вівторок, 29 червня 2021 р.

Книжковий Арсенал.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року.

Це ювілейна цьогорічна  інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

А що ж для нас, бібліотекарів храму книги - бібліотеки 13, значить "Книжковий Арсенал"? І не важливо, що погода нині випробовує всіх на високий градус спеки. 

Це - книжкове свято, чітко визначена програма, онлайн зустрічі, настрій, піднесення, задоволення, особлива атмосфера, окрилення, відповідальність, бажання та можливість вибору новинок і необхідного.

Який це екзамен, коли очі, дійсно, "розбігаються". Хто там був, той зрозуміє. Специфічний запах останніх і не тільки видань поліграфії манить.

Як це важливо тримати руку на пульсі подій і йти в ногу з часом. Надихайтеся і переймайте наші враження і ви. Ловіть настрій книжкового торжества!





























пʼятниця, 25 червня 2021 р.

Акт відновлення Української Держави.

30 червня 1941 року у Львові Українськими національними зборами проголошено декларацію про відновлення Української держави.

За кілька годин у Львів увійшла похідна група на чолі з Ярославом Стецьком, якому Український національний комітет надав повноваження для проголошення незалежності. Були оперативно проведені переговори з провідними діячами українського політичного руху. І о 18.00 у будинку місцевої «Просвіти» на площі Ринок розпочалися Українські національні збори, на яких були присутні понад 100 делегатів з усієї України, а також представник митрополита Андрія Шептицького – Йосип Сліпий.

Збори проголосили відновлення Української держави («волею Українського Народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України») та створення тимчасового уряду на чолі з Ярославом Стецьком – Українське державне правління. З дипломатичних міркувань в останній момент був доданий третій пункт, що проголошував подальшу співпрацю з «Велико-Німеччиною» (його не було у першій редакції документу). Щоправда, він не захистив від подальших репресій і широко використовувався у ворожій пропаганді.  

Акт закликав українців «не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Суверенна Українська Влада». Наступним кроком мало стати відновлення Української держави у Києві.

Текст документу встигли двічі передати по радіо. А Український національний комітет у Кракові наступного дня видав з цього приводу інформаційний бюлетень (перший і водночас останній). У багатьох населених пунктах були оперативно створені і розгорнули діяльність українські органи влади.

Підготовка Акту здійснювалася таємно і стала повною несподіванкою для окупаційної німецької влади. Не переконавши С. Бандеру та Я. Стецька відкликати Акт, за кілька днів їх заарештували й згодом направили у концтабір Заксенгаузен. 11 липня була заборонена діяльність будь-яких українських організацій, а у вересні нацисти розпочали масові арешти та розстріли оунівців.

До 80-річчя проголошення Акту відновлення української державності бібліотека №13 провела день інформування підготувавши книжкову викладку "Акт відновлення Української Держави".

Мироненко О. Світоч української державності. - К.: Інститут держави і права, 1995. - 328 с. 

У монографії виключно на основі архівних документів, які протягом багатьох десятиліть ретельно тримались у спецсховищах, недоступних навіть для фахівців, досліджується у політико правова діяльність Центральної ради. Аналізуються найважливіші законодавчі акти щодо національного державотворення, відбудови народного господарства, відродження української культури, налагодження міжнародного співробітництва тощо. 

Мірошниченко М. Державність і право України. - К.: Атіка, 2006. - 544 с.

У монографії висвітлюються закономірності та особливості перших кроків становлення державності і права, характерні особливості інституціалізації влади та організаційно-правові засади формування й утвердження інституту держави в Україні. З’ясовуються історикоправові підстави розбудови власної національної держави та національної правової системи.

Кельман М. Загальна теорія держави і права. - К.: Кондор, 2006. - 477 с.

Підручник висвітлює питання загальної теорії держави і права з урахуванням сучасного стану вітчизняної та зарубіжної юридичної науки. Поряд із традиційними темами у ньому вміщено розділи, що відображають зміни в теорії права, української державності та галузевому законодавстві. При викладенні матеріалу автор використовує нові методичні підходи, теоретичні положення, висвітлює актуальні проблеми сучасної державно-правової дійсності. Читачам пропонується практикум, в якому вміщені схеми, тести, практичні ситуації, завдання, кросворди тощо. Розрахований на широку аудиторію – студентів, слухачів, магістрів, аспірантів, викладачів юридичних вузів і фахівців у сфері загальнотеоретичного правознавства, а також читачів, які цікавляться проблемами права.

