Шевченко як явище велике й вічне - невичерпний і нескінченний. Волею історії він ототожнений з країною і разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе новий досвід народу, відгукуючись на нові болі й думки, стаючи до нових скрижалей долі. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення.
День української писемності та мови - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
У цей день за традицією:
- покладають квіти до пам'ятника Несторові-Літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.
Мово! Пресвятая Богородиця мого народу!
Мова - це великий дарунок природи! І в кожного народу вона своя. Наш народ створював мову упродовж століть й витворив одну з найбагатших й найпрекрасніших слов'янських мов.
У світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них - ніби запашна квітка в чудовому букеті - українська! Її краса, багатство, витонченість і мелодійність визнані світом.
"Мова - духовне багатство народу" В. Сухомлинський
"Мова - це великий дар природи, розвинутий і вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною" К. Кропива
"Мова - це душа народу, народ без мови - не народ" В. Сосюра
"Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова" П. Мирний
"Мова - материнська пісня і молитва над колискою, шепіт гаю, величчя верби, рев Дніпра і пісня солов'я" К. Ушинський
"Мова - життя духовного основа" М. Рильський
Немає коментарів:
Дописати коментар