четвер, 29 червня 2023 р.

Заняття клубу "Лада" бібліотеки №13.

На сьогоднішньому занятті жіночого клубу "Лада" бібліотеки №13 ми продовжили займатися вишивкою шовковими стрічками. 

Що для цього необхідно? Тканина повинна бути досить міцною, щоб вишивка не провисала. З іншого боку, голка через цю тканину повинна проходити досить легко. Вважається, що добре підходить для вишивання стрічками габардин – натуральний матеріал з певного сорту вовни – мериносу. Новачкам краще вибрати звичайну канву – бавовняну або лляну. У роботі також використовуються голки, нитки, ножиці, фарби для тканини і шовку на основі акрилу. Знадобляться маркери або інше приладдя для переносу малюнка на тканину чи готові схеми. Для прикраси вишивки можуть використовуватися стрази, намистини, мережива та інші декоративні елементи.

Традиційно для вишивання використовують шовкові або атласні стрічки, шириною від 3 до 12 мм. Вони бувають різних кольорів та відтінків, мають характерний блиск. Такі стрічки цупкі та малорозтяжні. Перед вишиванням рекомендується перевірити стрічки на стійкість кольору – випрати їх або пропрасувати через вологу тканину. Для роботи краще використовувати стрічки не довше 50 см, щоб вони не скручувались та не ускладнювали процес вишивання.

Особливість цієї техніки вишивки в тому, що вона додає малюнку об’ємність. Вивчивши різні види швів, ви без зусиль зможете їх повторити і створити своїми руками незвичайно гарні речі. Окрім цього у вас з’являється можливість додати готовим виробам неповторний індивідуальний вигляд, прикрасивши сукню чи капелюшок або створивши вишиту картину своїми руками.

Ось подивіться, які поробочки вміють створювати наші рукодільниці!     



                     

                     

вівторок, 27 червня 2023 р.

Віктор Гунішев "Мандрівка в минуле рідного Києва".

Всім відомо, без минулого немає майбутнього. Наша історія - це наша душа. А для молодого покоління - це радість пізнання і цікавість.

Як жили кияни в період 50-60-х років минулого століття? Які були умови побуту, проживання в комунальних квартирах, особливості прання та приготування їжі? Яким чином можна було поспілкуватись з друзями, не відвідавши кафе?

Про все це, згадуючи різні випадки й події, анекдоти, ділячись враженнями про історії, повідав у своїй книзі "Мандрівка в минуле рідного Києва (50-60-ті роки ХХ століття) киянин Віктор Гунішев. Який у минулому працював на різних посадах у карному розшуку нашої столиці. А вийшовши у відставку, займається громадською і практичною діяльністю, спрямованою на безпеку особисті та суспільства. 

Автор ділиться враженнями про історії, які сталися в той період з ним та навколо нього в соціумі рідного міста та сподівається, що книга буде цікава не тільки старшому поколінню, але й київській молоді.

Ми мали унікальну можливість зустрітися з Віктором Володимировичем в дні бурхливого життя Книжкового Арсеналу, придбати це видання  та отримати автограф від літератора для наших читачів з найкращими побажаннями.



Суверенна, незалежна, правова.

День Конституції України - державне свято, яке щорічно відзначається 28 червня на честь ухвалення Конституції незалежної Батьківщини, яка набула чинності з дня її прийняття та закріпила правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

Конституція України є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. Вона увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.

З метою формування правової культури, громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України, поширення знань про історію конституціоналізму, засвідчення визначної ролі Конституції України в утвердженні правової держави бібліотека №13 підготувала книжково-інформаційний огляд "Суверенна, незалежна, правова" до Дня Конституції України.    


Історія української Конституції. – Київ: Право, 1997. – 443 с.

У книзі зібрано та проаналізовано конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодні. Переконливо доводиться, що Конституцію Пилипа Орлика, "Начерки конституції" Георгія Андрузького, Основний закон "Самостійної України", Конституцію УНР, Конституцію Отто Ейхельмана, Конституцію України 1996 року єднає ідея демократичної незалежної України. Вивчення історії створення та прийняття конституційних документів, а також розв'язання в них проблем форми правління та устрою держави, місця особистості, нації, суспільства в системі етичних цінностей стане в нагоді в процесі пошуків шляхів розбудови України. Для вчителів, науковців, політиків, усіх читачів, які поглиблено вивчають українську історію.