Захарченко П. Історія держави і права України. - К.: Атіка, 2004. - 368 с.

Підручник розкриває основні етапи формування суспільно-політичного устрою, судової та правової системи України від її витоків до сьогодення. Містить тести з окремих тем, задачі та інший матеріал для практичних занять. Для студентів різноманітних форм навчання вищих навчальних закладів, гімназій ліцеїв, коледжів, у яких вивчають історико-правові дисципліни.

Забарний Г. Основи держави і права. - К.: Паливода А.В., 2001. - 240 с.

Стисло дана характеристика окремих галузей публічного та приватного права, законів та нормативних актів, описуються основи держави і права. Крім того, подано запитання, тести, кросворди, чайнворди, головоломки для самоперевірки знань. Автори пропонують матеріали посібника вступникам до вищих закладів освіти, вчителям, учням загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів та всім, хто цікавиться основами юриспруденції. У посібнику нормативні акти подано станом на 1 липня 2001 року.

Теорія держави і права. - К.: Прецендент, 2004. - 224 с.

Посібник містить стислий виклад курсу теорії держави і права, упорядкований відповідно до програм юридичних закладів освіти та юридичних факультетів. Розрахований на студентів, викладачів та усіх, хто цікавиться державно-правовими питаннями.


четвер, 24 червня 2021 р.

Знамено Криму! Ти майориш на всю Україну!

День кримськотатарського прапора - день шанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму, відзначається щороку 26 червня.

Етнічний кримськотатарський прапор вперше було затверджено І Курултаєм кримських татар у 1917 році,  що проходив у Бахчисараї.

Прапор являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з символом влади – тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка. Пропорції прапора, відношення ширини до його довжини – 1:2 – суворо дотримуються протягом останніх двох десятиліть. Вони затверджені рішенням «Про національний прапор і національний гімн кримськотатарського народу» на другому Курултаї кримськотатарського народу, що проходив 30 червня 1991 року.

Блакитне полотнище і золота тамга були вибрані не випадково. Небесно-блакитний колір у тюркських народів – це синонім чистоти і свободи, чесності і вірності, бездоганності і сили. Єдиний колір блакитного тла пов'язують із бажанням єдності народу, миру та благополуччя.

Тамга (родовий знак) в Криму була у кожного знатного роду. Кожне покоління мало власну тамгу. Як правило, нащадок певного роду, запозичуючи тамгу свого предка, додавав до неї новий елемент.

День кримськотатарського прапору вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій. А 29 серпня 2010 року на ІІІ сесії V Курултаю кримськотатарського народу було прийнято рішення відзначати День національного прапора 26 червня  - у день відкриття ІІ Курултаю.  Його мета – об'єднання народу і популяризація кримськотатарської символіки.

26 червня в Україні відзначатиметься День кримськотатарського прапора й 30 років з дати відродження Курултаю кримськотатарського народу. В Києві планується автопробіг вулицями (з 17:30 до 18:30, Міжнародний виставковий центр - Майдан Незалежності) та Урочиста хода (18:30-19:00, Хрещатик 29/1 - Майдан Незалежності).  

До Дня кримськотатарського прапора й 30-річчя з дати відродження Курултаю кримськотатарського народу бібліотека №13 підготувала книжково - ілюстраційну виставку "Знамено Криму! Ти майориш на всю Україну!". 

Крим: дорога тисячоліть. - Сімферополь: Таврія, 2001. - 304 с.

Це стисла розповідь про кримську давнину, що ґрунтується на дослідженнях вчених-археологів та краєзнавців, створена на основі популярного видання, підготованого авторським колективом під керівництвом знавця рідного краю О. І. Домбровського.

Сергійчук В. Український Крим. - К.: Українська Видавнича Спілка, 2001. - 304 с.

У книзі із залученням великого документального матеріалу розповідається про спільну історичну долю Криму й України. Зокрема, звертається увага на українську більшість півострова в період Кримського ханства, на включення Криму до українського організму вже з кінця XVIII ст. Детально аналізується перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною в 1918 і передання півострова УРСР в 1954 році.

Русанов І. Крим для всіх. - Сімферополь: Інфолекс, 2003. - 416 с.

В цій книзі читачі знайдуть неповторні чарівні пейзажі, красу та виразність памятників архітектури, культури, історії, які представлені у виданні окремими кольоровими ілюстраційними блоками. Також в нашій книзі є багато корисної інформації: економіка, транспорт в Криму, комунікації, безпека тощо.

