вівторок, 29 вересня 2020 р.

Уроки голокосту: мужність, пам’ять, співчуття

75 років тому – 29 вересня 1941-го – в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія є всесвітнім символом Голокосту.

Гітлерівці вбивали євреїв і до Бабиного Яру. Проте саме Київ став першим у Європі містом, де знищили всю єврейську громаду.

Бабин Яр, як символ Голокосту і спільна могила жертв нацистського терору, нагадування про жахливий злочин, загальноукраїнське місце пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років, має бути пріоритетним напрямком у вибудовуванні політики національної пам’яті української держави.

Бібліотека №13 підготувала виставку-спогад до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру "Уроки голокосту: мужність, пам’ять, співчуття".


Левітас І. Праведники Бабиного Яру / І. Левітас. - К.: Єврейська рада України, 2001. - 256 с.

У роки Другої світової війни багато людей, незважаючи на смертельну небезпеку для їхнього життя, врятували тисячі принижених та переслідуваних громадян своєї країни – євреїв, яких нацисти прирекли на смерть тільки за національну приналежність. Таких людей назвали Праведниками. Цього звання удостоєні 2515 громадян України. В нашій країні немає області чи міста, де б не жили такі люди. Про них і розповідає книжка. 

Бабин Яр: людина, влада, історія: Документи і матеріали: У 5 кн. / Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру і ін. - К.: Зовнішторгвидав, 2004. - 597 с.

У першій книзі багатотомного видання «Бабин Яр: людина, влада, історія» на основі аналізу і синтезу документальних джерел, які вперше вводяться в науковий обіг, публікуються статті, присвячені проблемам локалізації місць розстрілів і поховань під час німецької окупації 1941-1943 рр., А також історії забудови і заселення цієї території. Перша публікація корпус текстових, картографічних і фотодокументів, згрупованих за хронологією і тематикою. Видання забезпечене науково-довідковим апаратом. Для істориків, політологів, краєзнавців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться історією Другої світової війни, Голокосту, України та міста Києва.

Пам'ять Бабиного Яру: Спогади. Документи / К.: Єврейська рада України, 2001. - 256 с.

Події минулих років воскрешаються в свідченнях очевидців, історичних матеріалах, документах. Попіл загиблих стукає в серця всіх чесних людей.

Книга пам'яті. Бабин Яр - К.: Єврейська рада України, 1999. - 300 с. Книга розповідає про історію тих часів, перелік загиблих в Бабиному Яру.

Ясєв, Г. Пам'ятки війни на карті Києва / - К.: Пошуково-видавниче агенство "Книга Пам'яті України", 2005. - 64 с.

Ілюстративно-меморіальне видання Пам'ятки війни на карті Києва вперше широко висвітлює стан меморіальної діяльності в столиці України та знайомить з пам'ятками Великої Вітчизняної війни, що увічнюють подвиг захисників міста, учасників руху опору окупаційному режимові, трудівників тилу та визволителів від німецько-фашистських загарбників.

Діти Бабиного Яру - К.: Єврейська рада України, 2008. - 68 с.

Книга розповідає про загиблих дітей в Бабиному Яру в ті страшні часи.




Немає коментарів:

Дописати коментар