понеділок, 13 квітня 2020 р.

АТО: як все починалося

    Антитерористична операція стала першим кроком української влади до захисту своїх суверенних кордонів та протистояння бойовикам і окупаційним військам на Сході. Саме 14 квітня стало точкою відліку загальної боротьби в російсько-українській війні. І на сьогодні вона триває рівно 6 років.
   14 квітня – у день початку антитерористичної операції на Сході вшановуємо загиблих учасників АТО та військовослужбовців – захисників незалежності й борців за територіальну цілісність нашої держави від російської військової агресії.
    З початку антитерористичної операції на сході України минуло вже 6 років. У зв’язку з напруженою ситуацією на сході України, що склалася на середину квітня 2014 року, зокрема силовими захопленнями озброєними людьми ряду українських міст – Слов’янська, Горлівки, Краматорська, Костянтинівки, Лиману (тоді - Червоного Лиману), Бахмута (тоді – Артемівська), Покровська (тоді – Красноармійська) та ін., 14 квітня секретар РНБО і виконувач обов’язків Президента України Олександр Турчинов підписав указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». Тоді ж на півночі Донецької області розпочались активні бойові дії.
    15 квітня в рамках операції з антитерору український спецназ без жертв звільнив від російських сепаратистів аеропорт Краматорська – надзвичайно важливий стратегічний об’єкт для обох сторін конфлікту. Саме ж місто Краматорськ, як і Слов’янськ, було визволено лише 5 липня.
    Українській армії вдалося зупинити наступ ворога, але й до сьогодні частина Донецької та Луганської областей України залишаються під окупацією проросійських бандформувань.
    За даними управління Верховного комісара ООН з прав людини, за період конфлікту на Сході України загинуло майже 10 тис. осіб, понад 23,5 тисячі дістали поранення (як військовослужбовці ЗСУ, так і цивільні). Майже два мільйони українців змушені були залишити рідні домівки і стали біженцями, внутрішньо переміщеними особами, а ті, хто залишився на окупованих бандитами територіях або на межі зіткнення, щодня наражаються на смертельну небезпеку. 


Немає коментарів:

Дописати коментар