Страницы

Страницы

середа, 27 вересня 2023 р.

Розмовний клуб української мови.

Розмовний клуб української мови - це саме про те, як об'єднуються учасники в своєму розвитку, бажанні бути на хвилі життя, можливості і прагненні оволодіти, вдосконалити або ж взагалі перейти на українську.

У нас сьогодні є новенька учасниця. Прийшла з великим прагненням навчитися розмовляти українською мовою. Керівник Наталія Олександрівна Камо повідомила її про напрочуд дружню атмосферу в клубі, без засудження.

Щоб розговоритися, ми отримали перше творче завдання. Запропоновані предмети необхідно було прорекламувати. Зрозумілою мовою описати бачене, створити їм рекламу, спробувати продати, визначити в чому цінність предмета, щоб з'явилось бажання його придбати. При цьому керуватися позитивними емоціями. Намагатися обговорення проводити українською.

Учасниці беззаперечно блискуче справилися із завданням, прокоментували, зацікавили. 

І здивували тим, як можна розрекламувати прості речі. У кожного була неабияка родзинка своєї презентації. Навіть з філософської точки зору. 

Зазначили, як швидко плине час. Бо надзвичайно всім цікаво.

Творча хвилинка була наступним завданням. 

Як швидко і легко при наявності декількох  маркерів намалювати смішну картинку. Наприклад, котиків.

Різноманіття фантазії зашкалювало. Це - на згадку про розмовний клуб та як розважати себе. 

Арттерапія продовжилась малюванням рибок з спиралеподібної лінії, щоб українскою проговорити про все, щоб на папері. Та придумати історію про намальоване.

Як завжди - зворотній зв'язок з викладачем: "Які враження від клубу, чим він корисний, які побажання?" 

Тут - тренують мову!

А учасники - зірочки, провідники серед оточуючих. 

Всі відчули прогрес у розвитку мовлення у об'ємі власного словникового запасу. З'ясувалось, що наші учениці задаються і пишаються, що в магазині, в транспорті впевнено використовують українські терміни і підтримують розмову українською.

Шаленіють від можливості осягнути багатство мови, прибирають русизми та замінюють їх все більше знайомими, придбаними в навичках, українськими словами.        

                                   


Немає коментарів:

Дописати коментар