Сьогодні в бібліотеці 13 відбувся майстер-клас з малювання від Народного майстра, гончарівни Наталії Григорівни Бойко. Тема заняття: "Київський розпис" - це декоративний розпис, який своїм корінням сягає часів скіфської доби, який розвивався і дійшов до наших днів через побут та традиції. В ньому закладена культурно-історична філософія української спадщини. Ми із задоволенням вчилися малювати квітку в техніці Київського розпису. Подивіться яка краса!
Страницы
- Головна сторінка
- Про бібліотеку
- 13 - число могутності
- Проєктна діяльність
- Книжкові новинки
- Недільний обід у шпиталі
- Фотогалерея
- Відеофакти
- Афіша
- Наші виставки
- Творчість і бібліотека (вірші)
- Бібліотека №13 в соціальних мережах
- Етнокімната - музей предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою".
- Українська мова
- Архів віртуальних довідок
субота, 25 лютого 2023 р.
пʼятниця, 24 лютого 2023 р.
Крим - це Україна.
День кримського спротиву російській окупації - пам’ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у місті Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України. Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58 установлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого.
Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі – 26 лютого 2014 року вийшли на мітинг у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.
Цього дня дев'ять років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не тільки кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.
25 лютого 2014 року біля будівлі кримської Верховної Ради відбувся і проросійський мітинг, який організували організація «Кримський фронт» і так звані козацькі організації. Учасники акції вигукували проросійські гасла, вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. В той день перед мітингувальниками виступив тодішній голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. ЗМІ почали повідомляти, що на цю сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.
Наступного дня, 26 лютого, біля Верховної Ради АРК відбулося два мітинги: проукраїнський, організований Меджлісом кримськотатарського народу, який зібрав до 10 тисяч учасників, і проросійський – чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність». Між проукраїнськими і проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, внаслідок яких загинули дві людини. Проросійський мітинг відтіснили до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначену сесію парламенту скасували. Наступного дня будівлю Верховної Ради Криму захопили озброєні російські спецпризначенці.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними й засудили дії РФ. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Кремль заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Основним гаслом Дня спротиву окупації Криму та Севастополя - «Спротив триває!».
Наразі, спротив триває по всій країні та спротив і боротьбу чинять наші Збройні сили України, урядові структури, кожен громадянин України!
Позиція України та усього цивілізованого, демократичного світу залишається незмінною - Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України. Спротив триває!
Слава Україні!
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя бібліотека 13 підготувала інформаційну полицю "Крим - це Україна".
Крим: дорога тисячоліть. - Сімферополь: Таврія, 2001. - 304 с.
Це стисла розповідь про кримську давнину, що ґрунтується на дослідженнях вчених-археологів та краєзнавців, створена на основі популярного видання, підготованого авторським колективом під керівництвом знавця рідного краю О. І. Домбровського.
Кульчицький С. Кримський вузол. - К.: КЛІО, 2019. - 496 с.
У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні причини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв'язання. Показано, що цинізм подій так званої "Кримської весни" спричинив неочікуваний для правлячих кіл Росії ефект. Україна тимчасово втратила Крим, однак Росія назавжди втратила Україну та українців. Розтиражоване російськими мас-медіа гасло "Крим наш!" і події "кримської весни" стали найпотужнішими прискорювачами процесу українського націєтворення, що лежить в основі формування громадянського суспільства та розбудови новітньої України.
Сергійчук В. Український Крим. - К.: Українська Видавнича Спілка. - 304 с.
У книзі із залученням великого документального матеріалу розповідається про спільну історичну долю Криму й України. Зокрема, звертається увага на українську більшість півострова в період Кримського ханства, на включення Криму до українського організму вже з кінця XVIII ст. Детально аналізується перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною в 1918 і передання півострова УРСР в 1954 році.
Смирнова Н. Крим Керіма. - К.: Портал, 2021. - 96 с.
Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином - вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей?
Третяк А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. - К.: Авіаз, 2016. - 240 с.
Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місця. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі. Видання призначене для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Тема "місто Севастополь" розкрита на 230 с.
Чумак В. Україна і Крим: спільність історичної долі – К.: Фотовідеосервіс, 1993. - 80 с.
