вівторок, 30 квітня 2024 р.

Фестиваль на ВДНГ "Книжкова країна"

🙋🎊📕📗📘 Як і уся бібліотечно-книжково-читаюча спільнота бібліотека для дорослих №13 відвідала величезний книжковий ярмарок - Фестиваль на ВДНГ "Книжкова країна".

❤️Неймовірні враження. Чудові відчуття. Всюди звучить рідна українська мова. Досвідчені читачі і новачки потопають у морі новинок та хітів від українських книговидавців.

👍🤗Кожний з чотирьох насичених днів пропонував для поціновувачів книги та читання, гостей фестивалю силу-силенну різножанрових подій, цікавих локацій та івентів: презентації книжок, авторські зустрічі з письменниками та блогерами, музичні читання, книжкові і бізнес-стендапи, професійні дискусії для бібліотечних фахівців та форум зі змістовними лекціями для молодих спеціалістів, різноманітні майстер-класи, інтерактивні ігри та ще безліч захоплюючого.

💯💥Беззаперечно, це - подія для книги і для тих, хто її любить.



субота, 27 квітня 2024 р.

Свято танцю «Танець, в котрім зліт душі»

Напередодні Міжнародного дня танцю бібліотека для дорослих №13 провела справжнє свято "Танець, в котрім зліт душі" з майстер-класом із хореографічного вивчення видів, стилів, технік та елементів танцювального мистецтва  для вихованців ЗДО №51. Бібліотекарі ознайомили діток з поняттям «танець», його різновидами, поговорили про притаманність та особливості танців різних народів. Зупинилися детальніше на українських народних танцях. Визначили які речі необхідні для здійснення танцю. Дітлахи відгадували загадки на тему музичних інструментів. Для розминки пограли в різноманітні дитячі танцювальні ігри. Маленькі танцюристи з атласними стрічками патріотичних кольорів і об'ємними квітами в руках, вивчивши рухи, з великим бажанням відтворили чудовий український танок під мелодійний супровід. 

Такі естетичні заходи розширюють кругозір - уявлення про різноманітність і особливості танцювального жанру, виховують любов до рідного краю, народного танцю. Сприяють розвитку потягу до прекрасного, творчих здібностей, зорових та слухових відчуттів, логічного мислення, пам'яті, уваги, фізичної сили, вихованню естетичного смаку. А також дарують радість, неабияк піднімають настрій, дають волю емоціям та злету душі, адже за рухами тіла ховаються справжні рухи внутрішньої енергії, дитяча безпосередність та щирість.






пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

«Чорнобиль – біль і скорбота України»

Чорнобильська катастрофа — це серйозна екологічно-соціальна подія, що сталася внаслідок вибуху та подальшого руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Ця станція розташована на території України, тодішньої Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, що призвело до повного знищення реактора та викиду значної кількості радіоактивних речовин у навколишнє середовище. Цей викид порівнюють з потужністю 300 атомних бомб, скинутих на Хіросіму. 

Чорнобильська аварія вважається найбільшою подією в історії ядерної енергетики до аварії на АЕС "Фукусіма-1" як за кількістю жертв і постраждалих, так і за економічними збитками. Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над значною частиною світу, забруднюючи території СРСР, Європи та США. Близько 200 000 людей були евакуйовані з районів, забруднених радіацією.

Після аварії влада спочатку намагалася замовчувати масштаби трагедії, проте після з'явлення повідомлень про радіаційні забруднення в інших країнах, таких як Швеція, почалася евакуація населення з забруднених районів. Близько 130 000 жителів Київської області були евакуйовані, а понад 600 000 людей отримали радіаційне опромінення, переважно ліквідатори аварії. Навколо Чорнобильської АЕС була створена 30-кілометрова зона відчуження. Підходи до розуміння причин аварії і її наслідків різняться, і до цього дня існує розбіжність в інтерпретації події.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала книжково-ілюстративну виставку «Чорнобиль – біль і скорбота України» до дня Чорнобильської трагедії, щоб детальніше ознайомитися з подіями цієї катастрофи. 
 
Баран В. К., Даниленко В. М. Україна в умовах системної кризи (1946 - 1980-і рр.) - К., Видавничий дім «Альтернативи», 1999. - 304 с. Тема розкрита на сторінках 250 - 255.