Конституційні акти України 1917-1920 рр. Невідомі конституції України. - К.: Філософська і соціологічна думка, 1992. - 272 с.

Недосліджена царина української історії початку XX сторіччя подана під кутом зору становлення національної державності. Йдеться зокрема про правовий аспект, актуальність якого сьогодні очевидна. Читачеві пропонується архівний матеріал, що стосується конституційної нормотворчості в період 1917 - 1920 років, з коментарями фахівців - істориків і правознавців. До книги увійшли хронологічний покажчик імен видатних діячів того буремного часу, а також фотоілюстрації, які здебільшого публікуються вперше. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.

Конституція незалежної України. - К.: Право, 1995. 

Українська Правнича Фундація видає матеріали, що відбивають перебіг та зміст новітнього конституційного процесу в Україні, розпочатого проголошенням державного суверенітету України в 1990 році, і який завершується прийняттям нової Конституції України як незалежної демократичної держави.

Перша Конституція України гетьмана Пилипа Орлика. 1710 рік. - К.: Веселка, 1994. - 76 с. 

І дітям, і дорослим - усім, хто любить рідну землю й цікавиться її історією, треба прочитати цю книжку - першу Конституцію України, укладену ще 1710 року. Текст перекладено з латинської мови. В мові перекладу використано елементи стилістики публікацистичних творів XVIII ст. 300 років тому гетьман Пилип Орлик підписав документ "Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького". Потім Основний Закон затвердили на зборах козацтва біля містечка Бендери у Молдові.  Українська Конституція стала першою у світі, що розділила владу на три гілки: законодавчу, виконавчу та судову. Конституція Орлика засвідчує давні демократичні традиції українців - цей документ з'явився на 77 років раніше за американський Основний Закон і на 81 рік раніше за польську Конституцію.

Чехович С. Конституція України. – К.: Ліра-К, 2005. – 96 с.

Пропоноване видання укладене з урахуванням багаторічної практики Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України.

Новенькі дитячі книжечки із Книжкового арсеналу.

Любі малята, якщо ви шукаєте чим зайнятися у літню спеку, то приходьте до нас, до бібліотеки №13. Або у будь-яку з бібліотек Солом'янки.

Ми для вас приготували свіженькі, новенькі та цікавезні книжечки із самісінького Книжкового арсеналу - святкового фестивалю книжки.    

Ми на вас завжди чекаємо.

                                   



субота, 24 червня 2023 р.

Книжковий Арсенал 2023.

От коли б не розізлила🤬 відсутність "Лебединого озера"🦢🦢🦢🦢 на каналах телебачення, можливо цей допис почався інакше. Але. Ми всі свідомі. Знаємо з ким маємо справу. Тому у нас все добре.👍

Поясню. Нещодавно в коментарях нам закинули: "Ви, Солом’янці, могли би бути скромнішими". Так хотілося відповісти: "Заздрість🥶 - не краще почуття". (Але ми виховано-стримані.) А ви прийдіть до нас. Пориньте в наш колективно-охочий синевир🌊 завзятості💪 та бажання, прагнення і стремління. Це - наше життя☘️. Наш, даруйте, діагноз. Керівник у нас авангардно-креативний такий🐝. І ми - навколо нього🐜.

І отоді вже вам будуть сипатись коментарі про ту "скромність".

Я, згадуючи передісторію відвідування  Мистецького арсеналу нашою красунею-колегою з бібліотеки ім. О. Довженка Юлечкою з донею про мрію-казку бібліотеку у метро, їхала з шаленого книжкового свята✨ у міському транспорті на роботу, адже наша 13-та у суботу працює для любих користувачів, і мене у прямому сенсі розпирало чим швидше повідати тим, у кого не було можливості там побувати, про цю неймовірну атмосферу🎊, про шквал емоцій, про настрій "КНИГА"📚, про шалене почуття причетності до залюбленості у свою справу, про можливість доторкнутися до нових, які ароматять свіженькою поліграфічною фарбою🎨, видань, а у них - вир мрій, неабияка праця і втілення думок авторів, про легкість спілкування з видавцями, працівниками книгарень і, взагалі, про все-все-все.

