Страницы

Страницы

субота, 28 вересня 2024 р.

«Прекрасні прикраси майстринь»

Ми приділяємо дуже багато уваги своїй зовнішності, і прикраси є її частиною, поряд із одягом та макіяжем. Але в першу чергу такі оздоби стали одним із способів самовираження для кожної жінки, що головніше і актуальне в наш час тим, бо не дає зациклитись на проблемах, хвилюваннях, а зосереджує на заціленні і виконанні мети. Головне завдання прикрас – зробити жінку гарною. І якщо вона хоче бути нею, то з нею все гаразд на психологічному та емоційному рівнях. Нині це важливо. А намисто, яке панянка носить на шиї, якщо воно зроблене з натурального каміння, позитивно впливає на роботу серця і судин. Тому поєднання красивого і корисного у такому захопленні завжди живуть у благотворному тандемі. 

На чергове заняття у четвер, 26 вересня, наші учасниці жіночого клубу рукоділля бібліотеки для дорослих №13 знесли все, що стосується цієї тематики: готові вироби і складові до нових намист, кольє, браслетів та сережок. Таке різноманіття вражало: кількісно і якісно. А завзятісь і цілеспрямованість - іще більше. Відрадно, що такі речі, створені власноруч, не тільки естетично красиві, але й безкоштовні.


«Бібліотека в книжковій країні на ВДНГ»

"Книжкова країна" вдруге гостинно розчинила свої двері для поціновувачів літератури і читання та всіх охочих провести цікаво, активно і корисно час з 26 по 29 вересня. Фестиваль пропонує різноманітні зустрічі, події та активності, море книг та захопливі майстер-класи. 



Бібліотеки Солом'янки потужним авангардом творчих зацікавленостей зібрали під затишними шатами яток всіх бажаючих для виготовлення власноруч яскравих поробок.


Сьогодні, у перший день книжкового свята, бібліотека для дорослих №13 була з-поміж наших дружніх колег та проводила майстер-клас із паперопластики з виготовлення міні-записника з оздобленням у патріотичних кольорах. Дітлахи та дорослі із задоволенням взяли участь у заході. Про що свідчать наші промовисті світлини. 



пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

«Бабин Яр: відлуння трагедії»

Бабин Яр — одна з найстрашніших трагедій в історії України та Другої світової війни. Це місце, яке стало символом масових розстрілів євреїв, ромів, військовополонених, українських націоналістів, а також представників інших національностей, що загинули тут під час окупації Києва нацистами.

День пам’яті трагедії Бабиного Яру відзначається щороку, щоб вшанувати жертв масових розстрілів, що сталися під час окупації Києва нацистами у 1941 році. Бабин Яр — це урочище на околицях Києва, де 29-30 вересня 1941 року розстріляли близько 34 тисяч київських євреїв. За час окупації Києва нацистські війська продовжували використовувати це місце для масових страт, і загальна кількість жертв перевищила 100 тисяч людей.

Початок масових розстрілів. 19 вересня 1941 року німецькі війська зайняли Київ. Окупанти швидко розпочали реалізацію планів щодо знищення євреїв.

Нацисти видали наказ, згідно з яким всі євреї Києва мали зібратися на перехресті біля кладовища зі своїми документами, грошима та цінностями. Людям обіцяли евакуацію, але насправді їх привели до Бабиного Яру, де почали масові розстріли.

29-30 вересня 1941 року. У ці дні було розстріляно 33 771 єврей, що зробило цей акт одним із наймасштабніших одноденних злочинів проти єврейського населення у період Голокосту.

Подальші репресії. Після євреїв у Бабиному Яру були вбиті також роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, зокрема члени ОУН, пацієнти психіатричних лікарень та інші «небажані елементи» нацистського режиму.

Замовчування трагедії. За радянських часів факт єврейського геноциду у Бабиному Яру замовчувався. Натомість трагедію представляли як масове знищення «радянських громадян». Лише після здобуття Україною незалежності стали відкрито говорити про Голокост та про масштаби трагедії у Бабиному Яру.

День пам’яті трагедії в Бабиному Яру є не лише національним, але й міжнародним днем скорботи, що символізує боротьбу проти ненависті, дискримінації та антисемітизму. Ця подія нагадує про важливість збереження історичної пам'яті та навчання майбутніх поколінь, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторилися.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала інформативну тематичну полицю «Бабин Яр: відлуння трагедії» до дня пам’яті трагедії у Бабиному Яру.