На базі архівних на опублікованих матеріалів уперше в українській історіографії розглядається спільність історичної долі України і Криму, яка стала унікальним феноменом у розвитку зв'язків між Європою та Середнім Сходом. Особливий інтерес становлять питання: Тавріка і Київська Русь, взаємовідносини Кримського ханства і Запорозької Січі, Крим та Україна в складі Російської імперії, трагедія кримсько-татарського народу. Значна увага приділяється проектам розвитку стосунків між Україною і Кримом, державами Чорноморського басейну в новітні часи. Книга розрахована на широке коло читачів.
четвер, 23 лютого 2023 р.
Російсько-українська війна: хронологія подій.
24 лютого Росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, з території Білорусі й окупованого Криму.
Армія Росії обстріляла прикордонні застави, завдала удари з повітря по понад 40 об'єктах військової інфраструктури майже усіх регіонів України. Розпочався рух танкових колон і живої сили.
Путін назвав це «спецоперацією» з метою «демілітаризації і денацифікації України».
Армія України, Нацгвардія, поліція, Тероборона чинять запеклий опір.
В Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Президент Володимир Зеленський заявив: «Українці на своїй землі і нікому її не віддадуть».
Країни Заходу застосовують все більше санкцій проти Росії і надають зброю Україні.
ЗСУ вибили військових Росії з Київщини, Чернігівщини, Сумщини. Витісняють їх із Харківщини. Тривають бої на Донбасі та півдні України.
Російська армія бомбардує, обстрілює житлові квартали міст, знищує цивільну інфраструктуру, лікарні, школи, історичні пам'ятки.
Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 7 199 випадків загибелі і 11 756 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.
Україна подала позов проти Росії в Гаагу. 16 березня Міжнародний суд ООН ухвалив проміжне рішення – наказав Росії припинити бойові дії в Україні.
Окреме провадження щодо воєнних злочинів Росії в Україні веде в Гаазі Міжнародний кримінальний суд.
Україна продовжить оборонятися та переможе в цій війні. Ми на своїй землі, на нашому боці правда. І з нами весь цивілізований світ. Ми воюємо за те, що істинно для будь-якого народу на планеті – за життя та свободу, за право на щастя для всіх наших сімей, усіх наших дітей.
Слава Україні! Героям Слава!
До Дня російського вторгнення в Україну бібліотека 13 провела день інформування "Російсько-українська війна: хронологія подій".
середа, 22 лютого 2023 р.
Майстер-клас з ліплення виробів із глини від Народного майстра.
22 лютого в бібліотеці 13 відбувся майстер-клас з ліплення виробів із глини від Народного майстра, гончарівни Наталії Григорівни Бойко. На захід завітали наші майстрині з жіночого клубу "Лада". Ми із задоволенням вчилися ліпити з глини - скульптуру у формі жіночих статуеток - «лялька», «кума», «берегиня» у традиціях народної іграшки.
Жінка – це символ життя, посланниця добра і миру на землі. Це символ матері-природи, праматері всього сущого. Вона вважалася покровителькою, захисницею кожної родини, що оберігає оселю, діток, добробут сім'ї. Цей символ несе в собі саму суть творення та захисту, а через це – вічне оновлення і гармонію життя. Жінка споконвіку вважалася Берегинею, саме їй призначено від Бога берегти сім’ю, дітей, любов, затишок, злагоду.
Виготовлені власноруч керамічні вироби з гончарної глини можуть стати справжніми оберегами вашої домівки.
Ось такі чудові вироби у нас вийшли.
Свято Масниці в жіночому клубі "Лада".
З 20 по 26 лютого 2023 року проходить тиждень Масниці.
Масниця – стародавнє слов'янське свято, яке триває 7 днів, символізує проводи зими і очікування весни. Масниця - веселе народне гуляння, під час якого випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею.
Масниця - свято зустрічі весни, настання тепла, пробудження природи. Зустрічають Масницю піснями і хороводами, смачними млинцями та варениками.
Сьогодні ми зібралися її відсвяткувати разом з клубом "Лада" у бібліотеці 13. Свято проходило за всіма українськими традиціями: з млинцями із різними начинками, варениками, пирогами та цікавими історіями про це весняне свято. Щасливої Масниці!
вівторок, 21 лютого 2023 р.
Книжкові новинки з фонду бібліотеки №13.
Шановні друзі!
Пропонуємо вашій увазі нові книги з фонду бібліотеки №13, серед яких художні твори українських та зарубіжних письменників. Серед новинок: книжки Ірен Роздобудько, Івана Драча, Івана Андрусяка, історична література та книжечки для малечі. Цікаві новинки чекають на свого читача.
Андрусяк І. Усі пригоди стефи і чакалки. - Харків: Віват, 2022. - 320 с.