⏱️Цілих два роки чекали цієї події, цього свіжого ковтка повітря. Гул і гам, ніби у вулику🐝. Масовість. Дорослі з дітками👨‍👩‍👧‍👧. Море поціновувачів книжки у поважному віці🤶. Всі читають📔📕📗. Українською🇺🇦. Наших українських письменників. І не тільки. Але українською. Це не може не тішити. У наш час війни💣🚀. Цей нескінченний плин відвідувачів виставки не може залишити нас байдужими. Це привертає увагу і щасливить.🤗

📣Книгарні. Їх різнобарв'я і неабияка колекція вибору.

🌞Вас привітно зустріне найстаріша книгарня Києва

"Сяйво книги", незалежна Книгарня Сенс, справжня інді-книгарня Книжковий Лев, Музейна крамниця Довженко - Центру та гостинна Книгарня - кав' ярня "ZAKAPELOK".

👍Упізнаваність літератури, яку маємо на полицях своєї бібліотеки.📙📘📗 З. Мензатюк, С. Талан, М. Кідрук, С. Жадан, Ю. Андрухович, О. Забужко, Ю. Винничук, Л.Подерев'янський, Л.Дереш та інші.

🌈Різноманітність представленого за широким  напрямком асортименту: найкращий книжковий дизайн, художня література, нонфікшн, книжки для підлітків, комікси і графічна проза, книжки про російсько-українську війну та ін.

А іще приваблюють видання нового молодого☘️ покоління авторів таких як В. Валлє, Н. Романовська, Д. Носенко, О. Пінчук, І. Гутен, В. Запека, О. Вовк, М. Артеменко, О. Михед, А. ROSS, Ю. Сливка, Н. Грущинська, С. Ославська... 

Коли поринаєш у цей захопливий світ книги, немов у азарну гру♥️♦️, затягне, віддаси останнє аби лише мати у своїй бібліотеці ВСЕ.

🤗І придбали, і отримали, що дуже приємно, подарунки від люб'язних книжкових крамниць. Маємо блокноти, закладинки до книжок та наліпки (відомі місця та символи нашої столиці). Буде що презентувати нашим найменшим користувачам. 🎁

😊💗Тому, любі поціновувачі! Щиро запрошуємо, маєте завтра іще один, останній, день для відвідин🕘, купуйте. А що не встигнете - ласкаво просимо🤗 до Бібліотек Солом'янки. Кожна з них придбала для вас найцікавіше та найсучасніше. 

🎙️Неабияк заманюють атмосферні традиційні локації висвітлення актуальних подій книжково-сьогоденного життя.

🎤Це - дискусія "Women's voices, Розповідь-сповідь звільнених бранок про російський полон"  про досвід цивільних жінок, які були в неволі. (Аудиторія плескала стоячи).

 🎤Це - і про добірку текстів та про цензуру українських книжок, на прикладі неповторної особистості С. Кирилюк та митця модерністського покоління початку ХХ століття Ю. Яновського (за чиє цікаве відтворення тексту " Майстер корабля" і ще серії видань взялася фахівець української літератури, куратор «Vivat класика» літературознавиця Ярина Цимбал).

🎤Це - і про війну та взаємодію влади і суспільства. Та багато іншого. Але що напрочуд сподобалось - виклад теми з сурдопереводом! Все передбачили організатори.

📕Нам пощастило придбати й екземпляр "Мандрівка в минуле рідного Києва" з автографом🖋️ автора В. Гунішева, з яким неодмінно згодом організуємо презентації інших його творів у бібліотеці для наших читачів.