Найман А.Я. Історія євреїв України. - Київ, 2002. - 496с. Тема розкрита на ст. 446-447.

Подольський А. Ю. Уроки минулого: Історія Голокосту в Україні / Навч. посібник - К.: ТОВ "Спринт-Сервіс", 2018 - 104 с. Тема розкрита на ст. 43-45.

Шаповал Ю.І. Мить історії: 366 мініатюр про людей і подвї / Юрій Шаповал. - Київ : Парлам вид-во, 2019. - 400 с. : іл.

четвер, 26 вересня 2024 р.

«Автентика - поруч»

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, предмети побуту української народної старовини, ми мали на меті зберегти для майбутнього покоління нашу етнографічну історію, донести до наших днів колоритне надбання дідів-прадідів, вести народознавчу освітньо-виховну роботу серед молоді і діток району. Надбання нашої етнокімнати формують образ сільського життя, створюють відчуття справжнього занурення в колорит українського села. Тут можна відчути «душу» нашого народу. Іноді здається, що в таких старовинних хатах зберігається символічний ключ від таємниці і суті нашого буття. Вкладаючи в ці історичні декорації живий дух працьовитого українського народу ми представили для широкого кола користувачів бібліотеки, мешканців району, гостей столиці зразки предметів побуту, одягу.


26 вересня, у Всесвітній день туризму, наша бібліотека для дорослих №13 провела день відкритих дверей етнокімнати-музею предметів побуту української народної старовини. Бажаючих доторкнутись до сивої старовини і поглядом, і власноруч було багато. І не тільки у цей день. Розповідали і ми про свої експонати, і начулися від наших відвідувачів цікавих і неймовірних історій з життя. Наш музей єднає. З неймовірними враженнями залишились всі, відзначаючи чудове свято туризму.

Наша "Хата під стріхою" - це жива казка з духом наших пращурів, скарбниця пам'яток традиційної культури народного мистецтва українців, етнографічних раритетів.

 

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

«Чарівність техніки - ошибана»

Теплі осінні дні, гостинні зали храму книги у четвер, 19 вересня, знову зібрали учасниць жіночого клубу рукоділля "Відрада" (від "район Відрадний" та від "місце і заняття, які приносять відраду, задоволення і радість") бібліотеки для дорослих №13 на зібрання для продовження створення чудових виробів в техніці ошибана. Нагадуємо: ошибана (яп. 押し花, англ. oshibana, пресована флористика) - різновид флористики, виготовлення картин з природних матеріалів — листя, квітів, пуху та ін. Такий вид мистецва неабияк захопив майстринь та дозволив усі свої фантазії і вміння вилити неймовірною красою на полотнах. 

Наш бібліотечний клуб уже існує сім років поспіль. Він був створений у рамках реалізації розробленого колективом бібліотеки власного творчого проєкту «Творчість – запорука успіху», проєкту розширення і поглиблення знань користувачів з різноманітної творчості - рукоділля, вишивки, малювання, паперопластики тощо, розкриття пізнавальних інтересів, підтримування та вдосконалення нових талантів, нових граней, можливостей самовизначення, сприяння їх творчій самореалізації та самовдосконаленню, з метою формування естетичних смаків та художньо-творчих здібностей, творчої думки, нахилів та уподобань, виховання у них любові до прекрасного, а також задля ознайомлення з тематичною літературою, заохочення до бібліотеки, книги та читання, втілення в життя прагнення спілкування з однодумцями українською мовою та плекання стресостійкості в нинішніх нелегких умовах.


Завітати до нас ви можете за адресою: проспект Відрадний, 14/45, телефон для довідок: 044-497-73-04. У нас цікаво і корисно.

«Хочу в мирі жити»

Щороку 21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру — день, присвячений ідеям злагоди та припинення всіх конфліктів. Цей день, встановлений Організацією Об'єднаних Націй у 1981 році, став символом прагнення людства до світу без війн та насильства.

Символом Міжнародного дня миру є білий голуб, який з оливковою гілкою в дзьобі символізує надію на мир. У різних культурах голуб вважається носієм добрих новин, а образ птаха, що летить у небі, асоціюється з свободою, гармонією і відсутністю ворожнечі. 

Тема миру є надзвичайно важливою в сучасному світі, де тривають збройні конфлікти, а багато людей змушені покидати свої домівки через війни. Миротворчість — це не лише припинення вогню, але й побудова довіри між народами, боротьба з бідністю та нерівністю, охорона прав людини. 

