четвер, 30 вересня 2021 р.

Конкурсна робота бібліотеки №13 "Прочитання парку Відрадний".

Загальносистемний конкурс професійної майстерності на кращу літературно-краєзнавчу відеоподорож Солом’янкою «ПРОЧИТАННЯ ВУЛИЦЬ».

Неабиякою прикрасою Солом’янського району є парк «Відрадний», який знаходиться на вулиці Героїв Севастополя. 

Наша відеоробота «Прочитання парку «Відрадний» - рік життя перлини мікрорайону міста Києва.

Пори року змінюються під декламування власних сезонних віршів українською письменницею Інною Ковальчук – мешканкою Відрадного.

середа, 29 вересня 2021 р.

Бабин Яр: пам'ять і сучасний світ.

80 років тому – 29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія є всесвітнім символом Голокосту. Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду.

Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Серед загиблих були і роми. Це не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Бабин Яр, як символ Голокосту і спільна могила жертв нацистського терору, нагадування про жахливий злочин, загальноукраїнське місце пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років, має бути пріоритетним напрямком у вибудовуванні політики національної пам’яті української держави.

До 80-річчя трагедії у Бабиному Яру бібліотека №13 підготувала виставку-спогад "Бабин Яр: пам'ять і сучасний світ".                       

Левітас І. Праведники Бабиного Яру. - К.: Єврейська рада України, 2001. - 256 с.

У роки Другої світової війни багато людей, незважаючи на смертельну небезпеку для їхнього життя, врятували тисячі принижених та переслідуваних громадян своєї країни – євреїв, яких нацисти прирекли на смерть тільки за національну приналежність. Таких людей назвали Праведниками. Цього звання удостоєні 2515 громадян України. В нашій країні немає області чи міста, де б не жили такі люди. Про них і розповідає книжка. 

Бабин Яр: людина, влада, історія: Документи і матеріали: У 5 кн. / Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру і ін. - К.: Зовнішторгвидав, 2004. - 597 с.

У першій книзі багатотомного видання «Бабин Яр: людина, влада, історія» на основі аналізу і синтезу документальних джерел, які вперше вводяться в науковий обіг, публікуються статті, присвячені проблемам локалізації місць розстрілів і поховань під час німецької окупації 1941-1943 рр., А також історії забудови і заселення цієї території. Перша публікація корпус текстових, картографічних і фотодокументів, згрупованих за хронологією і тематикою. Видання забезпечене науково-довідковим апаратом. Для істориків, політологів, краєзнавців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни, Голокосту, України та міста Києва.

Пам'ять Бабиного Яру: Спогади. Документи. - К.: Єврейська рада України, 2001. - 256 с. Події минулих років воскрешаються в свідченнях очевидців, історичних матеріалах, документах. Попіл загиблих стукає в серця всіх чесних людей.

Книга пам'яті. Бабин Яр. - К.: Єврейська рада України, 1999. - 300 с. Книга розповідає про історію тих часів, перелік загиблих в Бабиному Яру.

Ясєв, Г. Пам'ятки війни на карті Києва. - К.: Пошуково-видавниче агенство "Книга Пам'яті України", 2005. - 64 с.

Ілюстративно-меморіальне видання Пам'ятки війни на карті Києва вперше широко висвітлює стан меморіальної діяльності в столиці України та знайомить з пам'ятками Великої Вітчизняної війни, що увічнюють подвиг захисників міста, учасників руху опору окупаційному режимові, трудівників тилу та визволителів від німецько-фашистських загарбників.

Діти Бабиного Яру. - К.: Єврейська рада України, 2008. - 68 с. Книга розповідає про загиблих дітей в Бабиному Яру в ті страшні часи.


вівторок, 28 вересня 2021 р.

Увімкни настрій «Бібліотека».

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек ми провели екскурсію до бібліотеки "Увімкни настрій «Бібліотека»", запросивши до себе школярів 4Б класу школи №54.         

Учні ознайомились з фондом, книгосховищем, цікавою літературою, періодичними виданнями,  новими надходженнями, музеєм української народної старовини і дитячою кімнатою, функціями бібліотеки та її послугами, які ми надаємо користувачам.










                       

субота, 25 вересня 2021 р.

Вікторина "Овочі та фрукти".

2021 рік оголошено Міжнародним роком овочів і фруктів, який присвячений поширенню інформації про їхню поживну цінність і пропаганду здорового способу життя.

Овочі та фрукти – цінне джерело клітковини, вітамінів і мінералів, корисних фітохімічних речовин. 

Пропонуємо вашій увазі цікаву вікторину "Овочі та фрукти".

                                   

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Заняття клубу "Лада" бібліотеки №13.

У затишних стінах бібліотеки📚 13 знову зоріли сяйвом🌞 неперевершені роботи наших працьовитих майстринь🙌.

Тут вам і теплі ажурні різнокольорові жіночі пов'язки🧣 на голову, в'язані гачком, які зігріють🔥🌬️ у будь-яку пору року🌧️❄️. 

А на вишитих шовковими стрічками🎀 та нитками🪡🧶 картинах🏞️🖼️ то витьохкує соловейко🐦, то п'янять своїм ароматом буйноцвіття🌺🌿, а то зачаровує красою фантастична дівчина з крилами метелика🧚🦋.

Навколо цього скарбу🏺 можна кружляти 💫годинами⌚, видивляючись👀 у витіюватих візерунках🪢 щось нове і нове.

Справжнісінький антистрес. Розслабтеся і насолоджуйтеся🍭🍬💝.



Письменники Європи.

                         

Європейський день мов — свято, що відзначається 26 вересня. Основна мета — заохочення вивчення мов як у школах, так протягом усього життя людини. Свято встановлено 6 грудня 2001 року наприкінці Європейського року мов Радою Європи за підтримки Європейського Союзу з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов, бо збереження та розвиток мов, зокрема малих, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу. 

Існує 21 офіційна мова, адже кілька держав-членів мають ту саму офіційну мову. Це - англійська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, словацька, словенська, угорська, фінська, французька, чеська, шведська. 

З народження ми пізнаємо світ навколо нас за допомогою мови. Вивчаючи мови інших народів, ми розширюємо свою картину світу, адже починаємо дивитися на нього крізь призму іншого світогляду. Щороку цей день ставить за мету вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя. 

Європейська література утверджує вічні цінності, зосереджує свою увагу передусім на людині, її особистому, громадському житті, ставить і розв'язує кардинальні питання буття, що є добро, а що – зло. 

У світовій літературі є безліч письменників, творчість яких вважається не тільки найвищим злетом національної культури, але і її найхарактернішим втіленням. До Європейського дня мов пропонуємо вашій увазі книжковий калейдоскоп "Письменники Європи", який об'єднує геніїв слова за географічною ознакою, які залишили нам воістину багатогранну спадщину – свої твори, які можна знайти в фондах нашої бібліотеки.

Постнікова О. Німецька мова. - К.: А.С.К. - 2000. - 399 с.

Даний посібник з розвитку навичок усного німецького мовлення охоплює 44 розмовні теми, а також містить більш ніж 150 оригінальних текстів, близько 200 діалогів і до 300 вправ. До кожної теми включено оригінальні тексти сучасних німецьких авторів, діалоги, словник найуживанішої лексики, вправи на закріплення лексичного матеріалу. Призначається для учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, абітурієнтів, студентів вузів, усіх, хто вивчає німецьку мову.

Крючков Г. Прискорений курс французької мови. - К.: А.С.К. - 2003. - 384 с.

Підручник складається з 17 уроків. Уроки 1-3 поєднують принципи інтенсивного та вступного фонетичного курсів і містять, крім загальних для всіх уроків елементів, також вказівки щодо поетапної постановки звуків, правила читання і вправи для розвитку навичок читання. Уроки 4-17 об'єднано єдиним сюжетом, який грунтується на типових ситуаціях. Кожний урок містить текст, післятекстовий словник, граматичний коментар, різноманітні вправи, комунікативні діалоги. Для студентів немовних факультетів вищих навчальних закладів. Може бути корисним для слухачів курсів іноземних мов.

Денисова Т. Зарубіжна література ХХ століття. 11 клас: хрестоматія-посібник. – К.: Генеза, 2000. – 768 с. 

Посібник містить художні тексти для позакласного читання, критичні й методичні матеріали, які репрезентують основні постаті та явища світової літератури XX ст., що дає змогу вчителеві працювати за будь-якою з двох існуючих нині програм.

Давиденко Г., Стрельчук Г., Гринчак Н. Історія зарубіжної літератури ХХ століття. - К.: ЦУЛ, 2011. - 488 c.

