понеділок, 6 квітня 2020 р.

"Понеділок - "важкий" день?"

    "Понеділок - "важкий" день?" От майже і промайнув понеділок. Існує загальноприйнята і кожному з нас притаманна думка, що цей день тижня - "важкий". Хочеться і варто дізнатися, чому він саме такий? Тож давайте разом зрозуміємо, це - стереотип чи правда?
    Понеділок у давніх римлян та у північногерманських племен був присвячений Місяцю (нім. Mon(d)tag – день Місяця). Слово «понеділок» утворилось від словосполучення «після неділі». І так, у неділю ввечері наводимо будильник, щоб аж ніяк не проспати. Не проспали, але так не хочеться вставати, мовляв знову цей “важкий” понеділок…
    А все ж, чи є понеділок таким “важким” днем чи, можливо, все це ми собі придумали? Над цим питанням попрацювали науковці, які організували дослідження. Для вибірки було взято 200 чоловік. Кожного учасника дослідження запитували: “Який найважчий день у тижні?”. І традиційно більшіть назвала таким днем понеділок. Проте, вчені продовжили дослідження, в ході якого вияснилося, що не в понеділок, а у середу усі почувають втому та пригнічення від роботи. Мабуть це пов’язане з тим, що до вихідних ще так далеко…
    Важливим чинником ще тут є те, що після вихідних, у понеділок, аж ніяк не хочеться іти на роботу та працювати. А особливо не хочеться працювати тим хто, активно провів вихідні та знову ж таки втомився.
    Поради психологів для тих, хто вважає понеділок важким днем. Вчасно лягайте спати, щоб зранку було легко вставати. Постарайтеся за вихідні не думати про роботу, щоб добре від неї відпочити. У понеділок згадайте, що ви напланували на тиждень, це активізує. Спочатку виконуйте важку роботу, а потім легшу. І саме головне, любіть свою роботу, щоб вам завжди хотілося працювати. 
    Тому не важливо, який сьогодні день, понеділок чи інший день тижня. Основне прожити його з користю, адже це ще один щасливий день Вашого життя. В давнину вважали, що всі справи та починання, що стартують з понеділка стикаються з протидією темних сил. Чомусь, саме в понеділок вони особливо перешкоджали добрим намірам людей. Мабуть не без цього, бо як пояснити невдачі тих, хто з понеділка починає худнути, кидати палити, бігати зранку та таке інше? Та лікарі і психологи згодні з тим, що понеділок важкий для деяких людей і цьому є об’єктивні причини.
    Якщо ви на вихідних валялися до обіду, а ввечері ніяк не могли надивитися серіалів, то ви повністю випали з режиму. Такий контраст можна порівняти з перельотом на інший континент. Не дивно, що понеділок в такому разі буде важкий та злий. Лікарі радять не міняти режим навіть у вихідні. А якщо вже гуляти, то в п’ятницю та суботу, а в неділю вже готуватися до робочого тижня.
    Також, велике діло – настрій. Дехто вже в неділю ненавидить понеділок і все що пов’язано з новим робочим тижнем. Що ж робити? Не намагайтеся запланувати на понеділок багато. Нехай робота розподіляється рівномірно, а найважливіші справи починайте з вівторка, коли вже ввійдете в робочий ритм. Ще одна порада від психологів – не відпочивайте на вихідних так, аби потрібні були ще одні вихідні, щоб відійти від відпочинку. А неділю взагалі присвятіть релаксу та улюбленій книжці. Тоді ранок понеділка буде для вас добрий. 
    Народні приказки та прикмети про понеділок:
  Понеділок вважається важким днем, а тому в понеділок не починають ніякого великого діла.
    Понеділок і п’ятниця – важкі дні, вівторок і субота – легкі.
    Вирушати в подорож у понеділок – нещаслива прикмета.
      У понеділок роботи не починай і в дорогу не вирушай.
    У понеділок давати гроші в борг – увесь тиждень видатки.
    У понеділок жодних справ не починай.
    Понеділок – похмілля.
    Якщо понеділок починати з гулянки – весь тиждень гуляти будеш.
   Якщо в понеділок щось не вдасться, то буде невдача цілий тиждень. 
    Бажаємо, щоб кожен день тижня був для вас легким.



Немає коментарів:

Дописати коментар