25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками має на меті підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу. Його окремою ціллю є підкреслення факту, що розмах та істинна природа проблеми часто є прихованими, замовчуваними, табуйованими.
Насильство проти жінок одночасно є як причиною так і наслідком гендерної нерівності. Це широко розповсюджене та поширене порушення реалізації прав людини, головна перешкода на шляху досягнення гендерної рівності.
Жінки у всьому світі зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства. Найчастіше, боротьба з цим – це рух по колу. Після умовного «примирення» з кривдником, він у більшості випадках повертається до насильства знову. До того ж масштаби можуть бути більш небезпечними. І не кожна жінка здатна розірвати це коло.
Тож важливо кожному і кожній усвідомити - про проблему не треба мовчати. Жертвам варто звертатися за допомогою до поліції та інших компетентних органів. Кривдник має бути покараний.
А завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, - вселити в них надію, що вихід є.
Подолання проблем ґендерного насильства є серйозним викликом для українського суспільства. До цієї теми необхідно звертати увагу всіх верств населення, щоб сформувати в суспільстві непримиренне ставлення до цього явища.
З метою привернення уваги громадськості до проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків бібліотека №13 провела майстер-клас "Світ в помаранчевому кольорі" (офіційний колір протидії домашньому насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє) для 9, 10 класів СЗОШ №174 в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками.
Діти дізнались про історію започаткування, відзначення події, про основні види насильства та способи вирішення цієї проблеми. Та на майстер-класі з паперопластики створили вільну, незалежну жінку-Україну у вбранні із серветок патріотичних кольорів, яка в руках несе помаранчеве серце, що символізує світле майбутнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар