пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

«Благодійна акція для воїнів ЗСУ від жіночого клубу рукоділля «Відрада» до Дня Святого Миколая»

Перший крок у благодійній акції бібліотеки зі збору подаруночків для воїнів ЗСУ до Дня Святого Миколая зроблено 18 листопада на черговому занятті жіночого клубу рукоділля "Відрада" бібліотеки для дорослих 13. 

Добру справу розпочали завчасно, щоб встигнути вдало і якісно виготовити поробки, вкласти в них смаколики та доправити до наших мужніх захисників-адресатів. 

Наші рукодільниці - жінки з великим досвідом, умінням і відповідальністю. Знаючи, що зустріч у клубі співпаде з плановим відключенням світла, майстрині навмисно зібралися раніше, знесли передбачливо заготовлений матеріал, розпланували роботу, дружньо взялися, результативно справилися і отримали масу позитивних емоцій, задоволення від того, що долучилися з доброю волею до харитативності та вклали у вироби свою світлу енергетику і побажання нашим військовикам здоров'я та Перемоги. 



неділя, 24 листопада 2024 р.

«Майстерня глиняних жирафів»

Будь-яка ручна робота, якою б вона не була, завжди приносить користь у розвиток дитини. У суботу, 23 листопада, на черговому занятті клубу гончарства "Теплі долоні" бібліотеки для дорослих 13 учасники виготовляли з глини жирафів. Дітки уважно слухали розповідь керівниці клубу Народного майстра Наталії Бойко про процес виготовлення фігурок. Та ретельно повторювали за гончарівною крок за кроком технологію їх створення. У кожного вийшов свій жираф: із притаманними лише йому образом та характером. Але глинотерапія - це не лише про красу виробів, про результат, а в першу чергу про сам процес, що він дає людині, яку користь приносить. Особливо це важливо у наш неспокійний час. Саме робота з глиною й допомагає зняти стрес, напругу, тривогу та вивільнити інші внутрішні негативні моменти. Тому, якщо ви потребуєте такого позитивного стану, то вам до нас. 



Адреса бібліотеки: проспект Відрадний, 14/45. Попередній запис по телефону: 0984161701

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

«Свічка пам’яті»

Сьогодні, 22 жовтня, у переддень, коли Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років, бібліотека для дорослих №13 провела історичну годину пам'яті з виконанням майстер-класу "Свічка пам'яті" для учнів 4А класу середньої загальноосвітньої школи №174 в рамках заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів. Цього дня ми згадували про мільйони людських життів, які втратила Україна, ознайомили учнів з трагічним минулим нашої країни, представили тематичну інсталяцію, подивились український мультиплікаційний фільм "Голодний дух", що вразив своєю правдивістю. А іще всі разом вшанували пам'ять загиблих від голоду, створивши аплікацію "Свічка пам'яті". Цінність такого заходу в тому, що він проводиться задля висвітлення сторінок правдивої історії нашої держави, виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму, формування щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу.

Цьогоріч ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду та віддаємо шану навмисно страченим мученикам сталінського режиму в умовах повномасштабної війни. Нинішні чергові злочини росіян та трагічні події, які принесла нам ця жорстока війна, свідомо демонструють, що жива пам’ять надзвичайно важлива.

А те, що зустріч проходила в сутінках, бо світло планово вимкнули через черговий обстріл ворога українських територій, дуже символічно і промовисто.








«Я жінка! Я вільна!»

Жінки у всьому світі зазнають психологічного, фізичного, економічного, сексуального насильства. Тож важливо всім усвідомити — про проблему не треба мовчати! Кожен рік 25 листопада відзначається Міжнародний День боротьби за ліквідацію насильства над жінками, який став символом світової спроби подолати негідність і гарантувати безпеку та гідність половини людства.

Сьогодні, 22 листопада, бібліотека для дорослих №13 в рамках заходів до цієї важливої дати провела разом з користувачами бібліотеки поетичні читання "Я жінка! Я вільна!" з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. 



середа, 20 листопада 2024 р.

«Належна шана мужності й патріотизму»

День Гідності та Свободи - це національне свято в Україні, яке відзначається 21 листопада. Цей день символізує боротьбу за гідність і свободу, а також вшанування пам'яті учасників Революції Гідності 2013-2014 років. Саме 21 листопада 2013 року почалися перші акції протесту на Майдані проти рішення влади відмовитися від євроінтеграції. Протести переросли в Революцію Гідності, що призвела до падіння режиму Віктора Януковича, але коштувала життя сотням людей, яких назвали Небесною Сотнею.