🙏А іще, на завершення, маємо неабияке задоволення від можливості залишити на пам'ять мить зустрічі з  українським православним церковним діячем, архієреєм, Патріархом Української православної церкви Київського патріархату у 1995–2018 роках, Патріархом Київський і всієї Руси-України,  почесним патріархом Православної церкви України, Героєм України Святійшим Філаретом. Це добрий знак. І державного культурного розвитку, і процвітання українського книговидання, і популяризації української книги та читання, необхідності бібліотечної справи.📚

А також благословення на Перемогу! Таку читаючу націю не можливо збороти.

💙💛Слава Україні! Героям Слава! За можливість ввімкнути святковий настрій КНИГА.📚

                     
















пʼятниця, 23 червня 2023 р.

Наркоманія – в перекладі «заціпеніння» й «манія».

26 червня - Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками. Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, викликає в малих дозах ейфорію, у великих - наркотичний сон. Стан залежності від наркотиків характеризується трьома факторами: непереборним бажанням продовжувати прийом наркотиків, потребою поступово збільшувати дозу, залежністю психічного, а іноді і фізичного характеру від впливу наркотиків. 

Люди, які вживають наркотики, значно більше, ніж інші, ризикують отримати ВІЛ-інфекцію, оскільки вірус може передаватися через кров (при використанні одного шприца для ін’єкцій декількома людьми), а наркотики призводять до втрати контролю над поведінкою, адже вони сильно впливають на роботу головного мозку, нервову систему і разом з цим – на самоконтроль.  

7 грудня 1987 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 26 червня відзначатимуть Всесвітній день боротьби з наркоманією. Поштовхом для цього став виступ Генерального секретаря на Міжнародному семінарі по боротьбі з наркоманією. Учасники ООН поставили за мету створити незалежне від вживання наркотиків суспільство і в той же день склали план майбутніх заходів по боротьбі з наркоманією. 

Кількість наркоманів зростає в усьому світі. Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула ознак епідемії. За офіційними даними в Україні зареєстровано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

За даними МВС, на сьогоднішній день в Україні офіційно налічується близько 500 тис. наркоманів, з них 171,6 тис. вживають наркотики регулярно. При цьому близько 5 тис. наркозалежних не досягнули 18 років. Найбільш уражена наркоманією Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька області, Автономна Республіка Крим і Київ. Але реальна кількість наркоманів, на думку експертів, може бути в 10 разів вище.

Кожного року наркозалежні особи та особи, що перебувають у стані наркотичного сп’яніння, скоюють понад 10 тисяч злочинів, серед яких вбивства, розбійні напади, пограбування, крадіжки. Кожної доби від наркоманії помирають близько 20 осіб.

Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом сприяє ознайомленню громадськості з серйозною проблемою нашого часу - проблемою наркоманії. Завдяки спільним зусиллям можна досягти позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми сучасності. Єдиний спосіб протистояти наркоманії - сильна і гнучка система профілактики поширення наркоманії та соціальної реабілітації людей, що вживали наркотики.

Бібліотека №13 підготувала поличку-вирок "Наркоманія – в перекладі «заціпеніння» й «манія»" до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом.       


Горащук В. Валеологія. - К.: Генеза, 1998. - 144 с.

Посібник "Валеологія" ознайомлює учнів з основами теорії та практики культури здоров'я, основами здорового способу життя.
Тема "Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками" розкрита на 114 с. 

Максимова, Н. Безпека життєдіяльності: соціально-психологічні аспекти алкоголізму та наркоманії. – К.: Либідь, 2006. – 328 с.

Розкриваються причини і сутність залеження людини від психотропних речовин, процес його виникнення та форми прояву. Встановлюються закономірності особистісної схильності до алкоголізму та наркоманії. Описуються критерії виявлення осіб, які становлять "групу ризику" адиктивної поведінки. Надано рекомендації щодо соціально-психологічної допомоги дітям із алкогольно залежних сімей.
Тема "Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками" розкрита на 88 с.

Мойсак О. Основи медичних знань і охорони здоров’я. – К.:  Арістей, 2004. - 592 с.

У посібнику висвітлені особливості розвитку організму людини та основні захворювання. Подано основи мікробіології, епідеміології, дезинфекційної справи. Подані відомості про невідкладну допомогу при нещасних випадках та невідкладних станах.
Тема "Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками" розкрита на 534 с.