Гурич Я. У лабіринті стародавнього монастиря. - Харків: Ранок, 2004. - 192 с.
Дойл А. Загублений світ. - Донецьк: БАО, 2006. - 448 с.
Драч І. Золотий цап. - К.: Український пріоритет, 2018. - 80 с.
Коваленко Л. Маруся Богуславка. - К.: Криниця, 2014. - 96 с.
Мельник Г. Абрикосовий дім. - Вінниця: ТВОРИ, 2022. - 52 с.
Роздобудько І. ЛСД. Ліцей слухняних дружин. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.
Тарасюк Г. Жіночі романи. - Бровари: Відродження, 2006. - 288 с.
Всіх запрошуєм на свято!
Свято закінчення зими і початку весни відоме майже всім європейським народам, хоча й із різними назвами.
Масниця, рідше Масляниця, Пущення, Сиропуст, Масляна, Колодій, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято, Загальниця.
Традиційне східнослов'янське, зокрема й українське свято, що відзначається протягом тижня перед Великим постом.
А неодмінним атрибутом святкування і найважливішою стравою є вареники з сиром, политі маслом та сметаною. «Почекайте вареники, прийде на вас Масниця», - говорить українська народна приказка.
Саме про вареники ми сьогодні й співали у клубі пісні "Надія" серед предметів побуту української народної старовини музею бібліотеки "Хата під стріхою".
пʼятниця, 17 лютого 2023 р.
Мова барвиста, мова багата.
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати.
Рідна мова є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, зі співом солов'я.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.
До Дня рідної мови бібліотека 13 провела онлайнчитання "Мова барвиста, мова багата".
Станеш ти кращим мечем на катів.
Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі.
В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України державною мовою є українська. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова - це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
До Дня рідної мови пропонуємо вашій увазі книжково-ілюстраційну виставку "Станеш ти кращим мечем на катів".
Береза Т. Мова - не калька - Львів: Апріорі, 2016. - 664 с.
Сучасний словник гарної української мови «Мова - не калька» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця. Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.
Береза Т. Скажи мені українською. - Львів: Апріорі, 2019. - 456 с.
Українсько-російський словник «Скажи мені українською» має на меті повернути розуміння величі й краси української мови, а також покращити загальний рівень володіння українською мовою в побуті та діловому спілкуванні. Знаковим завданням словника є очищення рідної мови від усієї полови та бур’яну, що здавна захаращують її красу. А відтак применшують її самобутність та велич. Словник аж ніяк не є авторською спробою щось забрати в української мови. Це радше намір показати, що окрім загальновживаних слів та висловів є ще і правдива мова, яку на превеликий жаль забуваємо, залишаємо на сторінках словників, книжок, а чи за лаштунками театральних вистав та кінострічок.
Еверетт Д. Походження мови. Як ми навчилися говорити. - К.: Наш формат, 2019. - 344 с.
У всіх мов світу є бодай кілька спільних елементів, наприклад, назви речей або подій, способи поєднання звуків і слів. Утім мови мають між собою більше відмінного, ніж схожого, стверджує автор цієї книжки. Вони поступово розвинулися з окремих культур, одночасно об’єднуючи людей у тісні спільноти та пристосовуючись до їхніх потреб. Коли людина навчилася говорити? Якою була перша людська мова? Як розвивалися мови світу? У цій книжці автор змальовує захопливу еволюцію — від появи перших слів до більш ніж 7000 окремих мов, якими людство спілкується нині.
Клименко Н. Українська легко. - Харків: Клуб сімейного читання, 2019. - 288 с.
Створено спільно з інтернет-ресурсом "Мова – ДНК нації". За допомогою інфографіки показані правила та складні випадки вживання слів в українській мові. Українська без суржику, русизмів і кальок за допомогою інфографіки! Видання з наочними ілюстраціями та стислими правилами, прикладами вживання і корисними статтями. Цю книжку створено з мрією про те, що колись в Україні буде модно знати декілька мов, а говорити українською.
Шевчук С. Українська мова на щодень, на щомить - К.: Атіка, 2004. - 392 с.
Посібник системно охопив усі аспекти мовлення - від звукового оформлення слова до синтакси. Теоретичний матеріал подано у вигляді схем, особливу увагу зосереджено на складних випадках правопису найуживаніших у повсякденні слів і словосполучень. Довідковий орфографічний матеріал дозволить швидко перевірити правопис слів. Матеріал рубрик "Синонімічне багатство української мови", "Особливості слововживання" сприятиме підвищенню культури мовлення.
