4 серпня народився Кнут Гамсун - норвезький письменник, лауреат Нобелівської премії, автор романів «Голод», «Плоди землі», «Пан», «Блукачі», «Містерії» та інших. Незважаючи на бідність та практично відсутність будь-якої освіти, Гамсун ще за життя стає одним із найвідоміших світових письменників нової модерністської формації.
У своїх книгах Гамсун створив сотні найтонших і живих психологічних портретів, що вражають своєю різноманітністю. Його твори - це не просто портрети людей, це в першу чергу поезія, оспівування природи, її обожнювання. Неприязнь до цивілізації і технократичному процесу, що змінив уклад життя на початку двадцятого століття, привела Гамсуна до виправдання нацизму.
Пропонуємо вашій увазі зібрання творів Кнута Гамсуна
з фонду бібліотеки №13.
"Голод" — перший роман норвезького письменника Кнута Гамсуна, повне видання якого з'явилося у 1890 році. Цей невеликий твір, що містить численні автобіографічні деталі, приніс письменнику європейську популярність. На думку норвезького письменника Яна Х'єрстада, це «перший твір у світовій літературі, де самосвідомість є головним героєм».
"Містерії" - другий роман письменника, чинить неймовірний вплив на модерністську літературу ХХ століття.
Роман "Пан" описує тридцятирічного чоловіка, що тікає з великого міста до лісу, де розпочинає нове життя у гармонії з природою. Імпресіоністичність твору підкреслюється численними описами краси середовища, в якому опинився герой, та його сердечними стосунками з жінками.
"Під осінньої зіркою" – твір присвячений зображенню конфлікту, який при зовнішній його тривіальності здався Гамсуну важливим.
Подібного роду умонастрій породжувало у Гамсуна прихильність і симпатії до патріархальним формам життєвих відносин, що визначило загальну ідейну атмосферу романів "Беноні" і "Роза".
Лірична повість "Вікторія" – один з найзначніших творів світової літератури новітнього часу, присвячених любовній темі.
У простому, драматичному і ємному сюжеті "Вікторії" Кнут Гамсун розповідає про глибоке, довге і нездійснене кохання двох людей, розділених становими перешкодами, майновими інтересами, помилковою мораллю.
Немає коментарів:
Дописати коментар