Легенди і перекази Криму. - Сімферополь: Реноме, 1998. - 416 с.

До збірки увійшли найбільш популярні і цікаві кримські легенди, пов'язані з дивовижною природою і яскравою історією півострова.

Енциклопедія історії України. - К.: "Наукова думка", 2008. - 568 с.

В енциклопедії представлено відомості про видатних громадських діячів, учених, діячів культури та мистецтва, освіти, основні історичні події України, охарактеризовано життя українців в інших державах, надано відомості про окремих видатних людей планети, тим чи іншим чином пов'язаних з Україною та про вчених, які істотно вплинули на розвиток історичної науки.     

Чумак В. Україна і Крим: спільність історичної долі – К.: Фотовідеосервіс, 1993. - 80 с.

На базі архівних на опублікованих матеріалів уперше в українській історіографії розглядається спільність історичної долі України і Криму, яка стала унікальним феноменом у розвитку зв'язків між Європою та Середнім Сходом. Особливий інтерес становлять питання: Тавріка і Київська Русь, взаємовідносини Кримського ханства і Запорозької Січі, Крим та Україна в складі Російської імперії, трагедія кримсько-татарського народу. Значна увага приділяється проектам розвитку стосунків між Україною і Кримом, державами Чорноморського басейну в новітні часи. Книга розрахована на широке коло читачів.


Наркоманія – не просто згубна звичка.

26 червня - Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками. Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, викликає в малих дозах ейфорію, у великих - наркотичний сон. Стан залежності від наркотиків характеризується трьома факторами: непереборним бажанням продовжувати прийом наркотиків, потребою поступово збільшувати дозу, залежністю психічного, а іноді і фізичного характеру від впливу наркотиків. 

7 грудня 1987 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 26 червня відзначатимуть всесвітній день боротьби з наркоманією. Поштовхом для цього став виступ Генерального секретаря на Міжнародному семінарі по боротьбі з наркоманією. Учасники ООН поставили за мету створити незалежне від вживання наркотиків суспільство і в той же день склали план майбутніх заходів по боротьбі з наркоманією. 

Кількість наркоманів зростає в усьому світі, в тому числі і в Україні. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. За офіційними даними в Україні зареєстровано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом сприяє ознайомленню громадськості з серйозною проблемою нашого часу - проблемою наркоманії. Завдяки спільним зусиллям можна досягти позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності.

Єдиний спосіб протистояти наркоманії - сильна і гнучка система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики.

До Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом бібліотека №13 підготувала виставку-вирок "Наркоманія – не просто згубна звичка".

Ураков І. Наркоманія. - М.: Медицина, 1990. - 64 с.

У брошурі розглянуті медичні, соціально-психологічні та правові аспекти наркоманії і токсикоманії. Підкреслено необхідність і конкретні шляхи профілактики цього соціального зла в першу чергу серед молоді та підлітків.

Бенюмов, В. Шкода наркотиків, алкоголю. – К.: Радянська школа, 1989. – 125 с.

В посібнику описано шкідливий вплив на організм людини алкоголю, нікотину та наркотиків. Даються деякі методичні рекомендації щодо організації профілактичної роботи в школі з урахуванням вікових анатомо- та психофізіологічних особливостей школярів.

Юнак, В. Наркоманія – дорога в безодню. – К.: Здоров’я, 2001. – 160 с.

У книзі описано історію виникнення та розповсюдження наркоманії, її клінічні прояви, ускладнення, соціальний портрет наркоманів. Наведено сучасні методи лікування та реабілітації хворих на наркоманію. Відзначено тісний зв’язок наркоманії зі СНІДом.

Максимова, Н. Безпека життєдіяльності: соціально-психологічні аспекти алкоголізму та наркоманії. – К.: Либідь, 2006. – 328 с.

Розкриваються причини і сутність залеження людини від психотропних речовин, процес його виникнення та форми прояву. Встановлюються закономірності особистісної схильності до алкоголізму та наркоманії. Описуються критерії виявлення осіб, які становлять "групу ризику" адиктивної поведінки. Надано рекомендації щодо соціально-психологічної допомоги дітям із алкогольно залежних сімей.

Горащук В. Валеологія. - К.: Генеза, 1998. - 144 с.

Посібник "Валеологія" ознайомлює учнів з основами теорії та практики культури здоров'я, основами здорового способу життя.