Майстер-клас з глини від Народного майстра, гончарівни Бойко Н.Г.
Хто бажає мати вдома керамічні вироби з гончарної глини, виготовлені власноруч? Вам до нас!
22.02.2023 о 11:30 бібліотека #13 запрошує на майстер-клас з глини від Народного майстра, гончарівни Бойко Н.Г. Інформація про необхідні матеріали за тел. +380984161701 (Наталія Григорівна).
Наша адреса: просп. Відрадний, 14/45.
четвер, 16 лютого 2023 р.
Заняття клубу "Лада" бібліотеки 13.
Сьогодні на занятті в жіночому клубі "Лада" бібліотеки 13 ми займалися одним із видів рукоділля - в'язання гачком. Це процес виготовлення виробів з ниток шляхом згинання їх в петлі і з’єднання петель одна з одною за допомогою в’язального гачка.
Основні типи петель при в’язанні гачком: повітряна, напівстовпчик, стовпчики з накидом, стовпчик без накиду. Види в’язання гачком: просте, туніське, вилкове, гіпюр. Існує два способи в’язання гачком: плоский і круговий. В’язання гачком вважається більш легким видом рукоділля, ніж в’язання спицями.
В'язання позитивно впливає на здоров'я людей. Займаючись рукоділлям, ви виконуєте рухи, що повторюються, гачком або спицями, що надає своєрідний медитуючий ефект. На думку фахівців, заспокоюється не тільки тіло, але й розум.
Крім уповільнення пульсу, в'язання також сприяє зниженню артеріального тиску і зменшенню в крові рівня кортизолу, який є гормоном стресу.
Коли звичайний клубок вовняних ниток перетворюється на щось гарне, потрібне і відчутне, то це схоже на подвиг. У мить завершення виробу вас буде переповнювати радість, адже ви досягли ще однієї мети, нехай і невеликої.
Це основні плюси, які має в'язання. Як ви могли переконатися, це не просто хобі, а корисне вміння. Тому, якщо ви ніколи раніше не тримали в руках спиці і гачок, то є сенс замислитися про те, щоб навчитися цьому і відкрити у собі нові таланти.
На захисті ідеалів Європейського майбутнього України.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку.
20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Цей день назавжди увійде в історію України як символ патріотизму та героїзму і вкотре підтвердить тезу про те, що в найкритичніший та найважчий період нашої історії знайдуться герої, які своєю жертовністю дозволять будувати нам майбутнє.
Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Герої Небесної Сотні стали джерелом натхнення для наших героїчних воїнів, які гідно продовжують їх справу, захищають наше з вами право на вільне життя.
Слава Героям Небесної Сотні, слава українським воїнам, які відважно та з честю виконують свій святий обов’язок захисту нашої Батьківщини. Будьмо гідні своїх героїв, які віддали власне життя за нашу свободу.
Цього року До Дня Героїв Небесної Сотні проводяться заходи під гаслом «Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни». До цієї дати бібліотека 13 підготувала виставку-шану "На захисті ідеалів Європейського майбутнього України".
День єднання.
Нині свято в Україні - День єднання.
Наша Батьківщина у нас одна. І якою вона буде, залежить від нас.
Плекаймо її, оберігаймо, любімо і шануймо, захищаймо.
Спільно, в єдності - наша сила! Наш мир і безпека!
І мета в нас одна на всіх - перемога задля майбутнього: вільного, суверенного, незалежного, об'єднаного, демократичного, європейського.
середа, 15 лютого 2023 р.
Творець української опери.
Семен Гулак-Артемовський - композитор, оперний співак і драматург, творець першої української опери. Народився 4 лютого 1813 р. в сім’ї священика у містечку Городище колишньої Київської губернії (нині – Черкаська обл.), де у 1966 р. створено меморіальний музей уславленого музиканта.
Майбутній композитор навчався спочатку в Київському духовному училищі, потім у Київській духовній семінарії, був кращим її співаком. Після закінчення семінарії співав у київському митрополичому хорі у Софійському соборі та Михайлівському Золотоверхому монастирі.
