Заключним святом літнього циклу є Спас. Він святкується 14-го, 19-го та 29-го серпня. Це одне з найбільших хліборобських свят, його ще називали "Святом врожаю".
Перший Спас - Маковія (медово-маковий Спас). У цей день освячують квіти, як символ красивого і корисного, а також плоди найяскравішої і найсильнішої з квіток - маківки. За легендою квітка маку оберігала дівочу красу та силу колоса в полі. Медовим його називають тому, що вулики до того часу наповнюються медом і традиційно пасічники починали медозбір.
Другий Спас - це свято овочів та фруктів. У цей день ми віддаємо шану вічній щедрості природи. Милують око, приваблюють погляд червонобокі яблука. Та їсти їх не можна, поки, за давніми віруваннями, їх не посвятять у церкві. Тому це свято ще назвали Спас яблучний.
Третій Спас - Хлібний, Горіховий. Має прадавні дохристиянські корені. Слідує за Першим і Другим Спасами. До Третього Спасу, як правило, закінчували жнива, і на це свято наші бабусі пекли пироги з борошна нового врожаю. Тому і називають цей Спас Хлібним. А інша назва - Горіховий - пов'язана з початком масового збору горіхів, які на цей час саме достигають.
З метою поглиблення уявлення про традиційне святкування трьох серпневих Спасів, закріплення знаннь про пов’язані з цими днями звичаями, прикметами бібліотека №13 пропонує пройти пізнавальну вікторину та дізнатися багато цікавого про ці свята.
Немає коментарів:
Дописати коментар