#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_і_карантин #бібліотека_onlinе #ПРОЧИТАННЯ
#родинні_читання
Що може бути кращим, ніж читання в родинному колі? Що може іще зблизити дітей і батьків так, як книга?
Сім'я була і залишається берегинею людських цінностей, культурного розвитку.
Традиції спільного читання батьків і дитини благодатно впливають на всю родину, воно передбачає зміцнення духовних зв’язків сім’ї.
Ось чому важливо правильно організувати дитяче читання, спрямувати його так, щоб дитина впевнено кермувала у книжковому світі, щоб спілкування з книгами стало звичним і, що найважливіше, приємним та улюбленим заняттям.
Ми всі знаємо, що родини в яких люблять читати, в яких батьки змалку привчають дітей до книжки, залюбки читають їм уголос і навпаки, слухають, як і про що читає дитина батькам – такі родини міцні й щасливі, тому що гарна книжка і навчає, і виховує, і збирає родину разом.
Бо саме в сімейному колі закладаються моральні основи, прищеплюються духовні цінності, зароджуються витоки дитячої душі і основи світогляду.
Чудовими і повчальними та є великим прикладом сімейні традиції, де панує любов до книг, до спільного обговорення прочитаного у колі родини. А це, насамперед, цікаві і ефективні методи гідного виховання. Така родина є культурно і духовно розвиненою, діти у цій родині успішні особистості.
Сьогодні формується нова особистість українця, нове усвідомлення своєї нації, культури, історії і разом з цим створюється і новий імідж української сім’ї. Читаючої. Адже в Україні читали завжди. І потрібно докласти неабияких зусиль, щоб цю традицію не втратити, а вивести на ще вищий щабель.
Сімейне читання – це не просто читання дітям.
Це закладання зерна любові до книги. Традиції спільного читання благотворно впливають на всю родину, вони передбачають спілкування сім’ї, зміцнення духовних зв’язків. Ми сподіваємось, що спільними зусиллями зможемо розпалити гарну традицію сімейного читання, яка допоможе виховати у дитини почуття прекрасного, формувати і розширити її світогляд та сприятиме успішному навчанню.
Дружити з книгою усією родиною, піднімати престиж і культуру сімейного читання, любов та повагу до книги - ось ці чесноти, які тішать професійну душу бібліотекаря.
Адже в родині з найменшого віку, разом із традицією спільного читання, формується культура читання загалом, цінності й уявлення про світ, а ще, як стверджують європейські педіатри, закладаються теплі стосунки дитини з батьками, які переважно зберігаються впродовж усього життя. Тому книжка є невід’ємною частиною спільного проведення дозвілля в родини.
Саме світлини і відеоролик за таким родинним відпочинком "Сім'я в книжковому інтер'єрі" ми пропонуємо вашій увазі. Знайомтесь, дружня родина Колесникових, які з ранніх витоків свого гніздечка прищепили любов до читання своїм дітям. Сьогодні вони з насолодою слухають читання книги з назвою "100 казок" своєї доні Радочки. Приємно і трепетно за ними споглядати.
Ця книга - яскраве, кольорове видання, перший том тритомника «100 казок» "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ". Робота над книгою тривала понад 7 років. «100 казок» — чудова збірка найкращих українських народних казок. Завдяки редакції І.Малковича навіть знайомі з дитинства історії звучать свіжо. А неймовірні малюнки найкращих українських ілюстраторів — В. Єрка, К. Лавра, К. Штанко та ін. перетворюють книгу у твір мистецтва. В результаті важко визначити, що краще — тексти чи оформлення. Навряд чи сьогодні література може замінити дітям телевізор і кіно. Але якщо їй у принципі це під силу, то саме таким виданням, як «100 казок».
Можна тільки подякувати видавцям за найвищий ґатунок книг, за українську мову та любов до діточок.
А родині Колесникових, де мама Наталія - бібліотекар, вдячні за духовний, інтелектуальний, творчий розвиток дітей.
Немає коментарів:
Дописати коментар