Міжнародний день миру нагадує нам про те, що кожен може зробити внесок у створення безпечного світу. Маленькі кроки, як повага до іншого, допомога тим, хто постраждав від конфліктів, або навіть просто доброзичливість у повсякденному житті, можуть мати величезне значення для досягнення загальної злагоди.

Цей день — нагадування, що мир починається з кожного з нас.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала цікавий та інформативний кросворд «Хочу в мирі жити» до Міжнародного дня миру.

четвер, 19 вересня 2024 р.

«Музична релаксація»

Мова – це маркер українськості, а пісня – душа, через яку мова має здатність об’єднувати. Співання разом – це унікальна духовна практика, яка створює таке потрібне нам сьогодні відчуття плеча ідейно близької людини.

Науково доведено, що музична терапія є корисною для психічного здоров’я. Музика впливає на думки, почуття та поведінку людини, вона допомагає справлятися зі стресом, краще розпізнавати та контролювати свої емоції, ставати більш товариськими та краще розуміти інших людей.

От і сьогодні, 17.09, у вівторок, на нашому занятті клубу пісні "Надія" бібліотеки для дорослих №13 ми зібралися об'єднати приємне з корисним: тематично поспілкуватися українською, обговорити та поспівати ліричні пісні українських авторів та владнувати емоції. 

пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

«Фізична культура тіла»

Фізична культура тіла — це сукупність знань, навичок і дій, спрямованих на гармонійний розвиток людини. Важливу роль у цьому відіграють різні види спорту, які сприяють не тільки фізичному вдосконаленню, але й розвитку командного духу, відповідальності та сили волі.

З давніх часів люди використовували фізичну активність для підтримки здоров'я і виживання. Стародавні цивілізації, такі як Греція та Рим, вважали фізичну підготовку частиною виховання. Сьогодні ж фізична культура еволюціонувала у різні види спорту, від індивідуальних до командних, які стали невід'ємною частиною суспільного життя.

Спорт є одним із ключових аспектів фізичної культури, оскільки він поєднує не тільки розвиток фізичних навичок, але й формує такі важливі якості, як дисципліна, відповідальність та командна робота.

Футбол. Це один із найпопулярніших видів спорту у світі. Він сприяє розвитку витривалості, швидкості, координації та сили. Командний аспект футболу розвиває навички спілкування, взаєморозуміння та підтримки між гравцями.

Гімнастика — це поєднання гнучкості, сили, координації і контролю над тілом. Вона сприяє розвитку рівноваги та точності рухів. Гімнастика також важлива для загального розвитку фізичних можливостей людини, включаючи гнучкість, м'язову силу і контроль над тілом.

Баскетбол. Цей динамічний командний вид спорту розвиває спритність, швидке мислення, витривалість і координацію. Баскетбол вимагає швидких реакцій та точних рухів, що сприяє розвитку м'язової пам'яті та покращенню загальної фізичної форми. Командна робота є важливою складовою гри, допомагаючи гравцям навчитися взаємодіяти з партнерами для досягнення спільної мети.

Легка атлетика. Вона включає різні види спортивних дисциплін — біг, стрибки, метання, що сприяють розвитку швидкості, витривалості, сили і координації. Легка атлетика підходить як для професіоналів, так і для любителів, оскільки дозволяє індивідуально розвивати тіло та покращувати результати у залежності від особистих можливостей.

Теніс. Це ще один вид спорту, що вимагає швидкості, координації та стратегії. Теніс покращує витривалість, швидкість реакцій та зміцнює м'язи всього тіла.

Регулярні заняття спортом значно впливають на загальний стан здоров’я:

- Підтримка нормальної маси тіла.

- Покращення роботи серцево-судинної системи.

- Зниження ризику захворювань, таких як діабет і високий тиск.

- Зміцнення опорно-рухового апарату.

Фізична культура тіла та спорт є важливими складовими здорового способу життя, які сприяють як фізичному, так і психічному розвитку. Займаючись різними видами спорту — футболом, гімнастикою, баскетболом, легкою атлетикою або тенісом — людина не тільки покращує свою фізичну форму, але й стає більш організованою, відповідальною та емоційно стійкою. Це також сприяє соціалізації та розвитку комунікаційних навичок.

Спорт — це можливість бути активним, здоровим і успішним, а також навчитися працювати в команді та досягати поставлених цілей.

