вівторок, 4 квітня 2023 р.

"Відстояна з честю рідна земля" - День інформування.

Події, які неможливо було уявити у ХХІ столітті, стали реальністю в містах – супутниках Києва Бучі та Ірпені. Російські війська йшли на українську столицю з півночі й несли смерть і руйнування. 

Для багатьох жителів Київщини минулий рік став найстрашнішим за все життя. А звільнення Київщини стало символом того, що Україна зможе перемогти в цій війні.

31 березня Буча була звільнена від російських окупантів. Місто жило в окупації 33 дні. Воно пережило тяжкий час, який свідомо принесла на наші землі країна-терорист.

За інформацією Генеральної прокуратури України, за цей час тут було вбито 637 цивільних. Ексгумували 422 тіла, а по всьому Бучанському району - 1173. 278 жителів Київської області вважаються зниклими безвісти. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9000 російських воєнних злочинів.  

Наразі 80 відсотків місцевих жителів повернулися у Бучу - це понад 40 тисяч осіб. Місто має великі плани на відбудову та розвиток. Понад 3 тисячі об’єктів: житлових, соціальних, критичної інфраструктури були знищені чи пошкоджені росіянами. Тож процес відновлення, який розпочався практично з перших днів деокупації, триватиме.

Українці пройшли минулорічну весну, що змінила хід цієї війни на користь нашої оборони.

Минулого літа і восени ми довели, що весняне звільнення наших північних областей не було випадковістю. Битва за Київ, Чернігів, за Сумщину... Повернення районів нашої Харківщини, повернення Херсона, оборона Бахмута і Донбасу загалом – це героїзм українців, якого світові не забути.

Українці билися, українці бʼються за свободу у складі cил оборони та безпеки і просто на своїх вулицях, у своїх дворах, полях. Це про наш характер – український характер, який переміг тією весною та точно, ми впевнені, переможе в цій війні.

Слава українським героям! Слава Україні!


Немає коментарів:

Дописати коментар