"Історія зарубіжної літератури XX ст." - остання із гуманітарних дисциплін, якою завершується курс "Історія зарубіжної літератури" для студентів педагогічних вузів незалежно від обраної ними форми навчання. Посібник складається із чотирьох розділів. У першому розділі подається навчальна програма курсу Історія зарубіжної літератури XIX – поч. XX ст., варіанти Робочої програми, перелік художніх текстів для обов’язкового читання і вивчення напам’ять. У другому розділі студентам запропоновані лекційні матеріали з кожної теми, які передбачено робочою програмою. Після теми подаються питання для самоконтролю. Розділ третій - практичний курс, побудований як аналіз одного окремого твору. Четвертий розділ – додатково-бібліографічний.

Наливайко Д., Шахова К. Зарубіжна література ХІХ сторіччя. Доба романтизму: підручник. - Тернопіль: Навчальна книга. - Богдан, 2001. - 416 c.

Ця книжка є першим українським підручником з історії зарубіжної літератури XIX ст. В ньому охоплюються європейські й американська літератури доби романтизму, яка в основному збігається з першою половиною минулого сторіччя. Автори висвітлюють літературний процес у його характерних закономірностях і структурах, але основна увага приділяється введенню читача в художній світ письменників-романтиків — індивідуально неповторний, багатий естетично-художніми відкриттями.

Ландовські А. Українсько-польський розмовний. - К.: Пульсари. - 2003. - 248 с.

Українсько-польський розмовник містить понад 10 000 лексичних одиниць, словосполучень та висловлювань для практичного вживання при спілкуванні на найрізноманітніші теми побутового та суспільно-громадського життя. Знадобиться українцям, які хочуть відвідати Польщу з різними місіями або прийняти в Україні польських друзів, знайомих чи партнерів, а також стане в пригоді польськомовним іноземцям, які хочуть пізнати нашу країну та мати в ній ділові зв’язки.


четвер, 23 вересня 2021 р.

Кличуть простори історії.

Це так чудово, коли, святкуючи Всесвітній день туризму🌏🧭☘️🏕️⛰️🗻, маємо про що розповісти і що показати.

Гаслом "Кличуть простори історії" ми відкрили двері етнокімнати-музею предметів побуту української народної старовини🏚️. Завдячуючи якій створили цікавий напрямок діяльності бібліотеки📚 "Бібліотечний туризм" як організацію захоплюючих екскурсій👫 і реальних, і віртуальних. 

Адже бібліотека може ще й бути туристичним об'єктом, місцем туристичних екскурсій для городян та гостей нашої столиці.

У переддень свята💐на гостину завітали туристи-учні🧒🧑‍🦱👱 школи 174.












середа, 22 вересня 2021 р.

Подвигу жити вічно.

                     

Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...». Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. 
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.
День партизанської слави в Україні - це свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом - гітлерівською навалою. Він з'явився в національному календарі і як день пам'яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.

До Дня партизанської слави України бібліліотека №13 підготувала виставку-вшанування "Подвигу жити вічно".               

Коваль М. Україна в Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах (1939-1945рр.) - К.: "Альтернативи", 1999. - 336 с. 

Дванадцятий том 15-томного видання «Україна крізь віки» присвячений ратному та трудовому внескові українського народу в розгром третього рейху. Книга призначена для широкого кола читачів. 
Тема"Підпільно-партизанський "другий фронт" розкрита на 256 - 273 с.

Історія України. - Зайцев Ю. - Львів: Світ, 1998. - 488 с.

Серед видань, присвячених історії України, пропонований читачеві навчальний посібник вирізняється як одна з перших спроб глибокого осмислення історичного минулого України з позицій досягнень гуманітарних наук кінця XX ст. Піддаючи належне давній історії, автори все ж основну увагу зосереджують на висвітленні подій і явищ XX ст., зокрема його другої половини (виклад подій у книзі завершено президентськими виборами 1994 р.). Видання позбавлене як стереотипів застійних часів, так і новітніх "патріотичних міфів", послідовно і всебічно висвітлює історію української державності, героїчної і трагічної боротьби за її утвердження, історію формування українського народу, його перетворення у сучасну націю. 
Тема" Рух опору" - 307-312 с.

Брати Капранови. Мальована історія незалежності України. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не перери валася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. 
Тема "Партизанська визвольна війна" - 74-75 с.

Україна в Другій світовій війні. - К.: Український інститут національної пам'яті, 2015. - 28 с.

Українці в Другій світовій війні. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
Тема "Партизанська визвольна війна" - 18 с.

Кормич Л. Історія України - К.: Алерта, 2004. - 407 с.

