пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

Віртуальна книжкова виставка-пам'ять "Час вибрав їх..."

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#книжкова_виставка
#день_памяті_захисників_україни

29 серпня - пам'ятний день, в який в Україні відзначають День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Бібліотека 13 підготувала віртуальну книжкову виставку-пам'ять "Час вибрав їх... " про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів.

Герої не вмирають! 

С. Лойко. Аеропорт. К.: Брайт-Букс, 2015. - 328 с. 
Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками. Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

Р. Зіненко. Іловайський щоденник. Харків: Фоліо, 2017.- 281с.
Роман Зіненко народився 1 квітня 1974 року, і все його життя пов'язане з містом Дніпро. Він ніколи не вважав себе патріотом, але коли в 2014 році виникла загроза війни й втрати суверенітету України, колишній морський піхотинець записався серед перших у батальйон «Дніпро-1», щоб захищати своє місто і свою країну. Він був серед тих, хто опинився в пеклі Іловайська в серпні 2014-го, і не тільки вижив, а й допоміг вибратися з «котла» своїм товаришам, зокрема й тяжкопораненим. «Я вже здолав певний шлях, - пише Зіненко, - і на цьому шляху набув досвіду, якого немає у тих, хто лише нещодавно зважився стати на захист своєї Батьківщини. Моя місія - не вбивати, а поділитися набутим досвідом, який допоможе сміливим людям вижити в цій війні та повернутися до своїх родин».
«Іловайський щоденник» Романа Зіненка - чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, чого зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.

О. Виноградов. Слово Майдану. -К.: Видавець Корбуш, 2014.-528с.
У книзі зібрано сто оповідань учасників і очевидців подій, що сталися на Майдані Незалежності в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. Спогади представників майже всіх служб, підрозділів, напрямків і рухів Майдану нададуть можливість дізнатися всю правду про революційний Майдан, а також зрозуміти думки, надії і вчинки тих, хто ціною власного життя відстоював честь України і гідність свого народу.
Всі оповідання - цікаві, відверті, емоційні і по-своєму унікальні. Кожен майданівський день, кожну подію, кожен штурм герої книги бачили по-різному.

О. Трайдакало. Майдан. Погляд зсередини.-К.: видавець Мельник М. Ю., 2018. - 320 с. 
На перший погляд, це історія про простих людей — справжніх, щирих, добрих і небайдужих. Проте їм судилося стати насправді незвичайними, видатними людьми.
У подіях Революції гідності на київському Майдані їм довелось поєднати доброту і терпимість із праведною люттю задля порятунку всієї України. Без перебільшення, самовідданість і щоденна робота цих людей із легендарної «Львівської брами» зробили можливими тектонічні зміни в українському суспільстві.
У цій книзі на 100% справжні автентичні емоції і почуття: терпимість до опонента, яка увінчується порозумінням; справжнє братерство людей, об’єднаних спільною метою і великою національною родиною (це у часи, коли навіть сусіди можуть ворожо ставитись одне до одного); відчайдушна стійкість мирного протесту; криваве протистояння з ворогом, який перетнув межу людяності; невимовна гіркота втрати людей, які стали за нетривалий час найдорожчими, рідними людьми, оскільки народились як справжні Українці.
Ця історія не про жорстокість протистояння з ворогом. Вона про справжні чесноти найкращих людей, які живуть поміж нас. І вона насправді захоплює.

Добровольчі батальони. /К. Гладка та ін.. - Харків: Фоліо, 2017.-325с.
Книга розповідає історію добровольчих батальйонів, що врятували країну. Автори розказують про вояків, які добровільно пішли захищати Україну навесні 2014-го року.
Книга містить репортажі, спогади вояків, командирів, міністрів. Це була кропітка робота. Над нею працювали декілька авторів. І все для того, щоб майбутнє покоління знало і пам’ятало, хто боронив Батьківщину від російського агресора.

М. Музика. Савур-Могила. Військові щоденники. - К.:ДОВЖЕНКО БУКС, 2019.-316с.
Савур-Могила... незвичайне місце. А ця книга не стільки про місця, скільки про людей і серпневі події 2014 року. Як промінь ліхтарика, кинутий у темряву, авторська свідомість вихопила обличчя, дії та враження. І, пропустивши крізь призму власного досвіду і світогляду, перетворила на текст. Багато суб’єктивного, мало пафосу, напевно, є неточності, пов’язані з особистим сприйняттям подій і властивостями пам’яті. Але це спроба передати все саме так, як запам’яталося. Спершу автори писали тексти для себе, щоб зрозуміти, щоб не забути, щоб перетравити отриманий досвід. Бо існують речі, які не можна довго тримати в собі. Спека, втома, обличчя побратимів. Розуміння того, що завтра може не настати. Пил і піт. Це і є війна. Вона завжди поруч.