Даєн Л. А. Чорнобиль - трава гірка: Док. повість: Для серед. та шк. віку/Худож. оформл Ю. С. Ботнара. - К.: Веселка, 1988. - 176.: іл.

Енциклопедія історії України: У 10 т. / Редкол.: Смолій В. А(голова) та ін. - К. : Наук. думка, 2013. Тема розкрита на сторінках 561 - 564.

Історія України. В. Ф. Верстюк, О. В. Гарань, О. І. Гуржій та ін.; під ред. Смолія В. А. - К., «Альтернативи», 2002. - 472 с. Іл. Тема розкрита на сторінці 386.

Петровський В. В., Радченко Л. О., Семенко В. І. Історія України: Неупереджений погляд: Факти. Міфи. Коментарі / В. В. Петровський, Л. О. Радченко, В. І. Семенко. - Вид. 2-ге, випр. та доп. - Х.: ВД «Школа», 2008. - 608., [18] арк. іл. Тема розкрита на сторінках 483 - 485.

«Витончене мистецтво декупажу»

У бібліотеці для дорослих №13 відбулося чергове заняття жіночого клубу рукоділля "Відрада", на якому майстрині продовжували цікаву і корисну мандрівку у світ технологій - оздоблювали предмети у техніці декупажу. Щоб отримати неповторний виріб, не обов’язково володіти певними навичками – досить виділити трохи часу для творчості. Такий вид мистецтва приносить не тільки неабияке задоволення від самого процесу, а й очевидну користь від результату, а також відволікає, врівноважує та заспокоює.    





середа, 24 квітня 2024 р.

«Нові перлини бібліотеки»

Нові книги, які надходять до бібліотеки, приносять велике задоволення і радість. Це безмежний світ любові як бібліотекарів так і читачів. Адже кожна нова книга – це нова зустріч, нове знайомство, нова яскрава подія.

Щойно бібліотека для дорослих №13 отримала книги різних жанрів. Для дітей та підлітків - казки, пригодницькі твори, фантастичні історії, а для дорослих читачів та юнацтва - твори сучасних українських авторів, зарубіжні переклади, детективи, документальні, історичні та пізнавальні видання. Сучасна українська література, як цілісна складова вітчизняної культури, відіграє важливу роль у вдосконаленні інтелектуального, естетичного, духовного, морально-етичного стану українського суспільства. А урізноманітнення фонду бібліотеки сприяє читацькій активності населення. Запрошуємо читачів до бібліотеки. Новинки чекають на вас.

Патріотична пісня у клубі "Надія"

У бібліотеці для дорослих №13 відбулося чергове заняття клубу пісні "Надія", на якому виконувались патріотичні пісні, що супроводжують нас у боротьбі на всіх етапах української історії, стверджують у дорослих і виховують у молоді національну свідомість та патріотичні почуття. Такий вид мистецтва під час війни заспокоює людину, відвертає від тяжких думок, задає настрій, мотивує та спонукає до дій, дає поштовх до боротьби, не тільки фізичної, а й внутрішньої. Ці пісні рятують людей від поганих емоцій, мобілізують, надихають та употужнюють незмінну істину: Україна обов’язково переможе.

   

понеділок, 22 квітня 2024 р.

«Чисте довкілля - чисте сумління»

Цими вихідними колектив бібліотеки для дорослих №13 прикладом згуртованості та відповідального ставлення до навколишнього середовища провів екологічний захід - екотолоку "Чисте довкілля - чисте сумління" до Дня довкілля. З чудовим настроєм та вмотивовані майбутнім результатом бібліотекарі мили, замітали, сапали та згрібали, тобто приводили до бездоганного ладу свою бібліотечно-прибудинкову територію. Адже жити хочеться в чистоті. Такі заходи дуже важливі у формуванні екологічної культури населення та спонукають кожного до банальних кроків у збереженні навколишнього середовища: не лінуватись сортувати відходи, викинути сміття саме у смітник, а не будь-де, використовувати у побуті екотару та раціонально споживати природні ресурси. Бо довкілля необхідно неабияк берегти як для себе так і для майбутніх поколінь.



     


 

пʼятниця, 19 квітня 2024 р.