Автори цього підручника складали його з урахуванням сучасних досягнень в історичній науці як в Україні, так і в світі. Предмет історії – це суспільство в усій його повноті, взаємозв'язку, взаємообумовленості його компонентів – матеріального, економічного, соціального життя та людини – в природному, соціальному, історичному контексті. Глибоке й професійне вивчення історії стало нагальною потребою. Однією з найважливіших функцій вітчизняної історії є формування світогляду громадянина, патріота своєї батьківщини. В підручнику розглянуть основні періоди формування території, суспільства і держави України та політичні, економічні, соціальні і духовні проблеми її розвитку.
Тема "День партизанської слави" - 348 с.

Уривалкін О. Історія України - К.: КНТ, 2007. - 436 с.

Автор на базі новітніх джерел та досліджень, як вітчизняної, так і зарубіжної історичної науки, пропонує читачам посібник з історії України кінця XVII — початку XXI століття. У виданні проаналізовано події політико-соціального, економічного характеру, особливості духовного розвитку суспільства, взаємини України з сусідами, викладено динаміку боротьби за державність, успіхи та втрати на цьому шляху. Посібнику властиві неупередженість, об'єктивність поглядів, прагнення оптимально поєднати факти і тенденції. 
Тема "День партизанської слави" - 274 с.

вівторок, 21 вересня 2021 р.

Хай буде мир на всій землі.

Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня, починаючи з 2002 року, коли на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята відповідна резолюція про встановлення дати святкування. Свято миру - заклик до примирення, порозуміння, спільної роботи по зміцненню стабільності, дотримання прав і свобод людини.

У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.

В Україні цей день встановлений Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно також 21 вересня – в Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

До Міжнародного дня миру бібліотека №13 підготувала тематичну викладку "Хай буде мир на всій землі".                   

Лущик П. Настане день, закінчиться війна... - Харків: Фоліо, 2015. - 315 с.

Роман "Настане день,закінчиться війна" здобув третю премію на "Коронації слова-2015". Це сімейна хроніка, події в романі відбуваються в галицькому селі Кам'янка Лісна впродовж першої половини ХХ століття. В центрі твору - доля трьох братів Засмужних, хліборобів, людей суто мирної праці, яким, однак, доводиться воювати. Війни не оминули нікого: пройшов страшний табір Талєргоф, Першу світову і війну за незалежність України Теодор, зазнав "принад" російського полону Іван, інвалідом повернувся з польсько-української війни наймолодший брат Юрій. Не відпустив молох війни і наступне покоління родини. Проте, незважаючи на тяжкі випробування, Засмужні завжди намагалися зберегти честь і прагнули за будь-яких обставин залишатися людьми.

Гончар О. Людина і зброя. - Харків: Фоліо, 2007. - 318 с.

Війна - це тяжка праця, і роблять її прості солдати. Це вони йдуть в атаку під ураганним вогнем, це вони, місяцями сидячи в окопах, стримують ворога, це вони гинуть під кулями та бомбами. Колись, у той час, як омріяна Перемога вже була зовсім близько, Олесь Гончар поклявся: "Якщо тільки залишуся живим, я напишу про вас!". І письменник дотримав слова. Роман "Людина і зброя" - це вшанування пам"яті загиблих друзів, учорашніх школярів та молодих студентів, які пішли на війну, щоб захистити тих, хто залишився вдома.

Смолич Ю. К. Мир хатам, війна палацам. - К.: Всесвіт, 2013. - 583 с.

Змінюються часи, змінюються епохи, а з ними змінюються наші погляди на ті чи інші історичні події. Але хто може сказати цілком впевнено, як треба розставити всі крапки над «і», як все було насправді і хто був правий чи винний? Особливо якщо це стосується таких складних та неоднозначних подій, як, наприклад, події в Україні між двома революціями 1917 року лютневою та жовтневою. Саме ці часи описані в романі видатного українського письменника Юрія Смолича «Мир хатам, війна палацам». Так, письменник писав цей роман у радянські часи, так, нині постаті Грушевського, Винниченка, Петлюри та інших діячів сприймаються інакше, ніж тоді. Але це не означає, що цей роман така собі примітивна агітка, зовсім ні. Це епічна картина, погляд людини, яка бачила ті події своїми очима. І тому цей твір, поза всякими сумнівами, буде цікавий сучасному читачеві, що не байдужий до історії рідної країни.

