець, педагог Юрій Кузнєцов.
У 1993 році — американська актриса Ханна Маркс ("Грімм", "Необхідна жорстокість", "Людина-павук" та ін). Сьогодні День Янгола справляють Ганна, Веніамін, Іван та Інокентій, Йосип та Іпатій. Вітаємо іменинників. Здоров'я всім та гарного дня!
Немає коментарів:
Дописати коментар