Прищепити любов до літератури – надзвичайно складна задача для батьків. Знайомити дитину з книгами краще від самого народження. Книга - це дуже важлива форма спілкування між дитиною і батьками. Поки ви займаєтеся малюком, розповідайте йому невеликі дитячі віршики та казочки. Малюк ще не розуміє слів, але реагує на тепло ваших дотиків, а звук вашого голосу під час читання допоможе йому заспокоїтися.
Читання дитячих книг – це комплекс дій. Він складається з розглядання ілюстрацій, прослуховування тексту, співвіднесення тексту і картинки. Спільне читання – це серйозна робота з розвитку умінь слухати, розглядати та помічати деталі, зчитувати символи та розуміти сенс. Читаючи дитині раннього віку – ми сприяємо розвитку його інтелекту, розширюємо кругозір.
З десяти місяців до півтора року у дитини формується словниковий запас, проте у цей період варто не перевищувати фазу активної уваги, яка становить близько чотирьох хвилин. З двох років дитина сприймає окремі слова і фрази як розповідь, а в три роки малюк припиняє бути тільки слухачем – і стає активним співрозмовником. Проте максимум уваги дитини в цьому віці залишається десь на рівні двадцяти хвилин.
Існує безліч різних книг – не обмежуйте себе чимось одним, урізноманітнюйте читання. Беріть в бібліотеці книги різних жанрів, шукайте нові теми, щоб вам і дитині було про що подумати та що обговорити. Читайте разом з дітьми те, що може зацікавити й вас.
Сімейне читання – це не тільки читання дітям, а й спілкування сім’ї, зміцнення духовних зв’язків. Реалізація цього завдання можлива за умови спільної діяльності бібліотеки і сім’ї. Саме бібліотека повинна постійно шукати шляхи співпраці з родинами, сприяти постійному вдосконаленню виховних можливостей батьків, а також намагатися допомогти батькам оволодіти навичками сімейного читання, усвідомити його значення.
З цією метою бібліотека №13 провела онлайнчитання "Сім’я і дім – як світло й хліб" до Міжнародного дня сім’ї. Спільні зусилля бібліотеки та батьків із сімейного читання, є запорукою успішності дітей, їх можливості долучитися до світових книжкових скарбів.
Немає коментарів:
Дописати коментар