«Мистецтво декупажу: кракелюр»

У бібліотеці для дорослих №13 відбулося чергове заняття жіночого клубу рукоділля "Відрада", на якому майстрині продовжували ознайомлюватись з ускладненим видом декупажу кракелюр – технікою штучного зістарення поверхонь, яка призначена для надання речам ефекта старовини та створення предмета в певній стилістиці, огортаючи його шармом і своєрідним стилем. Цей вид мистецтва неабияк надихає та приносить естетичне задоволення. Така «хоббітерапія» хоч і забирає багато часу, проте дає чимало користі, благотворно впливаючи як на фізичне, так і на психічне здоров’я. 



четвер, 18 квітня 2024 р.

Майстер-клас «Ми - маленькі пішоходи»

Бібліотека для дорослих №13 провела повчальну зустріч "Ми - маленькі пішоходи" з подальшим закріпленням матеріалу - виготовленням ліхтариків кольору сигналів світлофору на майстер-класі для учнів 3 класу школи 174 в рамках Глобального тижня безпечного дорожнього руху ООН. Під час обговорення важливої теми діти отримали належні знання, які необхідні, щоб уникнути небезпеки, перетинаючи проїжджу частину вулиці. Молодші учасники вуличного руху, завдячуючи бібліотекарю, добре усвідомили, що кращим способом зберегти своє  життя на дорогах  є не тільки знати, а й дотримуватися правил дорожнього руху.






«Культурна спадщина України»

День пам'яток історії та культури - це особливе свято, що відзначається для вшанування та збереження історичних та культурних пам'яток. Цей день, який часто також називають Міжнародним днем монументів і пам'яток, святкується 18 квітня кожного року.

Головна мета цього дня - залучити увагу громадськості до важливості збереження та відновлення історичних та культурних об'єктів. Пам'ятки історії та культури, будучи свідками минулих епох і відображенням культурної спадщини різних народів, потребують особливого захисту та дбайливого ставлення з боку суспільства.

У цей день проводяться різноманітні заходи, такі як екскурсії до пам'яток, відкриття нових музейних експозицій, виставки мистецтва, лекції та семінари про історію та культуру. Також активно ведуться реставраційні роботи, спрямовані на відновлення пам'яток, що перебувають у занедбаному стані.

Цей день нагадує нам про те, що наша культурна спадщина - це важливий ресурс, який слід берегти і передавати майбутнім поколінням. Розуміння та вдячність за історичні та культурні цінності допомагають утверджувати нашу ідентичність і підтримувати культурний розвиток суспільства.

До дня пам’яток історії та культури бібліотека підготувала цікавий кросворд «Культурна спадщина України»

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Пісенні активності "Українська весна" у парку "Відрадний"

 🌞☘️🤗 Прийшло тепло - бібліотекарі "йдуть в люди". Весна - це чудова пора для бібліотекарів розширити коло своїх відвідувачів. Тож, 13 квітня бібліотека  для дорослих №13 разом з фольклорно-етнографічним гуртом "Різнобарв'я" зі складу хору "Гомін" провели пісенні активності "Українська весна" на свіжому повітрі - вийшли у парк Відрадний з піснями та весняними іграми.

👩‍👩‍👦👩‍👩‍👧‍👧🌿 Люди, які відпочивали в цей день у парку, залюбки послухали українські народні пісні, патріотичні, про нашу державу - Україну, доблесних її захисників, також пісні, присвячені Дню пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи, пісенні твори на слова Тараса Шевченка та Лесі Українки.

📚🎶 Бібліотекарі допомогли учасницям гурту організувати веснянки з іграми для діток і з підтанцьовуваннями, гаївки, які є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів та в яких відтворюється світогляд народу, його морально-етичні і естетичні цінності, багатовіковий досвід виховання підростаючих поколінь у дусі високої духовності та моралі. 

💛💙 Метою заходу було об'єднати присутніх навколо українських обрядів та звичаїв, мотивувати, викликати патріотичні почуття та прояви активних позитивних дій, допомоги нашій країні у нелегкий час. Адже пісня – це генетичний код нашої нації. Вона відволікає від негараздів, заспокоює і разом з тим бадьорить, спрямовує, допомагає жити та підтримує.