Всеукраїнським флешмобом #бібліотекаспільнодія відзначає цьогоріч бібліотечна спільнота на чолі з УБА своє професійне свято - День бібліотек📚💐. Спільно працюємо. Спільно діємо. Спільно перемагаємо🇺🇦.
Щира дяка колезі Марії Шеремет за таку красу - створення чудового макету та за можливість оформлення святкового плакату❤️💙💛
Напередодні професійного свята нас, бібліотечних працівників, прийшли привітати майстрині жіночого клубу "Лада" бібліотеки 13. Як завше, з гарним настроєм та чудовими шедеврами своєї праці. А іще приємно, що на кожному занятті наші "ладушки" діляться та обмінюються досвідом.
81 років тому – 29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду.
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Серед загиблих були і роми. Це не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Бабин Яр, як символ Голокосту і спільна могила жертв нацистського терору, нагадування про жахливий злочин, загальноукраїнське місце пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років, має бути пріоритетним напрямком у вибудовуванні політики національної пам’яті української держави.
До дня пам’яті трагедії у Бабиному Яру бібліотека 13 підготувала виставку-нагадування "Над Бабиним Яром летять журавлі".
Бабин Яр: людина, влада, історія. - Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру і ін. - К.: Зовнішторгвидав, 2004. - 597 с.
У першій книзі багатотомного видання «Бабин Яр: людина, влада, історія» на основі аналізу і синтезу документальних джерел, які вперше вводяться в науковий обіг, публікуються статті, присвячені проблемам локалізації місць розстрілів і поховань під час німецької окупації 1941-1943 рр., А також історії забудови і заселення цієї території. Перша публікація корпус текстових, картографічних і фотодокументів, згрупованих за хронологією і тематикою. Видання забезпечене науково-довідковим апаратом. Для істориків, політологів, краєзнавців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни, Голокосту, України та міста Києва.
Діти Бабиного Яру. - К.: Єврейська рада України, 2008. - 68 с. Книга розповідає про загиблих дітей в Бабиному Яру в ті страшні часи.
Книга пам'яті. Бабин Яр. - К.: Єврейська рада України, 1999. - 300 с. Книга розповідає про історію тих часів, перелік загиблих в Бабиному Яру.
Найман О. Історія євреїв України. - К.: Ін Юре, 2002. - 496 с.
В книзі надані дослідження по двохтисячолітній історії євреїв на території сучасної України до початку Другої світової війни.
Шаповал Ю. Мить історії: 366 мініатюр про людей і події. – К.: Парламентське вид-во, 2019. - 400 с.
Книга "Мить історії: 366 мініатюр про людей і події" відомого українського історика Юрія Шаповала є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Тема " День пам’яті трагедії у Бабиному Яру" розкрита на 295 с.
Ясєв, Г. Пам'ятки війни на карті Києва. - К.: Пошуково-видавниче агенство "Книга Пам'яті України", 2005. - 64 с.
Ілюстративно-меморіальне видання Пам'ятки війни на карті Києва вперше широко висвітлює стан меморіальної діяльності в столиці України та знайомить з пам'ятками Великої Вітчизняної війни, що увічнюють подвиг захисників міста, учасників руху опору окупаційному режимові, трудівників тилу та визволителів від німецько-фашистських загарбників.
Всеукраїнський день бібліотек - свято не тільки бібліотекарів, а й користувачів бібліотек. У нас завжди для них відкриті двері. Ми повсякчас радіємо зустрічам з читачем та активному спілкуванню. Адже є спільні теми і є що запропонувати та показати. Цьогоріч із великим задоволенням проводили передсвяткові екскурсії по бібліотеці. Ми любимо свою роботу. Кожен з нас віддається їй сповна, вносить власні вміння, прагнення зробити свій робочий простір покликанням всього життя. А поки є щось, що дуже любимо, доти можемо зватися людьми. Любов - то наша найбільша зброя, і ми її пронесемо крізь всі випробування, з нею будемо зустрічати перемогу й відбудовувати нашу Україну!
Наша українська пісня підносить і підбадьорує, піднімає патріотичний дух і настрій, вселяє сподівання на світло, радість, майбутнє і звичайно перемогу. Адже, перш за все, наш народ, мужні воїни захищають свою землю - нашу Батьківщину, мову та культуру. А рідна пісня гармонійно уособлює в собі все перелічене. Про це говоримо в клубі пісні "Надія" бібліотеки. Про це й співаємо.
Європейський день мов - свято, що відзначається 26 вересня. Основна мета - заохочення вивчення мов як у школах, так протягом усього життя людини. Свято встановлено 6 грудня 2001 року наприкінці Європейського року мов Радою Європи за підтримки Європейського Союзу з метою надихнути жителів Європи на вивчення мов, бо збереження та розвиток мов, зокрема малих, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу.
