вівторок, 2 червня 2020 р.

Дитяча стоматологія

#бібліотеки_соломянки
#бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному #бібліотека_і_карантин #бібліотека_onlinе
#здоровя_дитини
#дитяча_стоматологія

   Зазвичай, над усе на світі діти бояться лікувати зуби. Не всі малюки безстрашно і з задоволенням йдуть на прийом до стоматолога. Багато дорослих бояться лікувати зуби, що ж говорити тоді про дітей? А про красиву усмішку необхідно піклуватися з дитинства.
   Ігнорування стану молочних зубів, які рано чи пізно все одно випадуть – поширена помилка батьків. Практика показує, що діти, які не стежать за гігієною рота і не відвідують для профілактичних оглядів стоматолога, в майбутньому часто мають проблеми, які стосуються цілісності зубного ряду. Тому одним з важливих обов'язків батьків, плануючих виростити покоління, яке не буде соромитися своєї посмішки, є робота над тим, щоб привчити малюків регулярно чистити зуби.
   Мало хто розуміє, чому необхідно регулярно ходити до стоматолога. Самі представники цієї професії кажуть, що в ідеалі зуби треба тримати в такому стані, аби свердлити та пломбувати їх не було потреби. З дитячими зубами ситуація особлива: вони вразливі вже з першого року життя, а переконати малюка погодитись на лікування зубів не так просто. Тож поговоримо про те, коли дітям треба починати чистити зуби, яку пасту вибрати та як підготувати дитину до візиту в стоматологічний кабінет.
У дітей зуби прорізаються в різний час. Середній стандартний період – це 6-8 місяців. Потрібно починати чистити від першого зуба і старатися доглядати його.
   Хороший дитячий стоматолог - це не тільки висококласний професіонал, а також фахівець, що володіє особливим підходом до дітей, свого роду психолог, який під час лікування запобігає отримання психічної травми дитині. Погодьтеся, не всі дорослі можуть спокійно переносити лікування зубів, в більшості випадків через стереотипи.
   Тому для дітей важливий особливий підхід до лікування, а також слід знати про специфіку хвороб ротової порожнини у маленьких пацієнтів.
   Часто хвороби зубів у дітей проходять без особливих симптомів, до тих пір, поки не починається істотні руйнування.
У дітей емаль зубів набагато слабкіша, ніж у дорослих, так як мінералізація молочних зубів відбувається вже після їх прорізування. Тому зуби в цей період надзвичайно вразливі. Бактерії проникають і починають руйнувати зуби. На допомогу бактеріям приходить цукор - головний провокатор карієсу. Улюблені солодощі часто стають у них причиною хворих зубів.
   Але все це можна запобігти, по-перше, обмеживши споживання солодкого, що достатньо непросто, а по-друге - привчити дитину з ранніх років до гігієни ротової порожнини.
Так само дуже важливо:
підібрати правильну зубну щітку і пасту для дитини, навчити правильно чистити зуби, а ще краще - сходити до дитячого стоматолога, який навчить правилам гігієни.
   Дуже небезпечна помилка батьків вважати, що молочні зуби не потрібно лікувати, часто призводить до проблем уже корінних зубів. Вражений молочний зуб не тільки поширює інфекцію на сусідній, а й призводить до зараження майбутнього корінного зуба, який знаходиться під молочними.
Це призводить до того, що виростають вже уражені постійні зуби, які набагато складніше і довше лікувати.
   Необхідно зберігати молочні зуби від передчасного випадіння і лікувати їх, тому що через відсутність зубів починається деформація зубного ряду, яка вплине на розташування постійних зубів і на прикус дитини.
Коли з'являється карієс в молочному зубі, не потрібно чекати, поки він самостійно випаде. Проблема може посилитися і привести до потрапляння інфекції в пульпову камеру, що призведе до хворобливих відчуттів і набряку щоки. В такому стані допомогти зможе тільки видалення зуба, яке незважаючи на сучасні знеболюючі препарати здатне викликати сильний переляк у дитини і небажання надалі відвідувати стоматолога.
   Також необхідно пам'ятати, що молочні зуби виконують функцію своєрідного фундаменту для формування постійного зубного ряду. Невилікуваний карієс здатний вплинути на хибне формування щелепи. Також нерідко виникають випадки, коли він вражає постійний зуб, який починає прорізуватися відразу після молочного.
Існують умовно 3 ступеня захворювання карієсу у дітей:
поверхневий, середній і глибокий. Середній зачіпає дентин, а глибокий вражає пульпу і корінь зуба. Останній супроводжується сильним болем навіть під час розмови.
   Лікування початкового карієсу - найпростіше і безболісне. Сріблення і фторування зубів забезпечить надійний захист і запобіжить подальше поширення хвороби.
Поверхневий карієс, лікується шляхом пломбування. Встановлення пломби відбувається після видалення уражених тканин зуба.
   Якщо доходить до середнього і глибокого карієсу виникає великий ризик ураження пульпи. Її потрібно видаляти, свердлити зуб і пломбувати канали.
Не варто думати, що ваша дитина вчасно повідомить, що у нього щось не так із зубами. Зазвичай діти не звертають увагу, до тих пір, поки сильно не заболить. Тому батькам завжди потрібно бути пильними. Дитяча стоматологія в першу чергу повинна стати місцем регулярних перевірок та профілактики, і тільки потім - для лікування.
   Нещодавно, ще до карантину, бібліотекар Наталія Колесникова разом з маленькими дітьми, користувачами бібліотеки 13 та Степаном (лялькою, яка всюди супроводжує різні заходи для малечі) відвідали стоматологічну клініку для ознайомлення (в ігровій формі, наглядно) з методами профілактики, лікування захворювань зубів та для послаблення бар'єру страху між маленькими пацієнтами та стоматологом. Можливо наш відеоролик стане комусь у пригоді. Адже зубки теж хочуть бути здоровими.


Немає коментарів:

Дописати коментар