пʼятницю, 4 листопада 2022 р.

За це їм наш низький уклін.

6 листопада - День визволення Києва від фашистських загарбників. Цього дня в ході Київської наступальної операції військові визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України - місто Київ. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.

Найзапекліші бої точилися за Букринський плацдарм, який, на противагу Лютізькому не був успішним. Ніч з 5 на 6 листопада стала вирішальною в битві за Київ. По проспекту Перемоги у місто прорвалися перші танки. До четвертої ранку опір противника в місті було зламано. По обіді до Києва увійшли основні частини армії.

Місто було зруйновано і майже порожнє. Більше мешканців зустрічалося на Подолі, Шулявці, Деміївці. Всього в місті на цей час нараховувалося близько 100 тисяч мешканців, тобто лише десята частина довоєнного населення. Силами військовополонених нацисти намагалися в останні місяці своєї влади замести сліди масових убивств у Бабиному яру та в районах розташування концтаборів. Але приховати ці злочини було неможливо. Окупація Києва тривала 778 днів – з 19 вересня 1941-го до 6 листопада 1943 року.

До Дня визволення Києва від фашистських загарбників пропонуємо вашій увазі виставку-пам’ять "За це їм наш низький уклін".                             


Героїчний Київ: Документальні розповіді. - К.: Україна, 2003. - 335с.

Книга присвячена незламним оборонцям і звитяжним визволителям столиці України від фашистських загарбників. Герої спогадів – льотчики, танкісти, артилеристи, воїни-десантники, підпільники, партизани, командири і воєначальники. З рядків достовірних розповідей постає грандіозний масштаб битви на Дніпрі за славний Київ у 1941-1943 роках.

Київ. 1941-1945. - Малаков Д.В. - К.: КИЙ, 2000. - 266 с.

Книга, в якій відомий історик Дмитро Малаков незаангажовано і без купюр висвітлює період окупації Києва нацистами під час Другої світової війни. На основі унікальних документальних фотофактів автор, який багато років займається реконструкцією київської трагедії 1941-1943 рр., дає повну картину подій майже сімдесятилітньої давнини.

Тема "Визволення Києва" розкрита на 230 с.

Слюсаренко В. Г. Оповідання з історії Києва. - К.: "Гранд-ліцей", 1999. - 128 с.

"Оповідання з історії Києва" - систематизований узагальнений курс з історії рідного краю. В підручнику розповідається про минуле та сьогодення міста Києва. Підручник виховує любов до рідного краю, повагу до минулого та сучасного.

Тема "Визволення Києва" розкрита на 80 с.

Шаповал Ю. І. Мить історії: 366 мініатюр про людей і події. – К.: Парламентське вид-во, 2019. - 400 с.

"Мить історії: 366 мініатюр про людей і події" відомого українського історика Юрія Шаповала є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений ­мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. 

Тема "Визволення Києва" розкрита на 335 с.

Ясєв, Г. Пам'ятки війни на карті Києва.- К.: Пошуково-видавниче агенство "Книга Пам'яті України", 2005. - 64 с.

Ілюстративно-меморіальне видання Пам'ятки війни на карті Києва вперше широко висвітлює стан меморіальної діяльності в столиці України та знайомить з пам'ятками Великої Вітчизняної війни, що увічнюють подвиг захисників міста, учасників руху опору окупаційному режимові, трудівників тилу та визволителів від німецько-фашистських загарбників.

Тема "Визволення Києва" розкрита на 9 с.


Немає коментарів:

Дописати коментар