вівторок, 2 червня 2020 р.

Казки Івана Франка


   Чимало прекрасних казок для дітей написав видатний український письменник Іван Якович Франко.
 Неоціненним залишається внесок Івана Франка в українську літературу. Для дітей письменник написав багато цікавих казок, які об'єднав у збірку і видав наприкінці XIX ст. під назвою «Коли ще звірі говорили». На думку І. Франка, казки «заставляють дітей сміятися й думати, розбуджують їхню цікавість та увагу до явищ природи». До збірки «Коли ще звірі говорили» увійшла й казка «Фарбований Лис».
   Іван Франко написав дуже багато поетичних, прозових, драматичних творів, літературознавчих досліджень, які зібрано у 50-ти томах. Однак чи не найулюбленішим його героєм був хлопчик Мирон — персонаж оповідань «У кузні», «Малий Мирон», «Олівець», «Під оборогом».

І. Франко "Три міхи хитрощів та інші казки".


  Що допомагає виховувати малюка? Звичайно, казки! Надзвичайні пригоди улюблених казкових героїв, чарівні перетворення і всеперемагаюча сила добра захоплюють дитячу уяву. Саме такі, захоплюючі казки створив для дітей видатний український письменник Іван Франко. Він писав казки про тварин, але, звісно, мав на увазі людей.
 Автор не тільки оповідає про цікаве, але й прагне, щоб маленький читач замислився над тим, як слід жити на світі. Жити по правді, не брехати, не лінитися і не-чинити нікому зла. Пориньте у часи, коли звірі ще говорили, і повного мірою насолодіться дивом української казки.

І. Франко "Фарбований лис та інші казки".


 Чому діти так люблять казки? Напевне, тому, що вони захоплюють малечу своїм чарівним світом, незвичайними героями і невмирущою вірою в перемогу добра. 
 Автор не тільки розважає своїх маленьких читачів, але й ненав’язливо, непомітно повчає їх. Герої казок Івана Франка — тварини, що живуть і діють майже як люди. Але за вигадкою письменника криється справжня життєва правда. І полягає вона в тому, щоб жити чесно, не кривдити слабких, поважати старих — узагалі не чинити зла. Пориньте у часи, коли звірі ще говорили, і повного мірою насолодіться дивом української казки.


Немає коментарів:

Дописати коментар