Найважливіше досягнення С. Гулака-Артемовського - створення за власним лібретто першої української національної опери “Запорожець за Дунаєм”. Сюжет твору підказав йому М. Костомаров. Прем’єра відбулася в 1863 р. у Марийському театрі Петербурга. Критики відзначали народність опери, правдивість художнього зображення українських типів, її мелодійне багатство, а також бездоганне виконання автором ролі Карася. Однак через утиски української культури з боку уряду царська цензура майже 20 років забороняла постановку опери. Українському глядачеві її вперше відкрив у 1884 р. М. Кропивницький, забезпечивши цьому твору довге сценічне життя. Опера “Запорожець за Дунаєм” приваблює демократичним характером сюжету, мелодійністю музики, що увібрала барви українського пісенного мистецтва, колоритністю образів, соковитим народним гумором. Це творіння великого майстра стало міцним підґрунтям національного оперного мистецтва.
За майже 25 років сценічної діяльності С. Гулак-Артемовський виконав понад 50 оперних партій, серед яких: Руслан («Руслан і Людмила» М. Глинки), Мазетто («Дон-Жуан» В.А. Моцарта), Антоніо, Астона («Лінда ді Шамуні», «Лючія ді Ламмемур» Г. Доніцетті), а також головні партії в операх О. Верстовського, О. Даргомижського, А. Рубінштейна. Виступав з концертними програмами, виконував не тільки арії з опер, а й пісні та романси.
В історії української культури Семен Степанович Гулак-Артемовський уславився своїм багатогранним талантом дарувати людям високі зразки музичного мистецтва і як засновник української опери, створивши свого незабутнього “Запорожця за Дунаєм”.
Українські пісні посідають окреме місце у творчій спадщині Гулака-Артемовського, зокрема, «Стоїть явір над водою» (присвячена Т. Шевченку, з яким потоваришував у 1938 році), «Спать мені не хочеться», «Ой, на горі женці жнуть» - рапсодія зі збірки із семи пісень під загальною назвою «Українська свадьба».
Пропонуємо вашій увазі викладку-портрет "Творець української опери" до 210-річчя від дня народження Семена Гулака-Артемовського - драматурга, оперного співака, композитора, актора.
вівторок, 14 лютого 2023 р.
Фундатор української опери.
Сьогодні у клубі пісні «Надія» бібліотеки 13 відбувся урок музлітератури "Фундатор української опери" до 210-річчя від дня народження Семена Гулака-Артемовського, оперного співака, композитора, актора, драматурга. Ми слухали його твори, читали біографію, співали пісні.
В історії української культури Семен Степанович Гулак-Артемовський уславився своїм багатогранним талантом дарувати людям високі зразки музичного мистецтва і як засновник української опери, створивши за власним лібретто першої української національної опери “Запорожець за Дунаєм”. Ми з великим захопленням слухали оперу та насолоджувалися українським музичним шедевром.
Афган: статистика, цифри, наслідки.
Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Пам'ятна дата встановлена Указом Президента нашої держави в 2004 році і приурочено до завершення виведення військ з території Афганістану 15 лютого 1989 року.
Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч - громадяни України.
Неодноразово ризикуючи своїм життям, вони чесно виконували присягу, забезпечували спокій та стабільність у багатьох країнах, чим заслужили визнання і вдячність їхніх народів. Тисячі вихідців з України пройшли крізь вогонь Афганської війни, що принесла нам численні трагедії та біль утрат.
Афганську війну пройшло більше 160 000 українців. З них 2 378 загинули, 60 вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Поранення отримали більше 8 000 українців, з них 4 687 повернулися додому інвалідами.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Щорічна річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний до цього.
Ми пам'ятаємо і завжди пам'ятатимо про кожного нашого загиблого співвітчизника. Дякуємо усім воїнам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту та вміння перемагати.
До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав бібліотека 13 провела онлайнінформування "Афган: статистика, цифри, наслідки".
пʼятниця, 10 лютого 2023 р.
Виїздна бібліотека.
Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива, яка започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек, прищеплює, таким чином, любов до читання.
Мета цього дня – надихнути людей по всьому світу подарувати книжку: бібліотеці, майбутнім користувачам бібліотеки, перехожим, другу, членам родини. Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книжка – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов, вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду, навчить жити, любити і працювати заради щастя народу, заради самих себе та своїх рідних.
Сьогодні без книжки ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».
До Міжнародного дня дарування книг бібліотека 13 провела благочинну акцію "Виїздна бібліотека" дарування книги майбутньому читачу.
«Жива» книжкова полиця.
Міжнародний день дарування книг – одне з наймолодших свят у календарі, яке об’єднує всіх, хто дарує книжки, прищеплюючи, таким чином, любов до читання.