Є. Положій. Іловайськ.-Харків: Фоліо, 2016.-379с.
Іловайськ - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми. Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, всі збіги імен, прізвищ та позивних вважати випадковими.


четвер, 27 серпня 2020 р.

"Зелені відеочитання". І.Франко "Вугляр".

#бібліотеки_соломянки
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#зелені_відеочитання

Іван Франко - великий Каменяр, видатний український поет, прозаїк, драматург, літературний критик, публіцист, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч. Доктор філософії, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка (1899), почесний доктор Харківського університету. Член Всеукраїнського Товариства «Просвіта».

«Титан праці, духовний поводир народу, «перший галичанин», який зробився «всеукраїнцем», великий поет, прозаїк, драматург, без творчості якого українську літературу уявити просто неможливо», - так писав про відомого українського письменника Іван Драч.

Сьогодні, в День пам'яті Івана Франка, бібліотека 13 провела "Зелені відеочитання".
І. Франко "Вугляр" (уривок).



                                                                    

                                                                 
    

                                                                                

                                                                                       

Майстер-клас з виготовлення мудрої сови.

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе
#майстер_клас

Присвячуємо черговий майстер-клас початку нового навчального року, книгам і знанням. Адже хто читає, той багато знає, а бути обізнаним - престижно і по-сучасному. Сьогодні виготовляємо з паперу мудру сову серед книг.

Осиплемо сову влучними синонімами, словами однієї частини мови, які пишуться і звучать по-різному, але мають однакове значення. Нумо, наввипередки! Мудра, розумна, кмітлива, прозорлива, розсудлива, прониклива,  дотепна, раціональна, грамотна, обізнана... 

Про книги влучно сказав український письменник, поет І. Франко, якому нині, 27 серпня, виповнилося б 144 роки:
"Книги - морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить."

Розпочинаємо майстер-клас.



 

                                                                               

                                                                                                 

Відеочитання.Н.Гаврилюк "Дольки днів"


#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#відеочитання
#книги_фонду 


Поезія Надії Гаврилюк наснажена сонячною енергією любові та християнською містикою. Її поетичний стиль позначений неокласичним кларизмом, нахилом до точної рими і строфічною винахідливістю.
Надіїні «Дольки днів», ущерть налиті коханням і радістю, з гірчинкою, а часом і гіркотою. 
Ділити на дольки дні разом із коханим, ділитися безмежжям радості й краплинами суму і зрештою розділити, мов небеса, майбутнє — такий шлях істинного подружжя, поетично визначений Надією Гаврилюк. Ділити — а водночас бути єдиними — в любові, у довірі й у вірі.


     


                                                                     

середа, 26 серпня 2020 р.

"Тиша навкруги". Клуб пісні "Надія"бібліотеки №13.

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе
#клуб_пісні_бібліотеки_13 

Кохання, воно таке. Зав'яже душу, розведе крила, осліпить полум' ям, осипле зорями, заграє скрипкою і знайде джерело творчості. 
19–літнім юнаком волинський поет Олександр Богачук, закоханий у свою красуню–дружину Люсю, написав спочатку вірша «Тиша навкруги», а потім і музику до нього.

Тиша навкруги 
Слова і музика О. Богачук

Тиша навкруги,
Сплять в росі луги.
Тільки ти, і я,
І ясна зоря.

Приспів:
Розкажи мені,
Любиш ти чи ні?
І в очах сія:
"Я – навік твоя!" (весь куплет – 2)

Скільки я пройшов,
А тебе знайшов
У своїх краях,
Ластівко моя!

Згасла вже зоря,
Пісня солов’я,
Лиш любов сія –
І твоя, й моя.

