пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Живе в душі і серці Україна

    Зоряний бібліоміст неперевершених поетів України і Болгарії "Живе в душі і серці Україна" відбувся в бібліотеці 13. Вперше в наших стінах полонив серця і душі користувачів згуртований вияв кровного зв'язку двох братніх слов'янських народів, болгарського та українського, їх найкращими представниками - віртуозами пера та слова. Серед п'ятьох (!) авторів з творчим візитом у бібліотеці перебувала делегація зі Спілки незалежних письменників Болгарії у складі подружжя - професора Великотирнівського університету і перекладача віршів українських поетів милої та чуттєвої жінки з доброю душею Вані Ангелової (яка напередодні відкривала Міжнародну конференцію у КПІ) та поета з романтичним серцем Божко Ангелова. З українського писемного цвіту - поетеса, перекладач, літературний критик, Член НСПУ, неповторна особистість чарівна Інна Ковальчук - (яка й зібрала це гроно талановитих митців). Віртуозний майстер поетичного магічного слова, Член НСПУ, засновник сучасної філософсько-еротичної лірики, поет-пісняр - чудова жінка-чарівниця Антонія Цвід та Член Асоціації українських письменників та Асоціації філософського мистецтва, Член НСЖУ, професор філософії кафедри соціології КПІ, красуня Марина Препотенська. Справжній парад зірок слов'янських поетів. Лились рікою поетичні твори, через які демонструються обличчя духовностей наших двох народів, переклади у живому декламуванні, пісні, подарунки на згадку про цікаву пізнавально-змістовну зустріч. Урочистим моментом свята було вручення Вані Ангеловій Грамоти почесного автора бібліотеки 13. Це знову вперше в історії бібліотеки. Ми пишаємося цим почином. До душі гостям прийшлися наші власноруч виготовлені обереги ляльки - мотанки (велика подяка Світлані Павлівні Молчановій за навчання - дуже стало в нагоді). Екскурсія до музею бібліотеки ще раз довела, що у нас багато спільного навіть у побуті. Це так зворушливо. Ну і, звичайно, про найдорожче. Наш український символ - жовто - блакитний прапор - підписаний всіма учасниками заходу поїде до братньої Болгарії! Пані Ваня від хвилювання і неочікуваності (а вона за своєю сутністю патріот і розуміє всю важливість та піднесеність цієї миті) розчулилась, як і всі присутні. Квіти від користувачів, обійми і знову сльози.. Але ми ще неодмінно зустрінемося. Адже намітили багато планів.


























   Бібліоміст Україна - Болгарія у бібліотеці 13. Подарунок народного майстра гончарівни Наталії Бойко, власновиготовлений глиняний кінь-свистунець, нашим болгарським гостям прийшовся довподоби, адже у Вані Ангелової є своя історія про коня, про яку вона нам відразу повідала. А в пані Наталії ми побачили здатність провидиці - так доречно вона підібрала презент.






 Незабутні миті бібліомосту Україна-Болгарія. Від майстерно підібраних та віртуозно складених слів у рядки нашими майстрами слова та пера ми п'яніли без вина. Хмелійте і ви...







середа, 29 травня 2019 р.

Вибирай сам — бути здоровим чи палити?


   Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнопалінням, є серцево-судинні захворювання (47%), захворювання органів дихання (19%), рак легень (16%), різні види раку (9%),  інші причини (9%). 



   Кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення.
   Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства ця пагубна звичка, допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої практики та пересторога для тих, хто ще не спробував палити. Основна мета цього дня – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну.


Бібліотечні джерела:
Міллер М. Легкий спосіб кинути палити - М.: Сова, 2008р.
Мойсак О. Основи медичних знань і охорони здоров'я - К.: Арістей, 2004р.
Радбіль О. Паління - М.: Медицина, 1988р.
Царенко А. Валеологія - К.: Генеза, 1998р.
Фещенко Ю. Сучасні методи діагностики і лікування туберкульозу - К.: Здоров'я, 2002р.
Я познаю світ - М.: Аст, 1995р.

субота, 25 травня 2019 р.

Найкраще місто на землі


    День Києва — свято, приурочене столиці України, яке відзначають у останню неділю травня. Перше святкування Дня Києва - 1500-річчя - відбулося у 1982 році.
    Київ є найбільшим містом нашої держави, містом-героєм та культурним і урядовим центром країни. Знаходиться на річці Дніпро.

   У бібліотеці №13 широкому колу користувачів представлена виставка-історичний путівник "Велике свято моєї столиці".


   До вашої уваги світлини із святкування Дня Києва у парку Відрадний. Бібліотека 13 з майстер - класами "Найкраще місто на землі" із паперопластики з виготовлення квітів та морозива у колі бібліотек Солом'янки.



















Бібліотечні джерела:
Гирич І. Київ - К.: Либідь, 2015р.
Іванцов І. Стародавній Київ - К.: Фенікс, 2003р.
Ілюстрована історія Києва - К.: Фенікс, 2012р.
Київ: історія - К.: Балтія-Друк, 2016р.
Київ: фотоальбом - К.: Фенікс, 2016р.
Подорож стародавнім Києвом - К.: АВІАЗ, 2012р.
Рибаков М. Хрещатик - К.: Кий, 2003р.