середа, 18 липня 2018 р.

Кожен з нас повинен знати дорожні правила в житті


    Дітлахи настільки захоплюються іграми на свіжому повітрі, що іноді й не помічають, як опиняються на дорозі та потрапляють у небезпечні для життя ситуації. Так, як з кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху, то всі повинні пам’ятати про безпеку на дорозі: і водії, і пішоходи, і пасажири. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.


    Лікбез пішохіда ми провели з дітками середньої групи сусіднього дитячого садочка. Це були цікаві навчання про те, як користуватися трансортними засобами під час дорожнього руху.






    Захід був корисним і пізнавальним для малечі, адже такі знання допоможуть ім створити їхнє життя безпечним.










Бібліотечні джерела:
Безпека життєдіяльності - К.: Знання, 2004р.
Геврик Є. Безпека життєдіяльності - К.: Ельга-Н, 2007р.
Савенко В. Транспорт і шляхи сполучення - К.: Арістей, 2005р.
Саттон А. Автомобілі - Львів: Арт-медіа, 1997р.

пʼятниця, 13 липня 2018 р.

Самітник в океані життя


    Василь Барка - талановитий письменник і поет, представник української діаспори у Сполучених Штатах Америки. Його літературна спадщина становить понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів, літературної критики.


   Творчості Василя Барки притаманна глибока християнська релігійність, часті посилання на Біблію, для видання якої він присвятив багато праці. У поезії письменника часто знаходимо біблійні мотиви, які у високомистецькій формі віддзеркалюють події з історії українського народу, зокрема його трагедію під час Великого голоду.


    У романі «Жовтий князь» відтворені реальні події і явища голодомору в Україні 1932—1933 років. Матеріалом для твору послужили спогади очевидців і власні враження письменника. Роман цікавий не тільки своєю історичною правдивістю, але й глибиною морально-етичних і філософських проблем.

    

    Поезія Василя Барки — це віддзеркалення його глибокої християнської релігійности і етики, це мова його серця. Тому й основні прикмети його характеру — це незвичайна доброта і скромність, гуманність і побожність, толерантність і пошанування думки другої людини.


Бібліотечні джерела:
Барка В. Жовтий князь - Харьків: Ранок, 2003р.
Барка В. Жовтий князь - К.: Київська правда, 2003р.
Барка В. Поезія - К.: Наукова думка, 2003р.
Близнята ще зустрінуться - К.-Львів: Час, 1997р.
Дивослово №8/2011, №10/2010, №5/2016.

середа, 11 липня 2018 р.

Сірий день і сумний ранок, вечорами чай і шоколад


    Всесвітній день шоколаду відзначається щорічно 11 липня. Це свято виникло у Франції в 1995 році. 
     Шоколад - не тільки смачний, а й корисний продукт. У ньому багато магнію, калію, кальцію та вітамінів групи В, він зміцнює нервову систему, піднімає настрій та заспокоює. А, крім того, шоколад - це завжди смачно, красиво, різноманітно, святково і весело. Отже, це свято позитиву, веселощів і солодкого життя.


     Святкуючи День шоколаду, ми запросили на солодку гостину дітей з ДНЗ №398. Залюбки переглянули відеофільми про історію виникнення шоколаду зокрема  та технологію виготовлення шоколадних ласощів.







   Продовожили цікаве свято малюванням на папері шоколадних цукерок, за що юні художники отримали шоколадні призи.







Бібліотечні джерела:
Артюх Л. Українська кухня і народні традиції - К.: Балтія-Друк, 2016р.
Випічка - Харьків: Фоліо, 2005р.
Дубовис Г. Українська кухня - Харьків: Фоліо, 2006р.
Жіночий журнал №6/2018р.
Лильо І. Львівська кухня - Харьків: Фоліо, 2015р.
Малявко А. Технологія приготування страв з кондитерських виробів - К.: Вища школа, 1990р.
Фергюсон В. Страви-хвилинки - Харьків: Клуб сімейного дозвілля, 2015р.
Циганенко В. Домашні кондитерські вироби - К.: Техніка, 1991р.

вівторок, 3 липня 2018 р.

Дивовижний світ письменника


   Франц Кафка — один із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст., більшу частину робіт якого було опубліковано посмертно. Його твори просякнуті абсурдом і страхом перед зовнішнім світом та вищим авторитетом, вони здатні пробуджувати в читачеві відповідні почуття тривоги, що є унікальним явищем у світовій літературі.


   Творча спадщина письменника включає в себе три незакінчених романи, кілька збірок новел і притч, афоризми, листи і щоденники. За життя опублікував лише кілька збірок і оповідань, які не притягали особливої ​​уваги до його творчості. Основна слава прийшла посмертно, коли всупереч заповіту, його душоприказник не став знищувати рукописи, а опублікував їх.


    Визначним твором автора є новела «Перевтілення» (1912) — оповідання, знаковий твір модерністської літератури. Франц Кафка у своїй новелі торкнувся проблеми самовідданості, трудоголізму, сімейних відносин. Показав що через матеріальні труднощі людина може і зовсім втратити гуманність. Тема «Перевтілення»  — гранична самотність особистості та трагічне знецінення людського життя.


   Творчість Франца Кафки вражала синтезом реального і фантастичного. Фантастика і реальність тісно взаємодіяли. Найнеймовірніше та найабсурдніше відбувалося у буденній обстановці. Вторгнення фантастичного у кафкіанський світ не супроводжувалося якимись романтичними казковими ефектами. Більше того, воно ні у кого не викликало подиву, сприймалося, як щось природне.


   Новаторство митця: ніхто із численних песимістів світової літератури не опустив людину до такого жалюгідного стану (перетворення у комаху), як це зробив Ф. Кафка.

Бібліотечні джерела:
Васильєв Є. Зарубіжна література - Тернопіль: Богдан, 2004р.
Всесвітня література №7-8/2011р.
Давиденко Г. Історія зарубіжної літератури - К.: Центр учбової літератури, 2011р.
Кафка Ф. Замок - Харків: Фоліо, 2006р.
Кафка Ф. Новела "Перевтілення" - Харків: Ранок, 2002р.
Кафка Ф. Процес - Харків: Фоліо, 2006р.
Кафка Ф. Розповіді - Харків: Фоліо, 1999р.
Кафка Ф. Твори - Харків: Фоліо, 1994р.