Страницы
- Головна сторінка
- Про бібліотеку
- 13 - число могутності
- Проєктна діяльність
- Книжкові новинки
- Недільний обід у шпиталі
- Фотогалерея
- Відеофакти
- Афіша
- Наші виставки
- Творчість і бібліотека (вірші)
- Бібліотека №13 в соціальних мережах
- Етнокімната - музей предметів побуту української народної старовини "Хата під стріхою".
- Українська мова
- Архів віртуальних довідок
четвер, 28 лютого 2019 р.
"Два кольори" життя Квітки Цісик.
вівторок, 26 лютого 2019 р.
Лесине слово
Леся Українка (Лариса Косач) – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, тож здавалось би, що ми знаємо про цю поетесу все. Адже про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують…
Але на літературно-музичному дійстві, в якому грали ролі учні 3А класу школи №174, ми дізналися багато нового, цікавого, неординарного про життя, дитинство, ранню творчість видатної поетеси, що виклало почуття гордості за велику силу волі і нескореність її у важких ситуаціях. Як тонко діти відчули і передали "музику" Лесиного слова, його мелодійність. Такі заходи виховують у школярів любов та повагу до безсмертного імені Лесі Українки.
Бібліотечні джерела:
Бичко А. Л. Українка - К.: Український Центр духовної культури, 2000р.
Українка Л. Бояриня - К.: Український письменник, 2000р.
Українка Л. Бояриня - К.: Богдана, 2006р.
Українка Л. Горить моє серце - К.: Київська правда, 2006р.
Українка Л. Драматичні твори - К.: Наукова думка, 2008р.
Українка Л. Мрії зламане крило - К.: Веселка, 1993р.
Українка Л. Сюжети з життя - К.: Спалах, 2001р.
Усе для школи №4/2001р.
субота, 23 лютого 2019 р.
Життя в абстрактному мистецтві
Казимир Северинович Малевич — художник-авангардист, визначний діяч українського авангарду, засновник супрематизму, педагог, теоретик мистецтва.
Став одним із засновників абстрактого мистецтва. 1915 року започаткував новий модерністський напрям у мистецтві — супрематизм. 7 грудня 1915 року вперше виставив картину «Чорний квадрат на білому тлі», яка перетворилася на ікону абстрактного мистецтва. Згодом з'являється картина «Біле і чорне». Малевич видавав журнал «Supremus» (1916).
Супрематизм - термін, вигаданий самим художником, означає "найвищий, граничний, початковий", по суті - це відмова від зображення оболонок предметів на користь найпростіших форм - основи світобудови.
Створені ним кольорові об'єкти - це фігури ідеально чистого сприйняття, не обтяженого зображенням реальних предметів і колірних комбінацій. Це і є те безпредметне, початкове, апріорі існуюче мистецтво. Коли розумієш це, то починаєш бачити гармонію цих форм і фарб.
Зображення реальності в живописі Малевич вважав "поза художніми елементами", від яких нове мистецтво повинно відмовитися. Потрібно звільнитися від усього зайвого і стати чистим. Малевич вважав, що справжня мета мистецтва - "відкриття нескінченного простору". Не випадково, його чорний квадрат зображений на білому тлі. Білий - це ВСЕСВІТ, нескінченність, світло, рух, гармонія вічного життя. Чорний - уособлення спокою, смерть, стійкість.
Найвідомішою роботою в біографії і творчості Малевича є твір «Чорний квадрат». Цю роботу доповнюють полотна «Чорне коло», «Кельтський хрест». Серед інших відомих картин художника – «Червоний квадрат», «Скаче червона кіннота».
Бібліотечні джерела:
Безклубенко С. Мистецтво - К.: Казка, 2010р.Губарева М. 100 великих шедеврів мистецтва - М., 2006р.
Енциклопедія історії України - К.: Наукова думка, 2009р.
Енциклопедія мистецтва - К., 2015р.
Журнал ART №6-9/2013р.
Скляренко В. 100 відомих художників - Харьків: Фоліо, 2006р.
пʼятниця, 22 лютого 2019 р.
четвер, 21 лютого 2019 р.
Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.
Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Думаємо українською, говоримо українською, співаємо українською. "Червоною рутою" зацвів у бібліотеці 13 напередодні 70-річчя з дня народження Володимира Івасюка клуб пісні. Перерваний політ творчої долі одного з фундаторів української естрадної музики. А мелодія покладена на тексти на рідній мові: "Я - твоє крило", "Два перстені", "Червона рута", "Водограй", "Я піду в далекі гори". Такі сьогодні "пісні були поміж нас".
Бібліотечні джерела:
Барвінок №2/2018, №2/2019.
Гнатюк Л. Українська мова - К.: Знання, 2006р.
Малятко №2/2018р.
Мацько Л. Стилістика української мови - К.: Вища школа, 2003р.
Мово рідна, слово рідне - К.: Веселка, 1989р.
Олійник О. Світ українського слова - К.: Хрещатик, 1984р.
Ткаченко О. Українська мова і мовне життя світу - К.: Спалах, 2004р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)