Хто знає якою була би доля пісні Олександра, якби її не знайшов на своєму горищі серед інших видань Валерій Маренич.
У 1976 р. у репертуарі колективу з’явилася пісня «Тиша навкруги», яка стала хітом того часу. Цікаво, що луцький поет і композитор Олександр Богачук склав її ще в 1953–у, та вона довго лишалася в записничку автора і чекала свого часу. За одну ніч Мареничі зробили аранжування, розписали пісню на партії і вранці показали авторові. Той лише мовчки скривився... Черговий концерт вже був запланований, і «Тріо Мареничів» відважилися показати нову пісню, адже вона їм дуже подобалася. «Тишу навкруги» довелося співати тричі, а задоволений Богачук радо приймав вітання...

Усі, хто за життя знав митця, дивувалися його вмінню знайти зворушливі образи, змусити читача радіти, сумувати, любити, страждати і перемагати разом із ліричним героєм. Про що б не писав поет, невмирущі почуття кохання чи біль і обурення з приводу негараздів нашого життя — творчість свою Олександр Богачук незмінно вимірював єдиним мірилом — непідробною щирістю…

Спливає час, біжать роки. Хоч немає з нами Олександра Теофіловича, але його «Тиша навкруги» трепетно звучить й досі.

У пшенично–золотавого, з озерно–голубими очима Олександра Богачука — корінного волинянина, з діда–прадіда ковальського роду, — поетичне слово завжди мало свій особливий почерк, в якому поєдналася простота з прозорою глибиною. Зваблювало воно композиторів різних поколінь, рангів і рівнів — від маститих класиків до початківців–«новобранців». Нині на слуху мільйонів знакові пісенні композиції поета, які звучать звідусіль. І не одна лише нев’януча «Тиша навкруги». Згадаймо «Троянди на пероні» — суперхіт 1960–х на музику маестро Анатолія Горчинського, «Cерце скрипки» (музика Ігоря Перчука з репертуару Василя Зінкевича), «Іду я росами» (музика Володимира Верменича, яку полюбили з голосу Костянтина Огнєвого), «Димить туман» і «А зозуля кує» (музика Георгія Майбороди). Олександр Теофілович творив поезію такого ступеня якості, яка завжди звучатиме й без музичного супроводу самодостатньо, захоплююче і переконливо.

Кажуть, коли дуже хочеться, то прошу. Даруйте, не тріо Мареничів, а дует Яхно, не професійно, але щиро, з душею. А у батьківській оселі і стіни допомагають.



                      





Майстер-клас з виготовлення лісових дзвіночків

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе
#майстер_клас

Останні дні літечка. На порозі перший дзвінок. Майстер-клас для малечі від бібліотеки 13 з виготовлення лісових дзвіночків, як нагадування про веселі літні канікули. А іще поговоримо про омоніми та почитаємо уривок із поеми П. Тичини "Хор лісових дзвіночків". Зацікавили вас? Гарного перегляду.

                                


вівторок, 25 серпня 2020 р.

"Письменник кличе на урок. І.Ковальчук"

#бібліотеки_соломянки
#бібліотека_13
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#письменник_кличе_на_урок
#свято_першого_дзвоника
#інна_ковальчук


Хто ще, окрім вчителів, як не наші українські письменники, може повести за руку  школярів у широкий світ знань, незвіданого і перспективного майбутнього? Бібліотеки Солом'янки організували для вас бібліотечно-письменницьку акцію "Письменник кличе на урок". А бібліотека №13 пропонує вам цікаве відеоінтерв'ю з відомою і невідомою, обізнаною, глибокою і багатогранною, чарівною і світлою Інною Георгіївною Ковальчук о 13.00 02.09.2020 року на блозі та сторінках бібліотеки в соцмережах. До зустрічі! 



        



                                                               

Наші маленькі читачі читають наші казочки

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#відеочитання

Наші маленькі читачі (Радочка) читають наші казочки.

Дітлахи, для вас у бібліотеці 13 є цікавезний, яскравий журнал "В гостях у казки". Щомісяця - свіженький, немов пиріжечок з печі. З казочками, рецептами, саморобками, розвивальними завданнями. Класний!



пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Книга з фонду. Т.Майданович "Країна Українія"

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#книги_фонду
#книги_дітям

     Як чудово, коли поруч знаходиться бібліотека, в якій книги на всі смаки. Дітлахи, а ви читали книжечку Тетяни Майданович "Країна Українія"? А вона у нас є. Та ще й з автографом автора!