Бібліотека для дорослих №13 підготувала корисну та інформативну книжкову викладку "Фізична культура тіла" в рамках заходів до тижня фізичної культури:


Бондар, Юрій. Футбольне сафарі / Юрій Бондар. - К. : ТОВ "Дельфін", 2010. - 152 с. : іл.

Кучерявий Олександр, Лемиш Анатолій. UAsports/UAспорт / Анатолій Лемиш, Олександр Кучерявий. - Київ : Мазур А.В., 2021. - 208 с.

Мащенко О. Національний олімпійський комітет України про легку атлетику та Володимира Куца, Юрія Сєдих, Валерія Борзова, Сергія Бубку, Наталю Добринську: оповідання / Олександр Мащен-ко. - К.: Грані-Т, 2011. - 120 с., іл. (Серія Життя видатних дітей).

Палій Г. Національний олімпійський комітет України про баскетбол та Анатолія Поливоду, Сергія Коваленка, Олександра Сальни-кова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова: оповідання / Григорій Палій. - К.: Грані-Т, 2011. - 104 с., іл. (Серія Життя видатних дітей).

Палій Г., Мащенко 0. Національний олімпійський комітет України про художню гімнастику та Ірину Дерюгіну, Олександру Тимошенко, Олену Вітриченко, Катерину Серебрянську, Анну Безсонову: оповідання / Григорій Палій, Олександр Мащенко. - К.: Грані-Т, 2011. - 112 с., іл. (Серія Життя видатних дітей).

«Мистецтво викладання сухих квітів - ошибана»

І знову четвер, і знову майстрині дружно зібралися на чергове заняття жіночого клубу рукоділля "Відрада" бібліотеки для дорослих №13. Нині було активніше як в кількості учасниць так і в різноманітті планів, завдань і виробів, які рукодільниці виготовили вдома та створили на зібранні. 

Сьогоднішня робота обіцяла яскравий результат, адже "малювали" картини з сухого листя та квітів у техніці ошибана. Це надзвичайне мистецтво дозволяє дорослому потрапити в казку і фантазувати на свій смак. Флористична техніка створення полотен із гербарію, який членкині клубу приготували (зібрали і висушили) заздалегідь, настільки захопила, що кожна з них створила по декілька шедеврів. Не зогледілися, як швидко сплив час, забулися на мить свої проблеми і можливі негаразди. Приходьте до нас. Такі заняття - справжня терапія душі. 


Наша адреса: проспект Відрадний,14/45, телефон для довідок: 044-497-73-04.  

четвер, 12 вересня 2024 р.

«Улюблені актори українського кіно»

12 вересня бібліотека для дорослих №13 провела відеоінтерв'ю «Улюблені актори українського кіно» з користувачами бібліотеки та перехожими району Відрадний у рамках заходів до Дня українського кіно. 

Славні українські режисери творять чудові картини, в яких сяють українські кінозірки. Адже українські актори - це особливі актори. А українське кіно - це унікальні кінострічки від самих витоків до воєнного сьогодення, що мають найміцніше коріння в світі, бо у них торований шлях історії нашого народу, яку неодмінно повинне знати молоде покоління. І знає, бо самовіддано творить її. І має улюблених акторів, бо охоче про них розповідає. 

Ми пишаємося надбанням нашого кіномистецтва. Це наша гордість і надія.

середа, 11 вересня 2024 р.

«Там де пісня, там лине мова...»

10 вересня, як завжди у вівторок, у бібліотеці для дорослих №13 відбулося заняття клубу пісні "Надія", на якому розкривалася тема української народної ліричної пісні, виховання людини в дусі найкращих українських культурних традицій і пісенної спадщини та значення пісні вцілому у наш нелегкий час жорстокого лихоліття війни. Там де пісня, там лине мова. Лине мова - є народ. Що нині особливо важливо. Жити, творити, перемагати і співати - такий має бути поклик української людини і народу. Нас не зупинить агресія північного сусіда. Бо ми працюємо і співаємо навіть тоді, коли нам неймовірно важко. Можливо, саме пісня дозволила нам подолати важкі історичні години, не впасти духом, допоможе неодмінно і зараз.

Наші учасниці клубу обрали саме цей вектор улюбленого заняття - спів. І з великим задоволенням йдуть у бібліотеку у клуб. Маючи за плечима важкі життєві втрати, пісня їх тримає на плаву, бадьорить, заохочує, а де заспокоює і відволікає від викликів часу сьогодення. 

Бажаючих запрошуємо до нас за адресою: проспект Відрадний,14/45, телефон для довідок: 044-497-73-04.