Як чудово, коли із уже не вживаних речей або клаптиків тканини можна дати життя новим виробам і користуватися ними. Таким видом декоративно-ужиткового мистецтва, печворком, коли за принципом мозаїки зшиваються шматочки у цілісну ковдру, покривало або утеплювач для стільців, займалися 26 грудня наші майстрині на черговому занятті жіночого клубу рукоділля "Відрада" бібліотеки для дорослих №13. Техніка шиття цікава, яскрава, мила і давньовідома у світі. Одним із найскладніших моментів у ній є досягнення зваженого, гармонійного колірного рішення твору та розмірність елементів. У цьому на допомогу можуть прийти спеціалізовані комп'ютерні програми, що дозволяють розрахувати гамму відповідей на запитання, які виникають у створенні майбутнього виробу. Або ж уміння і велика практика наших рукодільниць. Адже до такої тематики зібрань вони час від часу повертаються. І вантаж знань мають неабиякий. Захопливе заняття і корисне. Із непотрібних тканинок з-під умілих рук з'являються не тільки такі приємні, а й теплі речі.
Страницы
- Головна сторінка
- Про бібліотеку
- 13 - число могутності
- Проєктна діяльність
- Книжкові новинки
- Недільний обід у шпиталі
- Фотогалерея
- Відеофакти
- Афіша
- Наші виставки
- Творчість і бібліотека (вірші)
- Бібліотека №13 в соціальних мережах
- Етнокімната - музей предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою".
- Українська мова
- Архів віртуальних довідок
субота, 28 грудня 2024 р.
середа, 25 грудня 2024 р.
Дитячий крок у бібліотечний світ.
Чудова пора - дитинство. Пора пізнання, начання і розвитку. У такому віці всі дітки спершу стають чомучками і, як результат, всезнайками. Такі допитливі малята - вихованці дошкільного закладу освіти №398 - прийшли на гостину до бібліотеки для дорослих №13, щоб стати на щабель досвідченішими в царині книги, дізнатися нове про наш заклад та про бібліотеку в цілому і користуватися нею. Адже це місце, де діти можуть почуватися вільно, по-домашньому проводити час за переглядом книжечок та журналів, бавитися, займатися рукоділлям, духовно та інтелектуально зростати та розвиватися.
Глиняні друзі. Песики з глини.
Тренуємо ручки, використовуємо вільний час корисно, вчимося, пізнаємо світ через призму українського народного мистецтва - гончарства. Чергове суботнє, 21 грудня, заняття гончарного клубу "Теплі долоні" бібліотеки для дорослих 13 відбулося, як завше, у плідній творчій атмосфері. Керівник клубу Народна майстриня України, гончарівна Наталія Бойко повела тему про братів наших менших - песиків, їх види, характери, технологію їх виготовлення з глини. Розповіла про цей природній матеріал, його властивості та яких кольорів він буває. Цікаво, що створені фігурки песиків учасниками були схожими на їх прототипи зі світлин, які демонструвала дітям пані Наталія. Також малеча дізналася про те, як потрібно висушувати вироби в спеціальній печі для їх міцності. І що фігурки можна розмальовувати фарбами задля краси, яскравості та привабливості результату.
вівторок, 24 грудня 2024 р.
Зимова казка власноруч
субота, 21 грудня 2024 р.
Книжкова поличка: Мандрівки в невідоме.
Пригодницький жанр літератури завжди приваблює читачів, які люблять емоційні та екстремальні історії. Герої таких книг зазвичай переживають небезпечні подорожі, борються з ворогами, шукають скарби або виживають у диких умовах. Цей жанр виник ще в давнину, в основному через міфи та легенди, а перші класичні приклади включають твори, як «Робінзон Крузо» Дефо та «Острів скарбів» Стівенсона.
Основні риси пригодницької літератури:
1. Подорожі та дослідження – герої вирушають у незвідані краї, зустрічаючи нові культури чи небезпеки.
2. Боротьба та виживання – персонажі стикаються з природними стихіями чи ворогами.
3. Героїчні персонажі – сильні, відважні герої, готові до ризику заради великої мети.
Класичні приклади:
- «Острів скарбів» Роберта Льюїса Стівенсона
- «Навколо світу за 80 днів» Жуля Верна
- «Книга джунглів» Редьярда Кіплінга
Сучасні твори продовжують традиції цього жанру, створюючи нові захоплюючі історії для любителів пригод.
Бібліотека для дорослих №13 підготувала цікаву та захоплюючу виставку книжкову поличку з пригодами. Запрошуємо до читання.
- «Синдром вільного падіння» Сергія Лущика — вражаючий дебют, який захоплює читача з перших сторінок. Це історія про подорож Іво від самотності до нового розуміння життя і самопізнання, де посттравматичний стресовий розлад додає глибини. Книга поєднує суворий реалізм і ліричність, змушуючи замислитись над важливими питаннями життя. Лущик створив твір, який не залишає байдужим, і його стиль оповіді має потенціал стати улюбленим для широкої аудиторії.
Лущик Сергій. Синдром вільного падіння. Роман. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2022. - 212 с.
- Роман Ієна Мак'юена «Субота» вважається піком його письменницької майстерності і приніс автору престижну меморіальну премію Джеймса Тейта Блека за «блискучу структуру та подачу матеріалу». Головний герой, нейрохірург Генрі Пероун, задоволений своїм життям, досягнувши успіху в професії і маючи щасливу родину. Проте одна з субот змінює його долю: після дорожньої пригоди і зустрічі з дивним злочинцем, у його домі з'являється небезпечний гість, що ставить під загрозу життя його та його близьких.
Мак'юен Іен. Субота. Роман/Переклад з англійської Віктора Дмитрука. - Львів: Кальварія, 2007. - 256 с.