Юнак, В. Наркоманія – дорога в безодню. – К.: Здоров’я, 2001. – 160 с.

У книзі описано історію виникнення та розповсюдження наркоманії, її клінічні прояви, ускладнення, соціальний портрет наркоманів. Наведено сучасні методи лікування та реабілітації хворих на наркоманію. Відзначено тісний зв’язок наркоманії зі СНІДом.

четвер, 22 червня 2023 р.

Заняття клубу "Лада" бібліотеки №13.

Сьогоднішнє заняття клубу "Лада" бібліотеки №13 було присвячене одному із видів рукоділля - вишивці шовковими стрічками. Насамперед, це дуже цікаве заняття. З кожним новим стібком можна бачити, як на твоїх очах створюється справжній шедевр: чарівний і неповторний. Як приємно своїми руками вишивати картини з польовими квітами і формувати прекрасні букети. 

Вишивка стрічками – відносно молода техніка, якій менше 300 років. Технічно, нарізаними по косій шматками тканини вишивали ще в стародавньому Китаї, а потім – в Японії, проте це не зовсім те саме. Батьківщина вишивки стрічками – Франція. Перші стрічки тут виготовляли також розрізаючи тканину по діагоналі на вузькі смужки. Проте стати матеріалом для вишивки шовкова стрічка змогла тільки через багато століть, коли досить розвинулося її промислове виробництво: спочатку – в Італії, а потім і у Франції.

До початку 18 століття вишивка стрічками була привілеєм виключно дворянства. Спочатку її використовували для прикраси вбрання і взуття, потім в інтер'єрі приміщень. Вишуканими стрічковими квітами прикрашали штори, покривала, оббивку меблів, диванні подушки.

Зараз вишивка стрічками стала надзвичайно популярна. Це – справжнє задоволення, захоплююче хобі, доступне всім бажаючим. Більш того вишивати можна на чому завгодно. Тканина для вишивки стрічками підійде абсолютно будь-яка, від гіпюру до оксамиту.

Сьогодні вишивка стрічками має широке застосування. У цій техніці створюються картини, вишивкою прикрашають одяг і предмети побуту. Стрічковими візерунками розписують головні убори, сумки, косметички, пояси і навіть взуття. Вишивка стрічками може прикрашати шкатулки, органайзери, мішечки, тощо. Її використовують і для декору суконь та аксесуарів. Для прикраси вишивки можуть використовуватися стрази, намистини, мережива та інші декоративні елементи. 

Пані Наталя, яка достеменно вивчала цей вид мистецтва на курсах, розповіла на занятті які види голок використовують в цьому шитві, які стрічки, які види шва бувають. Та показала на практиці як пришивається до основи листок і з чого почати вишивати квіточку.       







Навіки в пам’яті герої незабуті.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Кожен раз в цей день ми згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, які вигнали ворога з нашої землі та здобули перемогу. У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі брані, кого нацисти замучили в концентраційних таборах. Ми вшановуємо фронтовиків, трудівників тилу, вдів і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу.

22 червня 1941 року о 04:00 ранку німецькі війська атакували кордони СРСР. Так почалася Велика Вітчизняна війна, яка забрала за собою мільйони життів і доль.

Для України період з 1941 по 1945 рік - справжня національна трагедія, а не тільки участь у найкривавішому і масштабному конфлікті XX століття. Включена до складу СРСР, Україна повинна була відстоювати інтереси великої держави, тому чоловіки-українці призивалися в радянську армію і перебували в УПА, захищаючи свою країну від загарбників.

Українське населення перенесло стільки горя, скільки не можна описати словами: спалення сіл і цілих міст, голокост, голод, розстріли мирного населення. І це далеко не повний список звірств, яким піддавався український народ. Загальні втрати України склали 8-10 млн осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію росії.

Страждали українці не тільки на передовій - в зруйнованих селах і містах залишалися жінки з дітьми, молоді дівчата, немічні бабусі, які змушені були самостійно справлятися з усіма тяготами і страшними наслідками окупації ворогом рідної землі.