Міжнародні організації. - К. - Центр учбової літератури, 2007. - 440 с.

У книзі висвітлюються питання загальних закономірностей діяльності та історії виникнення міжнародних організацій, дається характеристика глобальних організацій за галузевою ознакою, досліджуються регіональні та неурядові економічні організації, а та­кож особливості діяльності України в міжнародних організаціях.

Піджаренко О. М. Зброя і ми. - К.: Наукова думка, 1998. - 222 с.

Законодавче, нормативне і відомче регулювання відносин, пов'язаних із вогнепальною мисливської, службово-штатною й іншою зброєю та спецзасобами індивідуального захисту.

Хемінгуей Е. Прощавай, зброє! - М.: Художня література, 1977. - 382 с.

«Прощавай, зброє» - один із найвидатніших американських романів про Першу світову війну. Захоплива, частково біографічна оповідь Ернеста Хемінгуея висвітлює жорстокі реалії війни. У ній знаменитий хемінгуейський телеграфний стиль перемежовується вкрапленнями потоку свідомості, і від того емоції твору сприймаються особливо гостро. Це історія мужності і страху, побратимства, любові та болю. Історія, у якій однаково сильно звучать почуття обов’язку та відчуття «не твоєї війни». Незабутня історія кохання, яке є лиш ілюзорним острівцем спокою і щастя.


четвер, 16 вересня 2021 р.

3А і 3Б школи №174. Після занять - на екскурсію до бібліотеки.

- Дозвольте до вас на виставку!

- Будь ласка, заходьте!

Юрба дітлахів зібралася на порозі бібліотеки. Це - група подовженого дня. Виконали домашнє завдання і здійснили своє нинішнє бажання - відвідати виставку незвичайних космічних істот, які останнім часом активно обговорюються серед мешканців району.

В очах школяриків було і здивування, і захоплення, і радість, і гордість за шкільного товариша Захара Трошина.



середа, 15 вересня 2021 р.

6Б клас школи №174 на космічній виставці бібліотеці №13.

Гарні новини про цікаве швидко розповсюджуються. За 4В до бібліотеки завітав 6Б подивитись на космічні істоти персональної виставки Захара Трошина. Діти доросліші, дещо стриманіші, але від нас пішли під великим враженням та бажанням створити щось своє. Чекаємо нових гостей!


Екскурсія до бібліотеки на виставку.

Як з'ясувалося, у нас набула чинності нова традиція. У читальній залі бібліотеки, як раніше повідомляли, діє персональна виставка Захара Трошина "Космічні істоти серед нас". Приємно повідомити, що маємо цілий список бажаючих відвідати її. Сьогодні першими були учні 4В класу школи №174. Було весело і гамірно. Школярі із великою зацікавленістю розглядали експонати. А ми, бібліотекарі, переймалися щоб всі космічні поробки залишилися неушкодженими. Адже байдужих серед дітлахів не було. Їм все настільки сподобалося, що вони із задоволенням фантазували і складали казкові історії про експонати. Погляньте і ви на це дійство.


Тетяна Белімова "Винуваті люди".

14 вересня 2021 року у Центральній бібліотеці Солом'янки, що на Освіти, 14а, відбулася презентація любовно-історичного роману від української письменниці, багаторазової переможниці "Коронації слова" Тетяни Белімової "Винуваті люди". Бібліотека №13 із задоволенням приєдналася до цієї цікавої пізнавальної зустрічі. Дякуємо колегам та пані Тетяні за тепле спілкування та чудовий настрій. 



 




                        

субота, 11 вересня 2021 р.

Україна очима членів краєзнавчого клубу бібліотеки№13 "Моя Україна"

Благо погода дозволяє використати останні теплі погожі дні осені. 

Не гаючи часу, легкі на підйом, дружні, завжди у гарному гуморі і з бадьорим настроєм та сильні духом члени клубу нашої бібліотеки зробили виїздним засіданням мандрівку аж на південь нашої країни до Національного історико-археологічного заповідника "Кам’яна могила". 

Згуртувала і організувала цю екскурсію, як завжди, активна, допитлива, позитивна, харизматична і чарівна керівниця клубу Галина Михайлівна Юрченко. 

Кам’яна могила – світова пам'ятка давньої культури в Україні, колоритне місце серед степу, від якого віє загадковим духом предків. Знаходиться поблизу селища Мирне біля Мелітополя у Запорізькій області  над річкою Молочною. 

