субота, 13 червня 2020 р.

Рідна українська мова

#бібліотеки_соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному
#бібліотека_onlinе #ПРОЧИТАННЯ
#українська_мова
#книги_фонду

   Українська мова - це неоціненний скарб нашого минулого і сучасного.
   Наша мова мелодійна, як пісня солов'їна, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою.
   Вона втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської.
   Пропонуємо вашій увазі книги з фонду бібліотеки 13 про рідну українську мову.
   Українська мова у ХХ сторіччі: історія лінгвоциду: Док. І матеріали/ Упоряд. : Л.Масенко та ін. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська акад.», 2005. – 399с.
   У збірнику вміщено документи і матеріали, що стосуються мовної політики радянського керівництва на теренах України. Вони проливають світло на підступне втручання у внутрішній розвиток української мови, спрямоване на штучне зближення її з російською і знищення як незалежного мовного утворення. Працю призначено гуманітаріям-філологам, історикам, викладачам відповідних дисциплін, студентам, аспірантам і всім тим, кому не байдужа доля рідної мови.
   Ткаченко О.Б. Українська мова і мовне життя світу. – К.: Спалах, 2006. – 322с.
   Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу. Написана в популярній формі книга призначається всім шанувальникам української мови, насамперед представникам суспільних наук
   Коваль А.П. Спочатку було Слово: Крилаті вислови біблійного походження в українській мові. – К. : Либідь, 2001. – 312с.
   Біблія – найпоширеніша у світі книжка, з якої наш народ протягом століть поповнював фразеологічний запас української мови, збагачуючи її. Крилаті вислови у цьому виданні подаються в такій послідовності, в якій вони вжиті у Біблії, так що читач матиме змогу уявити, як побудовано Біблію. Автор розкриває маловідомі сторінки величезної книги, ім’я якої українська мова. Для широкого кола читачів, не байдужих до мовного багатства.
   Волощак М. Неправильно – правильно: Довідник з українського слововживання: За матеріалами засобів масової інформації. – К.: Просвіта, 2004. – 158с.
   Практичний посібник цінний тим, що це вдала спроба аналізу газетних текстів через призму національної ідентифікації. Ця книжка є перекладом з мови рабства на мову свободи. Довідник розрахований на масового читача.
   Гнатюк Л.П., Бас-Кононенко О.В. Українська мова. Особливості практичного застосування. – К.: Знання-Прес, 2006. – 259с.
   У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи курсу сучасної української мови. Його перевагою є системний виклад матеріалу, який органічно поєднується з практичними завданнями різноманітного характеру.
   Книга буде корисною всім, хто прагне досконало володіти сучасною українською літературною мовою, її лексичним і фразеологічним багатством, знати норми орфоепії, орфографії, граматики та стилістики і вміти свідомо застосовувати їх на практиці.
   Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Без мови ми - ніхто, а маючи свою мову - ми нація, горда і незалежна.



Немає коментарів:

Дописати коментар