- Агент Лоренсо Фалько, головний герой шпигунської трилогії Артуро Переса-Реверте, здатний впоратися з будь-яким завданням. Цього разу доля заносить його в Іспанію, охоплену громадянською війною. Звиклий до небезпечних пригод, Фалько виконує чергове завдання та виходить із складної ситуації. Проте, поповнивши свій список коханок, він розуміє, що зустрів свою справжню жінку.
Прес-Реверте Артур. Фалько. Роман / пер. з ісп. І. Шевченко. - Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. - 288 с.
«Нічний казковий час»
Найулюбленішим зимовим святом для діток, поряд із Днем Святого Миколая, є Новий рік. Чарівна ялинка, яку необхідно прикрасити до торжества, бажано власноруч виготовленими іграшками, окрім всього манить подаруночками, які під нею поклали дорослі для своєї чемної малечі. А щоб навчитися створити прикраси для зеленої красуні, другокласники загальноосвітньої середньої школи №174 прийшли сьогодні, 20 грудня, до бібліотеки для дорослих №13 на святковий майстер-клас "Нічний казковий час", який колектив культурного закладу провів у рамках заходів до Новорічних свят. У результаті плідної і старанної роботи дітлахи отримали чудові святкові рукотвори. А іще масу задоволень від вивчених віршиків і пісень на зимову тематику та від кмітливих своїх відповідей на загадки про сніг, сніжинок, сніговичків і Новорічне свято.
«Цікава та корисна розвага»
Основна мета кросворду — це заповнити сітку слів, використовуючи підказки для горизонтальних і вертикальних рядків. Вони можуть стосуватися різних тем: від історії до сучасних подій, від літератури до науки. Кросворди є не лише чудовим способом розважитись, а й можливістю потренувати логіку, пам'ять та навіть розширити словниковий запас.
День народження кросворду — це не лише свято цього інтелектуального виду розваг, а й нагадування про те, як слова можуть об'єднувати людей, розвивати творчість та дарувати задоволення від розв'язування складних задач.
Бібліотека підготувала цікаву вікторину «Цікава та корисна розвага» до Дня народження кросворду.
четвер, 19 грудня 2024 р.
«Слава Богу! Слава на висоті!»
Українці впродовж століть шанують і зберігають свою багату культуру, відтворюючи традиції, звичаї та обряди. Кожне свято містить у собі глибокий символізм і духовне значення, яке передається з покоління в покоління.
19 грудня у бібліотеці для дорослих відбулося народознавче свято в клубах бібліотеки "Слава Богу! Слава на висоті!" в рамках заходів до Різдва з дотриманням унікальних традицій та обрядовості його святкування.
Здавна повелося, що зустрічати Різдво годиться в святковому одязі, виставляти на стіл найгарніший посуд та стелити найновішу скатертину. У нас був відтворений Святий Вечір з широким родинним столом та традиційними 12 пісними стравами, що символізують дванадцять апостолів, серед яких очільне місце зайняла власноруч приготована кутя - символ достатку, здоров’я, духовної єдності. Запалена різдвяна свічка додала затишку, таїни та єднання. А історична довідка дозволила дізнатися про цікаве та невідоме з традицій святкування Різдва в інших країнах світу.
Не забули і за найпрекраснішу традицію, окремий обряд - колядки, співаючи яких бажають господарям щастя і достатку.
Різдво Христове – це одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім’я створює в оселі атмосферу ошатності, достатку та злагоди, збираючись разом за одним столом.
«Пречиста Діва Сина народила»
Різдво — одне з найбільших християнських свят, яке в Україні відзначається 25 грудня, згідно з новим календарем. Це свято знаменує народження Ісуса Христа і є часом радості, надії та духовного відродження.
Традиції святкування
Святвечір (24 грудня) — важливий момент підготовки до Різдва. Родина збирається за святковим столом, на якому повинно бути 12 пісних страв, що символізують 12 апостолів. Основна страва — кутя (пшениця з медом, маком та горіхами), а також вареники з капустою або грибами, борщ, пампушки з часником.
Коли на небі з'являється перша зірка, родина сідає до столу. Це також сигнал для початку колядувань — діти йдуть від хати до хати, співаючи колядки і бажаючи господарям здоров'я та благополуччя.
Символи та обряди
Різдвяна зірка — це важливий атрибут святкування, що символізує Вифлеємську зірку, яка вказала на народження Спасителя. Ще одним популярним символом є ялинка, яку прикрашають у кожному домі.
Завершення святкувань
Святкування Різдва триває кілька днів, і завершується 1 січня та Водохрещем (19 січня), коли люди святять воду, вважаючи її цілющою.
Різдво в Україні — це не тільки релігійне свято, але й час єдності родини, коли через традиції і обряди передаються культурні цінності та глибоке почуття спільності.
Бібліотека для дорослих №13 підготувала святкову та цікаву книжкову виставку «Пречиста Діва Сина народила» в рамках заходів до Дня Різдва.
Брати Капранови. Веселих свят! / Брати Капранови - К.: Гамазин, 2014. - 104 с. : іл. Тема розкрита на с. 80-91.
Олекса Воропай, Звичаї нашого народу. Етнографічний нарис. - К.: "Волес", 2005. - 528 с. Тема розкритра на с. 35-91.
Лотт Анна, Вавоурі Еліза. Таємниця різдвяного подарунка. - К.: "Віват", 2022. - 98 с.
Укладач Іван Коворець. Українці: Свята. Традиції. Звичаї/ Уклад. І. Коверець. - Донецьк: Альфа-Прес, 2004. - 304 с.
Йде до нас колядочка: Для дошк. та мол. шк. віку / Худож.: К. Іванова - К.: ABIAЗ, 2015. - 40 с.; іл.