Дарування книжок – це добровільна ініціатива, яка спрямована на підвищення інтересу і доступу до них. Мета цього свята – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книжку – бібліотеці, другу, членам родини.
Буккросинг з’явився в 2001 році. Новий цікавий рух було створено американським IT-фахівцем Роном Хорнбекером. Його ідея полягала в тому, що людина, прочитавши книжку, залишила її («звільнила») у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший, випадково зміг її знайти та прочитати. Той, у свою чергу, повинен повторити процес.
Буккросинг – це вільний рух книг, організований за спеціальними правилами. Мету буккросингу формулюють по-різному: популяризація ідеї читання і перетворення світу на бібліотеку, практика налагодження нових соціальних зв’язків, створення нового інтелектуального прошарку суспільства.
До Міжнародного дня дарування книг ми поповнили буккросинг цікавими подарованими нашими читачами книжками.
Заняття клубу "Лада" бібліотеки 13.
Як завжди, гамірно і плідно було у нас на занятті жіночого клубу бібліотеки "Лада". Майстрині, за традицією, похизувались, у добрих традиціях слова, своїми домашніми витворами - ляльками-пакетницями. Погляньте, он які красуні! А головне, корисна річ. Хочете собі таку, будь ласка, приходьте. Навчать, покажуть, допоможуть. І не тільки мова про ляльки. А й про інші цікаві речі: кухонні прихватки, жіночі прикраси - ланцюжки, браслети, брошки та інші. Нагадуємо: заняття щочетверга о 13:00.
четвер, 9 лютого 2023 р.
Зустріч з письменником Олександром Козинцем.
Оплески, оплески... Це ми про сьогоднішню зустріч - презентацію книги "Ластовиння" Олександра Козинця. Тепла, по-домашньому щира і добра зустріч користувачів бібліотеки, мешканців Відрадного і напрочуд приємного, креативно-молодого автора, поета-прозаїка, який мешкає в нашому районі. Назва крайнього видання "Ліри-К" з простреленою "о" в назві. В нинішніх умовах життя тепер ми всі в ластовинні: будинки, земля, душі. Але це лише на початку. Автор веде нас до щасливої другої частини книги - про щастя, кохання, світло і Перемогу! Ми дізналися і про попередні видання Олександра. Всі про добро, яке вселяє сподівання на всепіднесення. Так несподівано закрутив вир подій, що ми напросились на своє прочитання віршів. Автор люб'язно дозволив. І наша користувачка Надія Володимирівна тембрально повела нас у свою транскрипцію буття. Сприйнялось чудово. Послухайте і ви. Вам, переконуємо, сподобається. Дружні оплески залу не дозволять закрастися сумніву. Діалог запитань і відповідей теж задовільнив наші сподівання та був вичерпним. Враження чудові. Маємо книги з автографом автора. Щиро дякуємо і нехай щастить Вам, Олександре. До нових презентацій!
середа, 8 лютого 2023 р.
Читання про кохання.
Людина не може жити без теплих почуттів. Коли вони огортають душу, хочеться дістати все із потаємних її куточків і висловити відчуте близькій коханій людині або подарувати весь світ.
Кохання - вічна і жива музика життя. Окрилює, полонить серце, надихає і паморочить до нестями.
Кохання - це незвичайний стан, завдяки якому кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібною. Воно може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання.
До Дня Святого Валентина бібліотека 13 провела онлайнчитання "Читання про кохання" з найромантичними історіями про кохання.
Ти в життя моє убоге зіркою яскравою ввійшла.
14 лютого люди всього світу відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині кохання. Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих.
Це свято любові, свято найкращого почуття, яке дає сили і натхнення, радість і захоплення. Кохання - це незвичайне почуття, завдяки якому кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібною. Воно окрилює, дає силу і сміливість для здійснення вчинків.
До Дня Святого Валентина бібліотека 13 підготувала тематичну виставку "Ти в життя моє убоге зіркою яскравою ввійшла".
Не будьмо байдужими!
Тобі одній мої вітання.
14 лютого День Святого Валентина – свято кохання, найкращого почуття, яке дає сили і натхнення, радість і захоплення. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності.
У цей день прийнято дарувати коханим подарунки, дуже часто це презенти у формі сердець – паперові валентинки, солодощі тощо.
До Дня Святого Валентина бібліотека 13 провела онлайнмайстер-клас "Тобі одній мої вітання" з виготовлення вітальної листівки з валентинками.