24 жовтня, світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Цей день є річницею з моменту ухвалення Статуту ООН – документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.
Серед найважливіших досягнень організації, про які згадують 24 жовтня, можна назвати підписання декларацій про права людини в грудні 1948 року й про принципи міжнародного права 1970-го. Діяльність ООН спрямована на забезпечення міжнародних безпеки й миру. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань, колективна участь членів організації в операціях ООН.
До Міжнародного дня ООН бібліотека №13 підготувала книжкову виставку-досьє "Жити завжди в світі розуміння".
Юридична енциклопедія / ред. Ю. С. Шемшученко. - К.: Вид-во «Українська енциклопедія» ім. М. П. Бажана. Т. 4 - 2002. - 720 с.
Юридична енциклопедія — перша в Україні багатотомна систематизована наукова робота про державу і право. Спільна робота Інституту держави і права ім. Корецького, Національної академії наук України та видавництва Українська енциклопедія. Складається з шести томів. Загальна кількість статей — 10006. Розрахована на широке коло читачів.
Поняття "Організація Об'єднаних Націй" розкрито на 301 с.
Міжнародні організації - К.: ЦУЛ, 2007. - 440 с.
У книзі висвітлюються питання загальних закономірностей діяльності та історії виникнення міжнародних організацій, дається характеристика глобальних організацій за галузевою ознакою, досліджуються регіональні та неурядові економічні організації, а також особливості діяльності України в міжнародних організаціях.
Тема "Мета та принципи діяльності ООН" розкрита на 70 с.
Статут Організації Об'єднаних Націй - К., 2008. - 68 с.
Статут Організації Об’єднаних Націй був підписаний 26 червня 1945 року в Сан-Франциско на заключному засіданні Конференції Об’єднаних Націй зі створення Міжнародної Організації та набув чинності 24 жовтня 1945 року. Складовою частиною Статуту є Статут Міжнародного Суду.
Світова економіка - К.: Либідь, 2007. - 640 с.
У підручнику світова економіка розглядається як цілісна система й матеріальна основа сучасної цивілізації. Значна увага приділяється аналізові процесів інтернаціоналізації, транснаціоналізації та глобалізації економічного життя. Висвітлюється взаємодія сукупності міжнародних ринків товарів і послуг, капіталів, технологій, робочої сили. Чільне місце відведено галузевим аспектам розвитку світової економіки. Розкриваються особливості діяльності міжнародних економічних організацій. Для студентів економічних факультетів вищих навчальних закладів.
Тема "Координація міжнародної політики в системі ООН" розкрита на 610 с.
Горбач Л. Міжнародні економічні відносини - К.: Кондор, 2005. - 264 с.
Немає коментарів:
Дописати коментар