Існує 24 офіційних європейських мов. Це - англійська, болгарська, голландська, грецька, данська, естонська, іспанська, італійська, ірландська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, угорська, фінська, французька, хорватська, чеська, шведська.
З народження ми пізнаємо світ навколо нас за допомогою мови. Вивчаючи мови інших народів, ми розширюємо свою картину світу, адже починаємо дивитися на нього крізь призму іншого світогляду. Щороку цей день ставить за мету вивчення громадянами ЄС іноземних мов упродовж життя. Але найріднішою, наймилозвучнішою і найкрасивішою для нас є, звичайно, наша українська мова.
До Європейського дня мов бібліотека 13 підготувала вікторину "Скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина" про цікаві факти країн Європи.
Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...». Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя.
Це свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом - гітлерівською навалою. Він з'явився в національному календарі і як день пам'яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях.
До Дня партизанської слави України пропонуємо вашій увазі виставку-вшанування"Вклонімося тим, хто поліг у боях".
Брати Капранови. Мальована історія незалежності України. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.
Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Тема "Партизанська визвольна війна" - 74-75 с.
Історія України. - Львів: Світ, 1998. - 488 с.
Серед видань, присвячених історії України, пропонований читачеві навчальний посібник вирізняється як одна з перших спроб глибокого осмислення історичного минулого України з позицій досягнень гуманітарних наук кінця XX ст. Піддаючи належне давній історії, автори все ж основну увагу зосереджують на висвітленні подій і явищ XX ст., зокрема його другої половини (виклад подій у книзі завершено президентськими виборами 1994 р.). Видання позбавлене як стереотипів застійних часів, так і новітніх "патріотичних міфів", послідовно і всебічно висвітлює історію української державності, героїчної і трагічної боротьби за її утвердження, історію формування українського народу, його перетворення у сучасну націю.
Тема" Рух опору" - 307-312 с.
Коваль М. Україна в Другій світовій і Великій Вітчизняній війнах (1939-1945рр.) - К.: "Альтернативи", 1999. - 336 с.
Дванадцятий том 15-томного видання «Україна крізь віки» присвячений ратному та трудовому внескові українського народу в розгром третього рейху. Книга призначена для широкого кола читачів.
Тема"Підпільно-партизанський "другий фронт" розкрита на 256-273 с.
Кормич Л. Історія України - К.: Алерта, 2004. - 407 с.
Автори цього підручника складали його з урахуванням сучасних досягнень в історичній науці як в Україні, так і в світі. Предмет історії – це суспільство в усій його повноті, взаємозв'язку, взаємообумовленості його компонентів – матеріального, економічного, соціального життя та людини – в природному, соціальному, історичному контексті. Глибоке й професійне вивчення історії стало нагальною потребою. Однією з найважливіших функцій вітчизняної історії є формування світогляду громадянина, патріота своєї батьківщини. В підручнику розглянуть основні періоди формування території, суспільства і держави України та політичні, економічні, соціальні і духовні проблеми її розвитку.
Тема "День партизанської слави" - 348 с.
Україна в Другій світовій війні. - К.: Український інститут національної пам'яті, 2015. - 28 с.
Українці в Другій світовій війні. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту.
Тема "Партизанська визвольна війна" - 18 с.
Уривалкін О. Історія України - К.: КНТ, 2007. - 436 с.
Автор на базі новітніх джерел та досліджень, як вітчизняної, так і зарубіжної історичної науки, пропонує читачам посібник з історії України кінця XVII — початку XXI століття. У виданні проаналізовано події політико-соціального, економічного характеру, особливості духовного розвитку суспільства, взаємини України з сусідами, викладено динаміку боротьби за державність, успіхи та втрати на цьому шляху. Посібнику властиві неупередженість, об'єктивність поглядів, прагнення оптимально поєднати факти і тенденції.
Гамірно, весело і рукодільно провели ми Міжнародний день миру для діток внутрішньо-переміщених осіб зі Сходу України. Малят, охочих зробити "Долоньки миру", було вдосталь. Всіх, хто брав участь, пригостили смаколиками.
Міркування вголос: коли б наш клуб "Лада" назвали "Диво", то ми б теж не прогадали. На кожне заняття наші жіночки приносять такі чудові вдома зроблені речі, що закрадується думка - як їм вистачає часу на все? Адже крім усього у кожної є родина і хатні справи. А сьогодні - знову нове навчання. В'яжемо гачком. Поруч книжки, вибрані для домашнього вечірнього дозвілля. І вам завдання. Відгадайте, що вони ото роздивляються на палітурці однієї з них? Для перевірки - правильна відповідь. Як поетапно в' язати сукню, що на панянці на обкладинці. Винахідниці! 👍👗