Цей день став символом боротьби українців за свободу, права людини та демократичні зміни в країні. День Гідності та Свободи також нагадує про важливість європейського вибору для України та її незалежності. Вшановуючи пам'ять героїв, цей день закликає українців до єдності та відданості принципам гідності та свободи.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала інформаційну викладку «Належна шана мужності й патріотизму» до Дня Гідності та Свободи.

Кардаш Л. Майдан: точка відліку. - К., 2016. - 28 с.

Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки. - К.: Дух і Літера, 2016. - 784 с.

Подгорна В. Українська політика: невивчені уроки. Луцьк: Терен, 2021. 200с.

Стражний О. Майдан. Події. - К.: Дух і Літера, 2016. - 360 с.

Щоденник Майдану. Майдан від першої особи. - К.: Фенікс, 2016. - 304 с.

День Гідності та Свободи має велике значення для нинішнього покоління українців. Це день, коли згадуються ті, хто загинув за майбутнє України, і віддається шана тим, хто продовжує боротьбу за незалежність, демократичні цінності та європейський шлях розвитку.

Цей день став символом нескореності українців, їхнього прагнення до змін і боротьби за свої права. Він також служить нагадуванням про важливість боротьби за свободу у світі, адже Україна продовжує страждати від зовнішньої агресії, зокрема з боку росії, яка анексувала Крим і підтримує сепаратизм на сході України. Незважаючи на труднощі, український народ демонструє велику стійкість і прагнення до миру, гідності та незалежності.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

«Діти-квіти»

Кожен свідомий дорослий на планеті Земля відповідально знає яке велике значення має щоденне дбайливе ставлення до дітей та створення умов для їхнього повноцінного розвитку і благополуччя. 

Є єдиний день у році, який присвячений виключно правам дитини та важливості їхнього забезпечення і який нагадує нам про те, що кожен з нас може зробити свій вклад у вирішення проблем, що турбують підростаюче покоління на планеті, та у створення кращого майбутнього для наших дітей. Адже попри всі негаразди сьогодення, попри всі виклики часу вони заслуговують на ліпше життя. 

У Декларації ООН про права дитини затверджена гарантія як обов'язку людства дати дитині найкраще - опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку так і втілення  можливостей виростити її здоровою, освіченою та захищеною від насильства та експлуатації.

З метою привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі бліотека для дорослих №13 приєдналася до глобального святкування та провела 19 листопада за участі молодших користувачів бібліотеки творчу локацію - витинанки - "Діти-квіти" в рамках заходів до Всесвітнього дня дитини, тим самим виховуючи у них інтерес до українського образотворчого декоративно-прикладного мистецтва.



День інформування "1000 днів нескореності і мужності"

 19 листопада бібліотека для дорослих 13 провела для користувачів бібліотеки День інформування "1000 днів нескореності і мужності", приурочений  1000-денній даті повномасштабного вторгнення росії та водночас запеклої та відважної боротьби українського народу проти загарбників. Бібліотекарі створили тематичну папку з матеріалом, в якому висвітлені подіїї цього періоду, який став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об'єднатися заради перемоги. Відвідувачі активно долучилися до діалогу, висловлювали свої думки, патріотичну позицію, історії з життя у воєнний період та розказували про свій вклад у допомогу нашим військовим та наближення перемоги.

               


 

             

 
                                                  

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Презентація книги Інни Ковальчук «Десять кроків Києвом»

Прогулянка знайомим і незнайомим Києвом завжди цікава і пізнавальна. Таку захопливу віртуальну подорож нашою історичною столицею України організував сьогодні, 15 листопада, для учнів двох сьомих класів середньої загальноосвітньої школи №54 колектив бібліотеки для дорослих №13, запросивши на партнерську зустріч українську письменницю, члена спілки письменників України, перекладача Інну Ковальчук, яка презентувала дітям свою чудову книжку "Десять кроків Києвом". 

Інна Георгіївна представила молодій аудиторії із свого архіву відеоекскурсію захоплюючими місцями Києва. А потім полилась розповідь авторки про десять надзвичайно цікавих будівель, оповитих чарівними легендами. Слухачі активно відповідали на поставлені запитання пані Інни про київські місцевості і урочища, історичні будівлі і шедеври архітектури та охоче ставили свої шановній гості. 

Юні екскурсанти із задоволенням дізналися багато нового і невідомого про Собор Святої Софії, Будинок з химерами, Маріїнський палац, Київський національний академічний театр оперети та Національну філармонію України. Як корисно бути обізнаним. Як престижно бути досвідченим.

Захід відбувся у школі з міркувань безпеки, адже освітній заклад має просторе укриття.