Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.
Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті №2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.
До Міжнародного дня толерантності бібліотека №13 підготувала відеоінформ-реліз "Планета толерантності: мистецтво жити гідно".
Тофтул М. Етика: підручник - К.: Академія, 2005. - 416 с.
Кожна людина в ситуації морального вибору послуговується певною системою теоретичних уявлень, звичаєвих норм, оцінних суджень про добро, справедливість, совість, честь, гідність тощо. Їх формування і функціонування досліджує етика як філософська наука і теоретична модель моралі. Знання її допомагають об’єктивно сприймати різноманітні перипетії міжособистісних стосунків, знаходити опору для оптимальної поведінки в складних життєвих і ділових ситуаціях. Здобувають їх у процесі виховання і самовиховання, аналізу буттєвих реалій, вчитування у спеціальні тексти. У цій справі прислужиться пропонований підручник, який розкриває процеси зародження, розвитку етики, її теоретичні основи, а також особливості моральних відносин у різних сферах людської практики. Вдумлива робота над ним допоможе стати морально сильнішим і долати непрості життєві виклики. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Буде корисний всім, хто цікавиться проблематикою моральності людських стосунків.
Бугай Н. Український етикет: посібник для школярів та студентів - К.: Бібліотека українця, 2000. - 263 с.
Посібник "Український етикет" розрахований на широке коло читачів - дітей, студентів, учнів шкіл, працівників культури, а також усіх, хто хоче дізнатись про правила поведінки людей різних вікових категорій.
Шеломенцев В. Етикет і сучасна культура спілкування. - Навчальний посібник - К.: Лібра, 2003.- 416 c.
У посібнику простежується виникнення і сутність етикету в країнах Європи та Азії взагалі й християнського етикету зокрема. Велику увагу приділено етикету сімейних взаємин, формуванню культури у дітей у сім'ї та школі, етикету ділових (службових) взаємин, нормам та правилам поведінки за різних етикетних ситуацій.
Книжка розрахована на широке коло читачів, які цікавляться таємницею духовного комфорту. Вона адресована викладачам вузів, аспірантам, учителям, студентам, учням шкіл, коледжів, ліцеїв, технікумів, слухачам курсів, що спеціалізуються у сфері бізнесу й ринкової економіки, а також тим, хто планує займатися підприємницькою діяльністю.
Сайтарли І. Культура міжособистісних стосунків - К.: Академвидав, 2007. - 240 с.
У посібнику розкрито сутність, складові міжособистісних стосунків, історію їх розвитку від давніх цивілізацій до сьогодення, психологічні засади та особливості вербального і невербального, формально-рольового і світського спілкування, стилі комунікативної поведінки, специфіку службового етикету, морально-етичні засади бізнес-стосунків, складові культури ділового спілкування і бізнес-етикету. Розглянуто національно-регіональні моделі ділового спілкування. Для студентів вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто не байдужий до того, як його сприймають у діловому середовищі і різноманітних світських ситуаціях, прагне досягти ділового успіху завдяки власній комунікативній елегантності.
Психологічна енциклопедія. - К.: Академвидав, 2006. - 424 с.
В енциклопедії у термінах і поняттях відображено сучасний рівень розвитку психологічної науки, охоплено основну інформацію з різноманітних її галузей, відомості про багатьох видатних учених-психологів. Розрахована на психологів-науковців, практичних психологів, спеціалістів соціальної роботи і педагогів, викладачів, аспірантів, магістрів і студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло читачів, які цікавляться різними питаннями психології. Книжка приверне увагу і поціновувачів довідково-енциклопедичних видань, які усвідомлюють неабияке їх значення в епоху словників. Енциклопедія містить 2185 статей.
Тема "Толерантність" розкрита на 363 с.
Немає коментарів:
Дописати коментар