Мойсак О. Основи медичних знань і охорони здоров’я. – К.:  Арістей, 2004. - 592 с.

У посібнику висвітлені особливості розвитку організму людини та основні захворювання. Подано основи мікробіології, епідеміології, дезинфекційної справи. Подані відомості про невідкладну допомогу при нещасних випадках та невідкладних станах.

                                   

вівторок, 22 червня 2021 р.

Моя Конституція мене береже.

Як важливо у наш час формувати правову культуру,  виховувати громадянську свідомість та повагу до Основного Закону України, любити свою державу, навчатися, примножувати свої здобутки для процвітання нашої Батьківщини.

З метою поширення знань та в цілях патріотичного виховання колектив бібліотеки 13 завітав до вихованців ЗНО 398 з патріотично-виховним заходом "Моя Конституція мене береже"   у рамках загальносистемного тижня правової інформації до 25-річчя Дня Конституції України.

Ми познайомили діток з головним законом нашої країни, його статтями, правами і обов'язками.

Другою частиною нашого свята були патріотичні читання віршів у виконанні дошкільнят.

Відповідально, піднесено, на тлі жовто-блакитних прапорів і з веселим настроєм відбулась наша пізнавальна зустріч.





















Основний закон України.

День Конституції України - державне свято, яке щорічно відзначається 28 червня на честь ухвалення Конституції незалежної нашої держави. Конституція України набула чинності з дня її прийняття, яке закріпило правові основи незалежної держави, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

Конституція України є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.

Щиро вітаємо всіх із Днем Конституції України! Ми пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!

До 25-річчя Дня Конституції України бібліотека №13 підготувала книжково-ілюстративний огляд "Основний закон України".

Перша Конституція України гетьмана Пилипа Орлика. 1710 рік. - К.: Веселка, 1994. - 76 с. 

І дітям, і дорослим - усім, хто любить рідну землю й цікавиться її історією, треба прочитати цю книжку - першу Конституцію України, укладену ще 1710 року. Текст перекладено з латинської мови. В мові перекладу використано елементи стилістики публікацистичних творів XVIII ст. 300 років тому гетьман Пилип Орлик підписав документ "Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького". Потім Основний Закон затвердили на зборах козацтва біля містечка Бендери у Молдові.  Українська Конституція стала першою у світі, що розділила владу на три гілки: законодавчу, виконавчу та судову. Конституція Орлика засвідчує давні демократичні традиції українців - цей документ з'явився на 77 років раніше за американський Основний Закон і на 81 рік раніше за польську Конституцію.

Історія української Конституції. – Київ: Право, 1997. – 443 с.

У книзі зібрано та проаналізовано конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодні. Переконливо доводиться, що Конституцію Пилипа Орлика, "Начерки конституції" Георгія Андрузького, Основний закон "Самостійної України", Конституцію УНР, Конституцію Отто Ейхельмана, Конституцію України 1996 року єднає ідея демократичної незалежної України. Вивчення історії створення та прийняття конституційних документів, а також розв'язання в них проблем форми правління та устрою держави, місця особистості, нації, суспільства в системі етичних цінностей стане в нагоді в процесі пошуків шляхів розбудови України. Для вчителів, науковців, політиків, усіх читачів, які поглиблено вивчають українську історію.

Конституційні акти України 1917-1920 рр. Невідомі конституції України. - К.: Філософська і соціологічна думка, 1992. - 272 с.

Недосліджена царина української історії початку XX сторіччя подана під кутом зору становлення національної державності. Йдеться зокрема про правовий аспект, актуальність якого сьогодні очевидна. Читачеві пропонується архівний матеріал, що стосується конституційної нормотворчості в період 1917 - 1920 років, з коментарями фахівців - істориків і правознавців. До книги увійшли хронологічний покажчик імен видатних діячів того буремного часу, а також фотоілюстрації, які здебільшого публікуються вперше за радянський період. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.

Чехович С. Конституція України: (з офіційними тлумаченнями Конституційного Суду України). – К.: Ліра-К, 2005. – 96 с.

Пропоноване видання укладене з урахуванням багаторічної практики Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України.

Конституція незалежної України. - К.: Право, 1995. 

Українська Правнича Фундація видає матеріали, що відбивають перебіг та зміст новітнього конституційного процесу в Україні, розпочатого проголошенням державного суверенітету України в 1990 році, і який завершується прийняттям нової Конституції України як незалежної демократичної держави.