День пам'яті і скорботи - чергове нагадування тим, хто нині живе на Землі про те, як нещадна і жорстока війна, і чому нам варто вчитися на помилках минулих поколінь. Українці протягом десятиліть пам’ятали про жахливі наслідки війни, вшановують подвиг та пам’ять всіх жертв Другої світової війни. Переживши з великими втратами війну вони ніколи не хотіли її повторення.

Нажаль сучасний російський режим вирішив повторити шлях гітлерівської Німеччини. Понад вісім років тому, всупереч всім міжнародним домовленостям, російська влада анексувала Крим та тимчасово окупувала частину територій Донецької та Луганської областей. Присвоюючи собі перемогу у Другій світовій війні, говорячи про свою виключність, намагаючись нав’язати власний світогляд іншим зруйнувати міжнародну систему безпеки, російська армія 24 лютого 2022 року розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України. Намагаючись повторити успіхи нациських військ російська армія завдала ракетних та авіударів по території всієї України, вторглась частково на територію північних, східних та південних областей України. Однак на заваді стали українці – згуртовані, єдині, готові перемагати, звільняючи свою землю від ворога.

Зараз, як і вісімдесят два роки тому, Україна воює з підступним агресором, але сьогодні це путінська росія. Перемога над нацизмом стала можливою завдяки об’єднанню десятків країн і народів. Задля перемоги над рашизмом навколо України так само об’єдналися країни і мільйони людей у всьому світі.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, сучасної російсько-української війни, борців за незалежність України, жертв нациських таборів та російських окупаційних військ.

Зараз, в період повномасштабної війни з росією, ця дата набула нового, ще більш трагічного, сенсу. У цей день необхідно поставити свічку за всіх тих дочок і синів України, які загинули заради свободи і незалежності нашої держави.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні бібліотека №13 провела день інформування "Навіки в пам’яті герої незабуті".       





вівторок, 20 червня 2023 р.

Заняття клубу пісні "Надія" бібліотеки №13.

Патріотичний настрій нині в душі у кожного українця і українки. Ми прагнемо волі і виборюємо свободу щомиті. Подумки, фізично і плідно. А ми в клубі пісні "Надія" бібліотеки №13 співаємо патріотичні пісні. Про рідну землю, Батьківщину, любов до свого народу. Піднімаємо бойовий дух кожному, хто живе в Україні. Щоб нога чужинської орди назавжди покинула наш край, а ще ліпше - згинула. Бо наша нація волелюбна, сильна і непереможна. Ми на своїй землі. І правда за нами.

"Це мій рідний край" (слова: Вадим Крищенко, музика: Володимир Куртяк), українські народні пісні "Гей, гей, гей, соколи", "Із сиром пироги", "Я козачка твоя" (слова: Надія Галковська, музика: Микола Збарацький) - такі пісні пролунали сьогодні. Бойові, захоплюючі, патріотичні. І трішки з гумором. Ну як же без нього.        









пʼятниця, 16 червня 2023 р.

Ти найкращий в світі тато!

День батька в Україні традиційно святкують у третю неділю червня, як у більшості країн світу. У 2023 році це свято випадає на 18 червня. День батька цього дня святкують у близько 40 країнах світу, таких як: США, Канада, Південна Африканська Республіка (ПАР), Японія, Франція, Швейцарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. 

Це свято поваги та вдячності чоловікам, які піклуються про своїх дітей. У цей день татусі з усього світу отримують привітання, квіти та подарунки.

Свято тата - це той день, коли ми маємо нагоду звернутися з добрими словами до всіх батьків, висловити їм свою вдячність, любов і повагу. Та головне -  не приховувати своїх почуттів, свого захоплення їхньою силою і мужністю, їхніми великими серцями.

З метою сприяння усвідомлення ролі батька у вихованні дітей, розвитку кмітливості, уваги, пам'яті, виховання у дітей любові, поваги та уваги до батьків бібліотека №13 провела онлайн майстер-клас з паперопластики "Ти найкращий в світі тато!" з виготовлення вітальної листівки до Дня батька.