середа, 31 жовтня 2018 р.

Золотий ювілей у колі друзів


     30 жовтня 2018р. відбулося чудове свято нашої бібліотеки №13, або ще як нас називають, "Бібліопідвальчика на Відрадному" - золотий ювілей. 
    Розділити з нами цю радісну подію прийшли керівництво Солом’янської ЦБС, колеги, друзі та користувачі нашої бібліотеки. 
 Українською танцювальною композицією під пісню "Зеленеє жито" та запашним короваєм, який нам люб'язно випекла, прикрасила калиною і барвінком та зі словами: "Від вдячних читачів" подарувала наша користувач Зінаїда Василівна Шевченко, ми запросили всіх гостей до святкування 50-річчя бібліотеки.




   Першими нас привітали директор ЦБС Солом’янського району м. Києва Іванна Юріївна Щербина та директор публічної бібліотеки ім. Л.Українки Ольга Іванівна Романюк.


   Директор Іванна Юріївна вручила подяку колективу бібліотеки №13 в особі завідувача Алли Григорівни Яхно за професіоналізм, популяризацію книги і читання, реалізацію державної політики в сфері культури та з нагоди 50-річного ювілею, яка займе гідне місце серед інших нагород бібліотеки.



    Готуючись до свята, ми мали на меті розповісти гостям, що відбулося в бібліотеці за ці 5 років. Тобто від 45-річчя до 50. І назвали цю зустріч «Золотий ювілей в колі друзів: від ювілею до ювілею».
     А що ж змінилося у нас, що з’явилося і хто з’явився?    За ці 5 років встигли народитися маленькі дітки, виросли, пішли до садочку. Стали нашими маленькими друзями і користувачами. Ми створили для них дитячу кімнату, де вони граються (є той-кросинг), малюють, вибирають книжечки. 

  Директор дитячого садочка №398 Лариса Григорівна Німак разом зі своїми маленькими вихованцями прийшли нас привітати гарним словом, піснями, віршами та танцями.






   За участь у загальносистемному конкурсі дитячої та юнацької творчості «Мрії про майбутнє України» вихованка дитячого садочка №398 Ніколь Кочерга здобула 1 місце. Грамоту та солодощі вручила завідувач бібліотеки Алла Григорівна, а гончарівна Наталія Григорівна Бойко - іграшку-свистунця.



       За 5 років життя бібліотеки зустрічалися прекрасні люди. Доля звела з чудовою родиною: народною майстринею, гончарівною Бойко Наталією Григорівною та її мамою Винокуровою Любов’ю Опанасівною, яка після початку війни на сході України переїхала  до доні і стала ходити до нас в бібліотеку.  
   Наталія Бойко - велика трудівниця і майстер своєї справи. Які неперевершені майстер-класи з виготовлення глиняних іграшок-свистунів вона проводить у нас і на районних заходах. Виставка робіт Наталії Григорівни представлена у нашій залі. Маємо її подарунки і в нашій етнокімнаті. 





    Протягом свята було багато пісень, жартів, конкурсів, танців, розповідей про роботу та послуги бібліотеки, зустрічі, концерти за 5-літній період. 
                                       Наша фотопанорама:


    Дивлячись на таку заповзятість, молоді кадри, бажання втілювати нові бачення та ідеї,  сподіваємося, що бібліотечна справа буде процвітати, дарувати людям бажання жити. І ми вирішили започаткувати традицію ювілеїв. Записати на листівках свої побажання, мрії, якою сподіваються бачити нашу бібліотеку через 5 років гості свята. Тобто на 55-літній ювілей. Зберегти їх в святковій умовній капсулі. А ми зустрінемось і порівняємо бажане з дійсним: чи виправдали ці сподівання.


       


 


      

Цікавою задумкою, на наш погляд, були святкові бейджики, які ми власноруч приготували для гостей свята.


 

  Книги-подарунки до смаку:



    Наостанок ми разом з гостями заспівали пісню «Створіть гарне диво». Було весело і по-домашньому тепло.


   Щиро дякуємо друзям за привітання та справжнє сімейне бібліотечне свято.



     За лаштунками свята...

Хліб - сіль:



Чартерний рейс дати "50":


Оздоблення входу:


дверей (метелики -  думка в бібліотеці):


Відлік нового часу до наступного ювілею розпочато: 



   Кажуть, що життя без Книги - наче день без сонця. Бажаємо аби сонце завжди світило у нашій бібліотеці, у домівках наших друзів, колег і читачів, за допомогою яких ми зможемо змінити світ на краще.

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

Бо для нас найперше – воля, бо для нас найперше - честь


     На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒  День захисника України, День Козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.
    День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.
        Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
   В Україні найбільшим і найзначущим святом була Покрова для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.


   У переддень Дня захисника України ми провели урок патріотизму для учнів 10-Б класу школи 174, організувавши зустріч з Євгенієм Цариценком - сержантом Національної гвардії (НГУ),  механіком-водієм танкової роти "Чорна пантера" та Юрієм Когтєвим - волонтером громадської організації "Генерація дії" (м. Київ). Зі скромністю (а на грудях у Євгена виблискував орден за мужність Богдана Хмельницького третього ступеня) розповідали безстрашні воїни про патріотизм у наш час, про їх участь у війні на Сході країни. Та ми й уявити не можемо, в яких боях - операціях брали участь, що тільки могли бачити їхні очі. Кожна розповідь із посмішкою (без гумору там не прожити)  та чоловічою сльозою за полеглих товаришів. І здригається серце, дивлячись на цих хоробрих хлопців. Це вони, патріоти, самовіддано боронять рідну Україну, стоять на варті нашого спокійного сну. І кажуть, що ненавидять війну. А закінчити її - звільнити нашу землю від огидної навали- для них справа честі.  

















        За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ! 




Бібліотечні джерела:
Барвінок 10/2017, 10/2016, 8/2017.
Дванадцять місяців - К.: Веселка, 2015р.
Добровольчі батальйони - Харків: Фоліо, 2017р.
Дорожко Г. Філософія АТО - К.: Самміт-Книга, 2017р.
Календрук Т. Дітям про козаків - Львів: Апріорі, 2016р.
Кашницький М. АТО байки - К.: Самміт-Книга, 2018р.
Киркевич В. Церква Покрови Пресвятої Богородиці - К.: Техніка, 1999р.
Коваленко С. Опис козацької України - К.: Просвіта, 2004р.
Коваленко С. Україна під булавою Б.Хмельницького - К.: Стікс-Ко, 2007р.
Мензатюк З. Наші церкви - К.: Соняшник, 2002р.
Моя Україна - Харьків: Септіма, 2010р.
Реєнт О. Усі гетьмани України - Харків: Фоліо, 2007р.
Чухліб Т. Гетьмани України - Русі - Донецьк: БАО, 2012р.
Щербак В. Українське козацтво - К.: КМ ACADEMIA, 2000р.
Яворницький Д. Історія запорозьких козаків - К.: Наукова Думка, 1990р.