четвер, 4 травня 2023 р.

Квіти на граніті.

Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. 

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору. Та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – населення, яке проживало на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та несвободи, тому сьогодні боремося за мир і волю.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. 

Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам'яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.

Наслідуючи мету відзначення героїзму та мужності переможців над нацизмом у Другій світовій війні, надзвичайно видатного внеску нашого українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам'яті жертв Другої світової війни, а також формування та виховання у молоді національної свідомості, любові до України, почуття патріотизму, національної гідності, шанобливого ставлення до культури українського народу, до старшого покоління, здатності зберегти свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до свого народу, брати участь у розбудові та захисті рідної держави, бібліотека №13 провела патріотичний онлайнмайстер-клас "Квіти на граніті" з паперопластики по виготовленню символу перемоги - маків у кошику.      

Ця квітка є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом - жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

В Україні вперше мак як символ пам’яті офіційно використали в 2014 році до річниці завершення Другої світової війни. Автором графічного зображення є український дизайнер Сергій Мішакін. З одного боку це – квітка польового маку, з іншого – ніби кривавий слід від кулі.           

В українській міфології ця квітка має дуже багато значень. Це символ сонця, нескінченності буття та життєвої скороминущості, пишної дівочої краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. Ця квітка часто згадується в українських народних піснях і думах, особливо козацької доби. А також в українській літературі.


Немає коментарів:

Дописати коментар