6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників. Цього дня в ході Київської наступальної операції військові визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України - місто Київ. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.
Найзапекліші бої точилися за Букринський плацдарм, який, на противагу Лютізькому не був успішним. Ніч з 5 на 6 листопада стала вирішальною в битві за Київ. По проспекту Перемоги у місто прорвалися перші танки. До четвертої ранку опір противника в місті було зламано. По обіді до Києва увійшли основні частини армії.
Місто було зруйновано і майже порожнє. Більше мешканців зустрічалося на Подолі, Шулявці, Деміївці. Всього в місті на цей час нараховувалося близько 100 тисяч мешканців, тобто лише десята частина довоєнного населення. Силами військовополонених нацисти намагалися в останні місяці своєї влади замести сліди масових убивств у Бабиному яру та в районах розташування концтаборів. Але приховати ці злочини було неможливо. Окупація Києва тривала 778 днів – з 19 вересня 1941-го до 6 листопада 1943 року.
З метою сприяння патріотичного виховання, формування таких рис характеру як гуманізм, милосердя, гідність, виховування любові до свого народу, його історії та героїчного минулого на прикладі подвигу людей, які загинули під час окупації та визволення Києва від німецько - фашиських загарбників під час Другої світової війни, виховування непримиренності до насильства бібліотека №13 підготувала онлайнпрезентацію "Горде ймення «Визволитель»" до Дня визволення Києва від фашистських загарбників.
Немає коментарів:
Дописати коментар