Бібік Н. Зростаймо громадянами. Розповідь про Конституцію України. - К.: Веселка, 2000. - 87 с.

Навчальний посібник створено для курсу, що входить до навчального плану початкової школи. У ньому розглядаються загальні питання (що таке держава, демократія, громадянський обов’язок і права людини, нація і національні меншини, закон і державні символи тощо) і конкретні статті Конституції України, передбачені для вивчення молодшими школярами.


пʼятниця, 18 червня 2021 р.

Пригощаємо смаколиками тата.

Сьогодні у переддень Дня батька у нашому бібліотечному кафе на смачному онлайн майстер-класі "Пригощаємо смаколиками тата" вправні господині  з великим бажанням, натхненням та любов'ю готували прості, але в той час, оригінальні святкові страви для найріднішої людини кожної дитини. Вчіться, переймайте досвід, готуйте краще і пригощайте своїх тат. Вони на це заслуговують. Смачного!

четвер, 17 червня 2021 р.

Батькові поради.

                     

Найближчими і найріднішими для нас людьми в усьому світі є наші батьки. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Мама і тато - два сонця гарячих, два вірні, надійні крила. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

День батька в Україні традиційно святкують у третю неділю червня, як у більшості країн світу. У 2021 році це свято випадає на 20 червня. День батька цього дня святкують у близько 40 країнах світу, таких як: США, Канада, Південна Африканська Республіка (ПАР), Японія, Франція, Швейцарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. 

День батька – це свято поваги та вдячності чоловікам, які піклуються про своїх дітей. В цей день татусі з усього світу отримують привітання, квіти, подарунки.

Свято тата - це той день, коли ми маємо нагоду звернутися з добрими словами до всіх батьків, висловити їм свою вдячність, свою любов і повагу. Та головне, що сьогодні ми можемо говорити про своїх батьків, своїх любих татусів і не приховувати своєї любові, свого захоплення їхньою силою і мужністю, їхніми добрими серцями.

До Дня батька бібліотека №13 підготувала тематичну викладку "Батькові поради".


Книга про батька. - К.: Криниця, 2013. - 352 с.

Це видання унікальне в історії української і світової літератури. Відродження та утвердження споконвічних духовних та моральних цінностей українського народу, навчання і виховання молодого покоління в дусі глибокої шаноби до батька, до своєї родини, а відтак і високих почуттів патріотизму і гуманізму – саме такий зміст і мету має ця книга, яка є своєрідним продовженням антології „Книга про Матір” („Криниця”, 2003). До цього видання включено твори понад 320-ти поетів. Наприкінці вміщено біографічні довідки про авторів.

Савчин М. Вікова психологія. - К.: Академвидав, 2005. - 360 с.

У продовж життя людина неодноразово відчуває зміни у внутрішньому світі, мисленні, пам’яті, емоціях, самосвідомості й само оцінках, мотивації та інтересах, провідній діяльності й у соціальних взаємодіях. На кожному етапі вони проявляються по-різному, особливо важко даються вікові кризи і внутрішні розлади. Зберегти особистісну рівновагу і позитивну налаштованість, відкритість до світу і доброзичливість допомагають знання вікової психології, які є предметною основою пропонованого навчального посібника.  У ньому висвітлено загальні засади, теоретичні основи й історію вікової психології, розкрито особливості психічного буття людини від початку життя до останніх днів.

Сєдих К. Психологія сім'ї. - К.: Академія, 2015. - 192 с.

Навчальний посібник розкриває основні аспекти сім'ї як психологічного феномену. У ньому йдеться про сім'ю як соціопсихологічну систему, її виховний потенціал, чинники стійкості і криз. Цінний теоретичний і прикладний матеріал зосереджений у розділах про психологію стосунків у подружній парі та розлучення, а також про психологічну допомогу сім'ям.


Трійця, зелена неділенько…

"Зелена неділя" - це одне з основних християнських свят, яке було встановлене на честь зішестя Святого Духа на апостолів і Діву Марію. Свята Трійця символізує собою єдність Святого Духа, Бога-Отця і Бога-сина. Згідно з писанням, Святий Дух зійшов у вигляді вогненних язиків і вогонь символізував собою здатність і силу прощати гріхи, очищати, освячувати та зігрівати душу людини. 

Цього року День Святої Трійці святкується 20 червня. Це одне з головних християнських свят, що відзначається на п’ятдесятий день після Великодня. 