                        




Відеочитання. П.Гулак-Артемовський "Лікар і здоров'я"

#бібліотеки_соломянки
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе 
#ПРОЧИТАННЯ
#відеочитання

Відеочитання бібліотеки 13.
П. Гулак - Артемовський "Лікар і здоров'я".



                     





середа, 19 серпня 2020 р.

Клуб пісні "Надія". "Місяць і зіроньки" - українська народна пісня.

#бібліотеки_Соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#українська_народна_пісня
#клуб_пісні

Кохання і розлука. Душі два крила. Завжди поруч. А тим паче в українській народній пісні.

Хто першим підібрав настільки вдалі слова, щоб розповісти про власні болі і солодкі хвилювання? І те, що ці слова досі знаходять відгук у наших серцях, не викликає сумнівів. Інакше б їх не переспівували знову й знову.

Оте палке щемне почуття! Про нього співали, співають і будуть співати завжди. Бо саме в піснях є особлива магія.

Місяць і зіроньки.
Українська народна пісня.

Місяць і зіроньки,
Чом ви не сяєте?
А мій милий любить другу,
Чом ви не скажете?

Він другу полюбив,
За мене забувся,
Моє серденько в грудях б'ється,
Вороги сміються.

Вороги, вороги,
За що ви судите?
Я вашого не люблю,
Мого не чаруйте!

Не люблю, не люблю,
Любити не буду.
Як ви мого зчаруєте,
З ким я жити буду?

Місяць і зіроньки,
Чом ви не сяєте?
А мій милий любить другу,
Чом ви не скажете?

Українські народні пісні – надбання, визнане не лише Україною, але й світом. Згідно даних ЮНЕСКО, саме українці створили найбільшу кількість народних пісень у світі. Їх близько 15,5 тисяч!

Українські пісні, без сумніву, - неоціненний скарб.
Це найбільший подарунок, який Бог дав людині. Коли нам важко – співаємо, добре – співаємо, коли зустрічаємося з друзями і близькими – співаємо, прощаємося – також співаємо. Пісня є всюди, це наше минуле і наше майбутнє...

І як треба любити пісню, щоб наспівувати її опівночі, підслухавши, даруйте, ліричний діалог на темному небі Місяця із вірною супутницею Зіронькою?




"Зелені" відеочитання. Ю.Фінковська "Лиця ялиці"

#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#ПРОЧИТАННЯ
#відеочитання
#книги_фонду

"Зелені" відеочитання бібліотеки 13 нових надходжень.

«Лиця ялиці» – четверта поетична збірка Юлі Фінковської. Вона про любов у найширшому розумінні цього слова: від почуттів до першого листопадового снігу і до стосунків між двома людьми.

Це вірші, що мають імена та лиця. Тут є Кай і Герда, Юргіс і Грета, Герберт і Рут, Герш і Марія. Ліричні герої, які дуже схожі на нас, які нагадують, що життя навколо наповнене звуками, кольорами, новими вигаданими і старими забутими словами.

Вірші про те, що треба встигнути сказати комусь важливі речі та відчути себе справжніми.





Майстер-клас "Яблуко" до свята Яблучного Спаса

#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#майстер_клас_яблуко
#яблучний_спас

Червоненьке яблучко в кошик покладу.
Спас сьогодні Яблучний.
Це свято я люблю!

Приготуйте, малята, кольоровий папір, ножиці і бажання. У нас сьогодні майстер-клас з виготовлення аплікації. Червоне яблучко у свято Яблучного Спаса.






                       


понеділок, 17 серпня 2020 р.

Патріотичні читання до Дня Незалежності

#бібліотеки_соломянки
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе
#день_незалежності_україни
#патріотичні_читання

Святкуємо День Незалежності України з бібліотеками Солом'янки!

З нагоди бібліотека 13 разом із читачами підготувала патріотичні читання "Ми діти твої, Україно! Приєднуйтеся!

В. Іващенко "Українці! Прокидайтеся!"



День Прапора України

#бібліотеки_соломянки 
#бібліотека_13 
#бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе
#день_державного_прапора

День Держа́вного Пра́пора Украї́ни — державне свято України, присвячене одному з її офіційних державних символів — Прапору України.

Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих. Так, упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за національні й соціальні права українського народу і за часів незалежності став Державним Прапором України. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.

Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Український прапор – це символ пшениці в степах під блакитною аркою неба, який уособлює споконвічне прагнення народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі.

До Дня Прапора бібліотека 13 підготувала виставку-панораму "Прапорові барви України".

