пʼятниця, 7 серпня 2020 р.

Пантелеймон Куліш


   7 серпня народився Пантелеймон Олександрович Куліш — український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії. Охрещений на честь святого Пантелеймона Цілителя, «зціляв рани» Русі Української (Старої, Київської), сприяючи розвитку української літературної мови, науки, філософії, історії. 
 Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису та мовлення.

Пропонуємо вашій увазі цікаві книги 
про творчість письменника
Пантелеймона Куліша та його твір "Чорна рада"
з фонду бібліотеки №13.


Євген Нахлік "Пантелеймон Куліш"


   Перший том синтетичної монографії у двох томах про українського літератора, історика, фольклориста, етнографа та громадсько-культурного діяча Пантелеймона Куліша (1819-1897) містить уперше створену наукову біографію, побудовану на першоджерелах, значною мірою архівних та маловідомих. Розкривається визначна роль письменника в українському культурному і визвольному русі.
 Для науковців, викладачів і студентів гуманітарного профілю, громадсько-культурних та політичних діячів, усіх, хто цікавиться розвитком української літератури й культури, політико-історичної думки.

Євген Нахлік "Пантелеймон Куліш"


   Другий том синтетичної монографії про Пантелеймона Куліша (1819-1897) висвітлює його творчий шлях: світогляд, філософські, зокрема історичні, та релігійні погляди, ідеологію, естетику, визначний внесок у розвиток української прози, поезії, драматургії, художнього перекладу, літературознавства, публіцистики, мемуаристики, політико-філософської думки, культури листування, літературної мови. Фундаментальний літературний портрет є водночас сконденсованою енциклопедією Кулішевої творчості.

Пантелеймон Куліш "Чорна рада"


   У книжці подані найкращі з прозових творів та автобіографія Пантелеймона Куліша - одного з найславетніших українських культурницьких діячів XIX сторіччя, якого Іван Франко називав «одним з корифеїв нашої літератури», «першорядною зіркою в нашому письменстві». Головне місце серед них займає «Чорна рада» — перший історичний роман в новій українській літературі, що надзвичайно опукло висвітлив конфлікт між державобудівничим і руїнницьким початками в українській історії. 
  У творі автор відобразив одну з трагічних сторінок минулого України, а саме сумнозвісну Чорну раду, яка відбулася 1663 року. У романі змальовані як реальні історичні постаті, так і вигадані Кулішем романтичні образи - представники простого люду, козацтва. Роман насичений пригодницькими елементами і не втрачає популярності ось уже понад півтора століття. 
  Книжка містить довідковий матеріал з історії України та української мови для школярів, студентів і широкого загалу читачів.


Немає коментарів:

Дописати коментар