середа, 15 квітня 2020 р.

Міжнародний день культури

#бібліотеки_Соломянки #бібліотека_13 #бібліопідвальчик_на_відрадному #бібліотека_і_карантин #бібліотека_онлайн #міжнародний_день_культури 

    "Культура потрібна, оскільки вона впливає на характер людини. Якщо вона не ушляхетнює й не зміцнює характер, гріш їй ціна. Вона повинна служити. Її мета – не краса, а добро." Сомерсет Моем.
    15 квітня, весь світ відзначає Міжнародний день культури. Культура (лат. Culture - "обробіток", "обробляти") — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії. "Культура" в перекладі з санскритської дослівно означає "шанування світла" , що виражає прагнення до пізнання прекрасного, ідеалу і самовдосконаленню. 
    Міжнародний день культури (World Day of Culture) було засновано на честь прийняття 15 квітня 1935 року міжнародного договору "Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток", який став відомий в міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха. Цей день було створено для розповсюдження та захисту культурних досягнень, мистецтва, науки і релігії в усьому світі. З ініціативою відзначати дату підписання Пакту як Міжнародний день культури виступила в 1998 році Міжнародна ліга захисту культури, заснована за два роки до цього Міжнародним центром Реріхів. Це громадська організація, діяльність якої спрямована на захист і примноження досягнень культури, мистецтва, науки, релігії.
    Хоча День культури був заснований не дуже давно, але він має вікову історію. Ідея створення організованої охорони культурних цінностей належить видатному художнику і діячеві культури Миколі Реріху.
     У 1914 році він звернувся до урядів воюючих країн з пропозицією забезпечити збереження культурних цінностей шляхом укладення відповідної міжнародної угоди. Проте, це звернення залишилося тоді без відповіді. У 1929 році Реріх опублікував проект договору про захист культурних цінностей, супроводивши його зверненням до урядів і народів усіх країн. Відзначимо, що на підтримку ідеї Миколи Реріха виступили Ромен Роллан, Бернард Шоу, Альберт Ейнштейн, Герберт Уеллс і багато інших.
    У Пакті містяться загальні принципові положення про захист культурних цінностей і повагу, яку їм слід надавати. Адже вивчати культуру, пам'ятати про неї і оберігати її необхідно постійно. В Міжнародний день культури у багатьох країнах проходять різноманітні святкові заходи. Також в цей день піднімають Прапор Миру, вітають усіх працівників культури з їх професійним святом. Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту. Прабатьками української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культури Київської Русі — дохристиянську і християнську. Наша культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності
    Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.
    У сучасному українському суспільстві важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу. У цей день ми вшановуємо тих, хто відроджує духовні скарби нашої Батьківщини, дбає про культурний розвиток держави.
    Багата талантами Українська земля, наш народ володіє вагомим творчим потенціалом, який втілюють у життя працівники культури. Їхня самовіддана творча праця вражає своєю неповторністю, яскравим колоритом, різносторонністю, невичерпною енергією.
     Дякуючи щоденній звитязі працівників закладів культури невтомно плекаються джерела духовності, правди і краси. Тому ставлення до працівників культури – це індикатор суспільного благополуччя. Адже культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує спільність у громадах, робить нас неповторними, несхожими на інших. Ми маємо будувати нову державу, боротися за український гуманітарний простір, підтримувати національний культурний продукт. Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, незважаючи на потужні натиски багатьох агресорів, і зайняти гідне місце серед світових культур. Українська культура консолідує на розвиток держави, розкриває нашу сутність та учить нас бути українцями, де б ми не були. Без традиції — нема культури, а без культури — нема нації!



Немає коментарів:

Дописати коментар