Чехович С.Б. Конституція України: (з офіційними тлумаченнями Конституційного Суду України). – К.: Ліра-К, 2005. – 96 с.
Пропоноване видання укладене з урахуванням багаторічної практики Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України.

Конституція незалежної України [Текст] : у 3 кн. / уклад. С. П. Головатий, Л. П. Юзьков ; ред. С. П. Головатий ; Українська правнича фундація. - К. : Право, 1995 .
Українська Правнича Фундація видає матеріали, що відбивають перебіг та зміст новітнього конституційного процесу в Україні, розпочатого проголошенням державного суверенітету України в 1990 році, і який завершується прийняттям нової Конституції України як незалежної демократичної держави.

Бібік Н. М. Зростаймо громадянами. Розповідь про Конституцію України: Навч. посібник. - К.: Веселка, 2000. - 87 с.: іл.
Навчальний посібник створено для курсу, що входить до навчального плану початкової школи. У ньому розглядаються загальні питання (що таке держава, демократія, громадянський обов’язок і права людини, нація і національні меншини, закон і державні символи тощо) і конкретні статті Конституції України, передбачені для вивчення молодшими школярами.

Мірошнікова В. Моя Україна. Ілюстрована енциклопедія для дітей. - Харків: Септіма, 2010.- 80 с.: іл.
Звідки походить назва «Україна»? Чим славні Карпати? Які державні символи України? Які свята відзначають в Україні? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете на сторінках енциклопедії «Моя Україна».
Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу та мистецтво. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати і про що розповідати іншим.
Книга стане у пригоді школярам, а також всім, хто бажає поширити свої знання про Україну.

Україна [текст]: для дітей серед. шк. віку / авт.-упоряд. В.М.Скляренко. - Харків: Фоліо, 2008. - 319 с. - (Дитяча енциклопедія)
Енциклопедія “УКРАЇНА” містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя України, докладно і цікаво розповідає про історію, символіку, звичаї, традиції українського народу, розвиток науки, економіки, освіти, культури, літератури і мистецтва нашої країни.
"Національна символіка України" - 99-104 с.

«УКРАЇНА-ЄВРОПЕЙСЬКА КРАЇНА.UKRAINE IS EUROPEAN COUNTRY». 
/авт. - уклад.: С. Чайковский, - К. : Балтія-Друк, 2015.- 124с.: іл. 
Нове науково-популярне видання, створене спільно з Національним музеєм історії України, репрезентує нашу державу як частину європейського простору. Спираючись на унікальні музейні збірки та архівні документи, автори – наукові співробітники Музею – визначають історичні корені української держави, що сягають у глибину століть, і розглядають минуле України, як і сьогодення, у загальноєвропейському контексті. З проголошенням України як суверенної демократичної держави і з огляду на події останнього часу свідомість українських громадян вимагає правдивого, науково обґрунтованого й ідеологічно неупередженого відображення історичних подій і визначення місця українського народу у всесвітній, зокрема, у європейській цивілізації. Саме на це й спрямоване нове ілюстроване видання.

За кілька днів по всій Україні здіймуться тисячі прапорів вільної незалежної країни, яка нині будує своє майбутнє і прагне від постімперії до спільноти демократичних європейських держав... символіка якої за "дивовижним збігом" також є синьо-жовтою.

 






субота, 15 серпня 2020 р.

Книга з фонду бібліотеки №13. Н.Поклад "Ластівчин привіт"

#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#ПРОЧИТАННЯ
#відеочитання
#книги_фонду
#книги_дітям

Пропонуємо наймолодшим читачам яскраву цікаву книжечку з фонду бібліотеки 13 "Ластівчин привіт" відомої української поетеси, публіциста, фольклориста, етнографа, автора 16 книг, в тому числі для дітей, члена Національної спілки письменників України з 1988 р. Наталки Поклад.

Книга у ігровій формі знайомить маленьких читачів дошкільного та молодшого шкільного віку з навколишнім світом. Веселі, добрі вірші запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі, серед яких є з назвою "Спас", приурочений нинішньому святу.

Насолоджуйтеся!





Майстер-клас "Бджілка-трудівниця"

#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_онлайн
#майстер_клас_бджілка
#медовий_спас

Майстер-клас для малят з виготовлення бджілки-трудівниці до найпошанованішого українським народом свята медового Спаса від бібліотеки 13.