Це - природне утворення, висота якого сягає 12 метрів. Воно займає площу розміром 1,6 га, на території якої розміщені близько 3 тисяч плит. Плити розташувалися не у випадковий спосіб: це правильно розвалений кам'яний панцир, а його печери і гроти стали зручними для культових цілей. 

Каміння утворило гроти і печери, які прадавні люди використовували як місця для священних дійств. Пагорб тисячоліттями слугував людям вівтарем для відправлення язичницьких обрядів. 

Найцікавіше, що приваблює простих мандрівників та жадібних до сенсаційних відкриттів науковців – понад 3 тисячі  унікальних стародавніх наскельних зображень - петрогліфів, які залишили після себе наші пращури.

Хронологія різноманітних малюнків охоплює величезний період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя (XXIV—XXII тис. до н. е. до X—XIII ст.), що робить пам'ятку унікальною. 

Кам’яну могилу символічно називаються бібліотекою прадавніх людей, адже перші написи були зроблені ще в 22-му тисячолітті до н.е. Тут є прості малюнки, які тоді були актуальні – сцени полювання, танців, чаклунства і т.д. Є також незрозуміла поки для офіційної науки письменність. Але деякі поважні вчені впевнені, що ці письмена відносяться до шумерського періоду, чи навіть випереджають його. А це значить, що, можливо, це перша в історії абетка!

Крім унікальності історичних пам’яток НІАЗ «Кам’яна Могила» бентежить відвідувачів особливою енергетикою. Подейкують, що сам Далай Лама приїжджав сюди, щоб помедитувати. Після цього він поділився відчуттями сильного енергетичного стовпа на цьому місці.

Цією дивною силою на енергетичному місці зарядилися й наші подорожуючі, адже в планах багато цікавих місць, де вони ще планують побувати, про що й розповімо вам у наступних звітах. 

















Персональна виставка Захара Трошина "Космічні істоти серед нас"

Феєрія почуттів нахлинула.🎆 Піднесено, тепло, по-домашньому відбулось відкриття персональної виставки "Космічні істоти серед нас" чудового обдарованого юнака Захара Трошина з розумними очима, умілими руками і неабиякою фантазією.

Добрі фантастичні і природні звірі, кожен із своїм характером, поглядом, настроєм. Є над чим подумати і де помріяти.

Які ж молодці батьки, що вгледіли в дитині талант і привели в ЦДЮТ Солом'янського району в гурток "Куманець", де керівник народна майстриня, гончарівна Наталія Григорівна Бойко вміло огранила майстерність молодого митця. Дала волю можливостям. І ось класний вдалий дебют виходу у широкий світ.

Завітайте на виставку, не пожалкуєте, отримаєте море вражень.

Нагадуємо адресу бібліотеки 13: просп. Відрадний, 14/45. 

Подивитись відеопрезентацію можна за посиланням:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/832831814083912/

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/4459474007443898/

пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

Бліц-опитування "Актори українського кіно"

 Талановитий український народ має рясне сузір’я українських акторів, що активно заявили про себе на екрані.📽️ 📺

Усі вони мають величезний потенціал, а деякі вже стали кумирами, секс-символами та майстрами артистичного мистецтва.🎬📢📽️🎞️🎥

Оглядаючи акторські лави з неймовірним творчим доробком, яскравою фільмографією, до Дня українського кіно ми вирішили провести  серед користувачів бібліотеки бліц-опитування "Улюблені актори українського кіно". 

Це був шквал емоцій.🎉👏💓 Погляньте самі.

Перейдіть за посиланням:

https://www.facebook.com/100023319883991/videos/616199319543421/

четвер, 9 вересня 2021 р.

Персональна виставка Захара Трошина

 Друзі, запрошуємо!🎉 Неймовірно цікаво!👍 Неймовірно космічно!🚀🛸💥🪐🌠

Великі таланти серед нас!🎆🥇

Персональна виставка у бібліотеці №13 Захара Трошина, члена гуртка "Куманець" ( керівник: народний майстер, гончарівна Наталія Григорівна Бойко) Центра дитячої та юнацької творчості 


Заняття жіночого клубу "Лада" бібліотеки №13.

 У жіночому клубі "Лада" бібліотеки 13 знову гамірно і плідно. Є чим похизуватися, бо роботи, як завжди, шедевральні. І є чому повчитися. Досвід покірною пташкою перелітає з вуст у вуста. Очі світяться від задоволення та бажаної зустрічі. Намічені плани. Буде і їх здійснення.