Вишивка – це один із найдавніших та найпоширеніших видів народної творчості. Прагнення прикрасити свій одяг, свій дім завжди було властиве людині. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався у витвір мистецтва.
Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували одяг, а, особливо, вишиту сорочку. Бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. Вважалось, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, що є у людині. А водночас – це і оберіг.
Народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. От і сьогодні, уже в 21 столітті, народна традиція не зникає, а набирає обертів, популярності, стає актуальною і підсилюється сучасними формами одягу, новими узорами, взятими людьми все з тої живої Землі-матінки, з рідної природи. Народу дуже близькі і дорогі давні традиції, милі серцю вишиті рушники, доріжки, серветки, подушечки, килими, скатертини і штори, якими часто прикрашають оселі. То ж кожна хата відрізняється своєю самобутністю, власним баченням краси і затишку.
Сьогодні вишиванка стала визнаною і широковідомою, її вдягають на свято і в будень, від малих дітей до людей поважного віку. Але насамперед - це наше оберегове вбрання, наш заповітний код нації, наша зброя і міць, наша українська культура, традиції, наша ментальність, пісня і життя.
Ми повинні вголос про це говорити, знайомити зі звичаями рідного краю, розширювати уявлення про вишиванку, як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховувати любов до національних традицій, до краси і гармонії навколишнього світу нашої Батьківщини, плекати шанобливе ставлення до людей праці, почуття національної гордості, сприяння розвитку естетичного смаку та творчого мислення.
Пишаючись своїми надбаннями, скарбом української оберегової вишивки, бібліотека №13 провела заняття "Вишиванко моя, вишиванко" в клубі пісні "Надія". Адже багатогранна українська мова напрочуд яскраво розповідає нам про вишиванку, а водограйна національна музика не менш проникливо співає нам про червоні і чорні нитки, які красномовно, зі змістом лягають у візерункові рядочки.
Вивчайте все українське, любіть і співайте разом із нами "Два кольори", "Пісню про рушник" та "Вишиванку".
Немає коментарів:
Дописати коментар