Страницы

Страницы

вівторок, 15 листопада 2022 р.

Бути толерантними – бути пластичними.

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності. Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Сьогодні толерантність – яскравий показник ступеню демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку. 

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. 

Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості. Заклик толерантності – твори добро! Кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь. 

До Міжнародного дня толерантності бібліотека №13 підготувала інформаційний дайджест "Бути толерантними – бути пластичними".                 


Бугай Н. Український етикет: посібник для школярів та студентів - К.: Бібліотека українця, 2000. - 263 с.

Посібник "Український етикет" розрахований на широке коло читачів - дітей, студентів, учнів шкіл, працівників культури, а також усіх, хто хоче дізнатись про правила поведінки людей різних вікових категорій.

Психологічна енциклопедія. - К.: Академвидав, 2006. - 424 с.

В енциклопедії у термінах і поняттях відображено сучасний рівень розвитку психологічної науки, охоплено основну інформацію з різноманітних її галузей, відомості про багатьох видатних учених-психологів. Розрахована на психологів-науковців, практичних психологів, спеціалістів соціальної роботи і педагогів, викладачів, аспірантів, магістрів і студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло читачів, які цікавляться різними питаннями психології. Книжка приверне увагу і поціновувачів довідково-енциклопедичних видань, які усвідомлюють неабияке їх значення в епоху словників. 

Тема "Толерантність" розкрита на 363 с.

Сайтарли І. Культура міжособистісних стосунків - К.: Академвидав, 2007. - 240 с. 

У посібнику розкрито сутність, складові міжособистісних стосунків, історію їх розвитку від давніх цивілізацій до сьогодення, психологічні засади та особливості вербального і невербального, формально-рольового і світського спілкування, стилі комунікативної поведінки, специфіку службового етикету, морально-етичні засади бізнес-стосунків, складові культури ділового спілкування і бізнес-етикету. Розглянуто національно-регіональні моделі ділового спілкування. Для студентів вищих навчальних закладів. Прислужиться всім, хто не байдужий до того, як його сприймають у діловому середовищі і різноманітних світських ситуаціях, прагне досягти ділового успіху завдяки власній комунікативній елегантності.

Тофтул М. Етика: підручник - К.: Академія, 2005. - 416 с.

Кожна людина в ситуації морального вибору послуговується певною системою теоретичних уявлень, звичаєвих норм, оцінних суджень про добро, справедливість, совість, честь, гідність тощо. Їх формування і функціонування досліджує етика як філософська наука і теоретична модель моралі. Знання її допомагають об’єктивно сприймати різноманітні перипетії міжособистісних стосунків, знаходити опору для оптимальної поведінки в складних життєвих і ділових ситуаціях. Здобувають їх у процесі виховання і самовиховання, аналізу буттєвих реалій, вчитування у спеціальні тексти. У цій справі прислужиться пропонований підручник, який розкриває процеси зародження, розвитку етики, її теоретичні основи, а також особливості моральних відносин у різних сферах людської практики. Вдумлива робота над ним допоможе стати морально сильнішим і долати непрості життєві виклики. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Буде корисний всім, хто цікавиться проблематикою моральності людських стосунків.

Шеломенцев В. Етикет і сучасна культура спілкування. - Навчальний посібник - К.: Лібра, 2003.- 416 c.

У посібнику простежується виникнення і сутність етикету в кра­їнах Європи та Азії взагалі й християнського етикету зокрема. Вели­ку увагу приділено етикету сімейних взаємин, формуванню культури у дітей у сім'ї та школі, етикету ділових (службових) взаємин, нор­мам та правилам поведінки за різних етикетних ситуацій. 

Юрій М. Етика. - К.: Дакор, 2006. - 320 с.

Підручник присвячений розгляду людини як моральної істоти. Моральна істота – Людина – проходить свій життєвий шлях, проживає свою долю, безупинно стикаючись із добром і злом, свободою і відповідальність, чесністю і справедливістю, вона піклується про своє достоїнство, прагне любові, виховує дітей. Ці та інші аспекти етичних проблем знайшли відображення в даному підручнику, який рекомендується студентам, аспірантам і викладачам, всім, хто цікавиться проблемами моралі.


Немає коментарів:

Дописати коментар