11 листопада 2022 року Херсон був звільнений від російських загарбників. Обласний центр був в окупації вісім з половиною місяців. У той день ЗСУ увійшли до міста, проводячи окупантів на їх шляхах до відступу потужними вогневими атаками.
Тоді, на честь звільнення міста від російських загарбників, мешканці деокупованого правобережжя Херсону влаштували масштабні святкування. У центрі міста підняли український прапор.
3 березня 2022 року російська війська зайшли у Херсон. Місто опинилось у тимчасовій окупації. Але війська РФ не покидали наміру взяти все під свій контроль, не зважаючи на сильний спротив мешканців області.
25 квітня у Херсоні російські військові захопили будівлю міської ради та 26 квітня під час наради вони представили свою владу.
З 23 по 27 вересня противник почав псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
російські загарбники в Херсонській області були розділені серйозним бар'єром – річкою Дніпро, ширина якої понад 900 метрів біля Антонівського мосту. Коли ЗСУ почали контрнаступ й завдавали шалених втрат окупантам, то основна частина сил їхніх військ знаходилася на правобережній частині Херсонщини.
Через страх потрапити в оточення на той час чинний командувач російських окупаційних військ в Україні почав говорити про "непрості рішення", а вже 9 листопада 2022 року віддав наказ про відведення техніки на лівобережжя Херсонської області.
ЗСУ завдавали чималих втрат ворогу, знищуючи їхню техніку, особовий склад та логістичні маршрути. Через постійні втрати спочатку колаборанти й окупаційна влада, а згодом і російські військові, втекли з Херсона та правобережної частини області.
11 листопада 2022 року стало відомо, що ЗСУ звільнили місто від окупантів. 14 листопада 2022 року у звільненому Херсоні офіційно підняли прапор України. До міста також прибув Президент України Володимир Зеленський, який вручив нагороди військовим та зустрівся з херсонцями, що пережили окупацію.
Однак частина регіону і досі перебуває під постійними обстрілами ворога. Росіяни атакують цивільне населення з важкого озброєння, артилерії та авіації.
До річниці звільнення Херсона від російських загарбників вийшов перший фільм трисерійного документального проєкту Дмитра Комарова “Рік. Херсон”, присвяченого річниці деокупації Правобережної Херсонщини та міста Херсон. Військове керівництво, яке брало безпосередню участь у звільненні Правобережної Херсонщини, поділиться досі невідомими подробицями тих подій.
Бібліотека №13 підготувала онлайнінформування "Херсон – це Україна!" до Дня звільнення Херсона від російських загарбників.
Немає коментарів:
Дописати коментар