Головна відмінність Трійці – це зелений колір, який символізує все живе і вічне життя. В суботу, напередодні свята, в храмах проводять всенічне бдіння, а зранку – святкові літургії. Під час ранкової служби освячують воду, гілочки дерев та траву, якими потім прикрашають храми та будинки.

Зелені Свята (Трійця) перш за все – це свято відродження життя, свято перемагаючої весни на порозі літа, коли природа ніби святкує з людиною своє пробудження. 

До свята Трійці, Зелена неділя бібліотека №13 підготувала народознавчу книжкову виставку "Трійця, зелена неділенько…"     


Воропай О. Звичаї нашого народу. – К.: ПУЛЬСАРИ, 2012. – 632 с.
«Звичаї нашого народу» - головна фундаментальна праця Олекси Воропая - етнографічний нарис. Підсумок самовідданої багатолітньої пошукової роботи автора, в якому ретельно зібрано звичаї та обряди різних регіонів України, що пов’язані з народним та релігійним календарями. Вона поєднує принципи науковості та популярності і є однією з кращих українських етнографічних праць XX ст. Книга охоплює річний календарно-обрядовий цикл життєдіяльності українців та традиції народного одягу і розподілені за порами року. Тема "Свято Трійці" розкрита на 347 с.

Мірошнікова В. Моя Україна. Ілюстрована енциклопедія для дітей. - Харків: "Septima", 2010. - 80 c.
Звідки походить назва «Україна»? Чим славні Карпати? Які свята відзначають в Україні? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете на сторінках енциклопедії «Моя Україна». Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, традиції та звичаї відзначення свят обрядов-календарних циклів, літературу та мистецтво. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати і про що розповідати іншим. Книга стане у пригоді школярам, а також всім, хто бажає поширити свої знання про Україну.                                               Тема "Свято Трійці" розкрита на 33 с.

Українські традиції та звичаї. – Харків: Фоліо, 2006. – 318 с.
Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення. Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни — на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цьому виданні.                                                                        Тема "Свято Трійці" розкрита на 151 с.

Українці: Свята. Традиції. Звичаї. – Донецьк: Альфа-Прес, 2004. - 304 с.
У книзі висвітлено національні особливості українських свят, традицій, звичаїв і пов’язаних з ними атрибутики, символіки – з давніх часів до наших днів, розкрито багатство, образність, співучість української мови. Книга розрахована на всіх, кого цікавить духовне надбання українського народу, важливою складовою частиною якого є традиційно-побутова культура.                                                                  Тема "Свято Трійці" розкрита на 156 с.

Брати Капранови. Веселих свят. - К.: Зелений пес, 2014. - 80 с.
Свято - це не тільки і не стільки застілля, скільки вміння створити святковий настрій та провести незабутній день разом із родиною та друзями. У книзі ви знайдете все про головні українські свята - історію, традиції, прикмети, ритуали, а ще пісні з нотами, святкові страви із рецептами, ігри та забави і багато малюнків та іншої корисної інформації.                                                                                 Тема "Свято Трійці" розкрита на 36 с.

Мензатюк З. Наші церкви. - К.: Соняшник, 2002. - 118 с.
Вас цікавлять дива? Їх не треба шукати в невідомих краях. Вони зовсім поруч – у чудових українських храмах! У доступній формі  розповідається про різні стилі церковної архітектури, будову іконостаса, про чудотворні ікони України, найвизначніших українських святих, вміщуються легенди та перекази.                                                  Тема "Свято Трійці" розкрита на 42 с.



вівторок, 15 червня 2021 р.

Зелені читання на галявині.

Літо - літечко! А у нас "Зелені читання на галявині" у садочку 398.

Поговорили про пору року, про бібліотеку. Як з'ясувалось, дітлахи чудово знають, що в ній є багато різноманітних книжок. Декілька з них ми представили малюкам.

Вивчили з малечею "Лічилку" з книжечки "Джмелятко" Марії Людкевич, прочитали її "Пастушка","Джмеля", вивідали "Хто ж з них кращий?".

За допомогою книжечки Олександра Підсухи "Хвалилися гриби" дізналися про те, які вони (гриби) бувають і чи є поміж них неїстивні. А це важливо знати!

Та із великим задоволенням прочитали і послухали повчальну казку Оленки Прок "Таємниці мурашника" про те, що необхідно берегти природу.

Корисно, цікаво і пізнавально, а на свіжому повітрі, під сонечком і блакитним небом ще й вдвічі. 

До наступних зустрічей, наші маленькі друзі!